Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

pro bono, kako ne. cambridge analytic finansira mercer, koji je ujedno i vlasnik breibarta

Pro bono za Tramparu, na to mislim.
Link to comment

Ovakvoj strucnoj stampi? 

Ili imas nesto strucnijetm:fantom:

 

 

 

Galaksija, dopisnicatm iz Njujorka

 

 

 

 

 

 

 

E, sad mi je dosta, ili - nemam drugog nacina da ti kazem da pricas gluposti, kategoricnosttm na stranu.

Dakle, pod 1, Amerika tada i Amerika danas, naprosto nije isto, skoro koliko nije isto kao CCCP onda i Rusija danas.

Hocu da kazem, jedno je kritikovati Ameriku sa danasnjih pozicija, ukljucujuci i obavezni i popularni antiamerikanizam i ondasnju Ameriku.

Jos je manje dopustivo gadjati se izjavama kao sto su 'stancovali', 'nisu ni na papiru mogli da nateraju da funkcionisu', 'nisu imali ni hardver ni softver...'

SDI je, pored toga sto je i u onom delu u kome je zaziveotm bio poprilicna tehnoloska mamuza koja je dala gas povecem broju programa koji su se odvijali i odvijaju jos danas i koji su se poprilicno isplatili, koje ekonomski, koje politicki, ALI i pre svega SDI je bio politicki, strateski potez, da ovde ne ulazim u motive, pojedinosti, genezu: bio je onaj zavijutak hladnoratovske spirale trke u naoruzanju posle kojeg je i najzadrtijem u ordenje obucenom marsalu CCCP ili clanu gerontoloske ustanove poznate pod imenom Politbiro KPSS postalo jasno da nema druge nego da se - baci kasika.

Da CCCP nema ni sredstava ni tehnologija da se upusti i u tu trku, da je sistem omanuo i da je svemu kraj.

Razloga naravno ima poprilicno i daleko od toga da su svi iz domena tehnologije, ali - to je bilo to.

Za daljim razvojem, radom na SDI - koji je inace bio dugorocan program - posle propasti CCCP jednostavno nije bilo potrebe.

BTW, tada, u tom trenutku, postojala je 1 alternativa i o njoj jeste pisalo u strucnoj stampi: mogucnost da neki vojni genije  :isuse:  u CCCP proracuna da, posto se dalje ne moze, vredi pokusati sa udarom, pa sta bude.

Otuda spremnost pametnihtm ljudi i na jednoj i na drugoj strani da krajem Hladnog rata i uoci raspada CCCP pozure i koliko je to politicarima moguce suzbiju upravo tu mogucnost sto je inace bila mozda poslednja igra leptira u slozenoj hladnoratovskoj koreografiji upravljanja krizama: posle je doslo ovo sto je doslo.

 

Sto se Apola tice, opet ista pesma, merenje ondasnjih napora i programa danasnjim merilima: Apolo je bio prvenstveno politicki, prestizni program i u njega se tako i uslo.

I CCCP je svoj program podredio politici i prestizu: rezultat znamo, ali gadjati se detaljima kao sto su 'samo da rese spajanje/susret...' nema ama bas nikakve svrhe obaska sto nimalo verno ne prikazuje ondasnje prilike i stanje duhova na obe strane.

Dakle: sistem, mislim na CCCP je puk'o k'o zvecka, puk'o je zahvaljujuci mnogim faktorima od kojih velika vecina nije za ovaj topik, Amerika jeste bila, a i jos uvek je svetska tehnoloska sila #1 i nikakvo suhojevanjetm i migovanjetm ne moze da ospori tu cinjenicu.

 

:D Ti si definitivno nešto gnevan ovih dana. :D

 

Hajdemo redom. 

 

Tekst iz SK sam postavio jer na srpskom, nigde nisam rekao da je to stručna štampa za datu oblast. Postavio sam taj jer sam njega čitao kao klinac pa ga se sećam. Za najširu javnost lepo objašnjava probleme SDi programa i bio je odgovor na obiw-ovu opasku da bi proradio da su sunuli još desetak milijardi dolara u njega. 

 

Stručna štampa koju sam pominjao u prethodnom postu je Missiles and Rockets, američka publikacija iz pedesetih i šezdesetih. 

 

Ovde imaš njihovu skeniranu arhivu u različitim formatima. Preporučujem djvu format i sumatra pdf čitač. 

 

https://archive.org/details/misslesandrockets&tab=collection

 

Ne shvatam potrebu za navođenjem ekonomskih benefita od SDI-ja. Gotovo svaki vojni program iznedri tehnologije koje se posle iskorištavaju u civilnoj upotrebi (IBM je npr. razvio TFT (thin film transistor) tehnologiju u okviru ugovora dobijenog od američke mornarice u cilju smanjivanja mase elektronskih komponenti u mornaričkim raketama). 

 

Ne slažem se da je SDI bio čisto politički projekat da bi se Rusi naterali da podignu belu zastavicu (da ne pričamo o tome da su se oni u to vreme spremali da lansiraju prototip prototipa orbitalnog lasera). Dobra analogija je njegov duhovni prethodnik iz šezdesetih, projekat antibalističke rakete Nike Zeus. I tu su mrcvarili razvoj godinama, pisali studije, isprobavali rakete, vršili politički pritisak da se sistem stavi u operativnu upotrebu da bi 1963. godine program bio ukinut. Naime, veoma limitirana odbrana limitiranog područja je trebala da košta negde oko 10-12 milijardi dolara u vreme kada je ceo vojni budžet bio u rasponu od 45 do 50 milijardi. Sa pravom nisu želeli da se bace na još jedan krupan trošak (i to sa neispitanom i neproverenom tehnologijom) kada su se već opekli sa nepostojećim bombarderskim i raketnim raskorakomtm

 

I u tom slučaju iz 1960-tih i u novijem iz 1983. godine je vojska pokušala da na silu uvede u operativnu upotrebu program koji je bio u fazi istraživanja i razvoja pa da mu naknadno traži bube. Kada je u pitanju oružje sa atomskim punjenjem to jednostavno nije moglo da prođe. 

 

Još jedan primer kako treba i kako ne treba da se radi su projekti prvog zvaničnog i prvog nezvaničnog špijunskog satelita. 

 

Zvanični program je bila porodica Samos satelita. Tu su pokušali da uvrste mnogo nove tehnologije od kojih je najrevolucionarnija bila mogućnost da se fotografije u samom satelitu razviju, ubace u skener, pretvore u digitalne informacije i pošalju na Zemlju putem radio talasa. Projekat je propao jer stanje nauke i tehnike nije bilo na dovoljno visokom nivou da isprati ideje autora takvog pristupa. To će uspeti da urade tek 1976. godine, posle nekoliko generacija špijunskih satelita. 

 

Sa druge strane, "crni" Korona (krili su se iza navodno civilnog istraživačkog programa satelita Discoverer) program je bio jednostavan. Kamera je napravila fotografije terena, filmovi su trpani u kapsule i lansirani na Zemlju. Posle nekoliko pokušaja, usavršili su tehniku hvatanja kapsule u letu pomoću helikoptera.  

 

Ne sumnjam da će u budućnosti biti tehnički moguće i isplativo (ako za tim uopšte bude bilo političke potrebe) da se napravi odbrambeni sistem koji će moći da radi sve ono što je SDI trebao da radi. U 1983. godini, SDI je bio naučna fantastika (kao i Orijent Ekspres avion) i sa razlogom su ga posprdno nazvali program ratova zvezda. 

 

 

 Da ponovim, Apolo nije bio politički poduhvat. Lepo sam napisao da je projekat osmišljen godinama pre govora koji je Kenedi održao i da je Kenedi (a to bi uradili i ostali kandidati, sem Niksona) program ubrzao onoliko koliko je mogao, sipanjem para, iz političkih razloga. Kada program više nije imao političku svrhu, upucan je zajedno sa misijom na Mars i vojnom orbitalnom stanicom a glavni uzrok je 168+ milijardi (cena iz 1973.godine) skucanih na rat u Vijetnamu. 

Link to comment

:D Ti si definitivno nešto gnevan ovih dana. :D

 

Hajdemo redom. 

 

Tekst iz SK sam postavio jer na srpskom, nigde nisam rekao da je to stručna štampa za datu oblast. Postavio sam taj jer sam njega čitao kao klinac pa ga se sećam. Za najširu javnost lepo objašnjava probleme SDi programa i bio je odgovor na obiw-ovu opasku da bi proradio da su sunuli još desetak milijardi dolara u njega. 

 

Stručna štampa koju sam pominjao u prethodnom postu je Missiles and Rockets, američka publikacija iz pedesetih i šezdesetih. 

 

Ovde imaš njihovu skeniranu arhivu u različitim formatima. Preporučujem djvu format i sumatra pdf čitač. 

 

https://archive.org/details/misslesandrockets&tab=collection

 

Ne shvatam potrebu za navođenjem ekonomskih benefita od SDI-ja. Gotovo svaki vojni program iznedri tehnologije koje se posle iskorištavaju u civilnoj upotrebi (IBM je npr. razvio TFT (thin film transistor) tehnologiju u okviru ugovora dobijenog od američke mornarice u cilju smanjivanja mase elektronskih komponenti u mornaričkim raketama). 

 

Ne slažem se da je SDI bio čisto politički projekat da bi se Rusi naterali da podignu belu zastavicu (da ne pričamo o tome da su se oni u to vreme spremali da lansiraju prototip prototipa orbitalnog lasera). Dobra analogija je njegov duhovni prethodnik iz šezdesetih, projekat antibalističke rakete Nike Zeus. I tu su mrcvarili razvoj godinama, pisali studije, isprobavali rakete, vršili politički pritisak da se sistem stavi u operativnu upotrebu da bi 1963. godine program bio ukinut. Naime, veoma limitirana odbrana limitiranog područja je trebala da košta negde oko 10-12 milijardi dolara u vreme kada je ceo vojni budžet bio u rasponu od 45 do 50 milijardi. Sa pravom nisu želeli da se bace na još jedan krupan trošak (i to sa neispitanom i neproverenom tehnologijom) kada su se već opekli sa nepostojećim bombarderskim i raketnim raskorakomtm

 

I u tom slučaju iz 1960-tih i u novijem iz 1983. godine je vojska pokušala da na silu uvede u operativnu upotrebu program koji je bio u fazi istraživanja i razvoja pa da mu naknadno traži bube. Kada je u pitanju oružje sa atomskim punjenjem to jednostavno nije moglo da prođe. 

 

Još jedan primer kako treba i kako ne treba da se radi su projekti prvog zvaničnog i prvog nezvaničnog špijunskog satelita. 

 

Zvanični program je bila porodica Samos satelita. Tu su pokušali da uvrste mnogo nove tehnologije od kojih je najrevolucionarnija bila mogućnost da se fotografije u samom satelitu razviju, ubace u skener, pretvore u digitalne informacije i pošalju na Zemlju putem radio talasa. Projekat je propao jer stanje nauke i tehnike nije bilo na dovoljno visokom nivou da isprati ideje autora takvog pristupa. To će uspeti da urade tek 1976. godine, posle nekoliko generacija špijunskih satelita. 

 

Sa druge strane, "crni" Korona (krili su se iza navodno civilnog istraživačkog programa satelita Discoverer) program je bio jednostavan. Kamera je napravila fotografije terena, filmovi su trpani u kapsule i lansirani na Zemlju. Posle nekoliko pokušaja, usavršili su tehniku hvatanja kapsule u letu pomoću helikoptera.  

 

Ne sumnjam da će u budućnosti biti tehnički moguće i isplativo (ako za tim uopšte bude bilo političke potrebe) da se napravi odbrambeni sistem koji će moći da radi sve ono što je SDI trebao da radi. U 1983. godini, SDI je bio naučna fantastika (kao i Orijent Ekspres avion) i sa razlogom su ga posprdno nazvali program ratova zvezda. 

 

 

 Da ponovim, Apolo nije bio politički poduhvat. Lepo sam napisao da je projekat osmišljen godinama pre govora koji je Kenedi održao i da je Kenedi (a to bi uradili i ostali kandidati, sem Niksona) program ubrzao onoliko koliko je mogao, sipanjem para, iz političkih razloga. Kada program više nije imao političku svrhu, upucan je zajedno sa misijom na Mars i vojnom orbitalnom stanicom a glavni uzrok je 168+ milijardi (cena iz 1973.godine) skucanih na rat u Vijetnamu. 

Ma Vlado, sve OK.

 

BTW, da te upozorim:

Stručna štampa koju sam pominjao u prethodnom postu je Missiles and Rockets, američka publikacija iz pedesetih i šezdesetih.

Ovde imaš njihovu skeniranu arhivu u različitim formatima. Preporučujem djvu format i sumatra pdf čitač.

https://archive.org/details/misslesandrockets&tab=collection

 

Missiles and Rockets nisu bili takozvana strucna stampa.

Oni su ti bili vise nesto kao americka verzija Fronta, Tehnickih novina, taj rad, takozvana popularizacija nauke, itd, itd...

Na sve to i hladnoratovski orijentisani sto ne treba preterano da te brine - treba tek da vidis tadasnje, a bogami i kasnije primerke Авиация и космонавтика, ех-Вестник воздушного флота ili Техника молодёжи - ali podrazumeva oprez i kod citanja i kod citiranja, obaska sto danas ima onako, sentimentalnu vrednost, a najinformativnije su - ne zezam se - reklame.

 

Da ne torlujemo: morao bi pazljivije da citas i pazljivije da odgovaras - ponekad imam utisak da toliko toga imas i zelis da kazes da naprosto ne stizes, onda se sve pomesa i jebiga.

 

Na primer, ti kazes:

Ne slažem se da je SDI bio čisto politički projekat da bi se Rusi naterali da podignu belu zastavicu (da ne pričamo o tome da su se oni u to vreme spremali da lansiraju prototip prototipa orbitalnog lasera).

 

 

A ja nigde nisam napisao da se radi o politickom projektu: insistirao sam na izrazu spirala (naredna) u trci u naoruzanju, ali njen uzlazni zavijutak, uostalom evo pise:

 

....bio je onaj zavijutak hladnoratovske spirale trke u naoruzanju posle kojeg je i najzadrtijem u ordenje obucenom marsalu CCCP ili clanu gerontoloske ustanove poznate pod imenom Politbiro KPSS postalo jasno da nema druge nego da se - baci kasika.

Da CCCP nema ni sredstava ni tehnologija da se upusti i u tu trku, da je sistem omanuo i da je svemu kraj.

Razloga naravno ima poprilicno i daleko od toga da su svi iz domena tehnologije, ali - to je bilo to.

 

Naglasak je na - baciti kasiku  -_-

Itd, itd...

Ti smesas Nike Zeus, Thin Film, Samos, tehnike dopremanja snimaka na zemlju, sovjetske prototipe prototipova, vijetnamski rat, spucane milijarde i na sve to odredistm:

....kako treba i kako ne treba da se radi

 

 

 

E, i da te pitam, ovaj pasus mi je posebno pao u oko, ovaj gde kazes da Apolo nije bio politicki program:

 

Da ponovim, Apolo nije bio politički poduhvat. Lepo sam napisao da je projekat osmišljen godinama pre govora koji je Kenedi održao i da je Kenedi (a to bi uradili i ostali kandidati, sem Niksona) program ubrzao onoliko koliko je mogao, sipanjem para, iz političkih razloga. Kada program više nije imao političku svrhu, upucan je zajedno sa misijom na Mars i vojnom orbitalnom stanicom a glavni uzrok je 168+ milijardi (cena iz 1973.godine) skucanih na rat u Vijetnamu.

 

 

 

Jel moguce da u celom sopstvenom pasusu nigde ne vidis politiku?  :o

Link to comment

Gde Tramp nalazi ove likove koji bas na propitivanju pred Senatom zaborave da su se vidjali sa Rusima?

 

I u cemu je razlika izmedju njihove i Klintonkine zaboravnosti?

 

Discuss.  :fantom:

Link to comment

Gde Tramp nalazi ove likove koji bas na propitivanju pred Senatom zaborave da su se vidjali sa Rusima?

 

I u cemu je razlika izmedju njihove i Klintonkine zaboravnosti?

 

Discuss.  :fantom:

I ja sam rek'o kad su njih dvoje ostali u trci da ce to biti 1 win-win onako temeljno - koga god da usere™ da pobedi na kraju... 

Link to comment

Gde Tramp nalazi ove likove koji bas na propitivanju pred Senatom zaborave da su se vidjali sa Rusima?

 

I u cemu je razlika izmedju njihove i Klintonkine zaboravnosti?

 

Discuss. :fantom:

Da ali ona je zla baba koja zeli da zapocne WW3. :fantom:

 

Nego, i Bernie guzi pod stare dane: "We need a Justice Department that will give us the facts about Russia’s ties to the Trump campaign. Jeff Sessions should resign."

Link to comment

I ja sam rek'o kad su njih dvoje ostali u trci da ce to biti 1 win-win onako temeljno - koga god da usere™ da pobedi na kraju... 

Aha, zato te nije bilo nedelju dana na forumu kad ti je Trampara u telefonskom razgovoru napushio premijera samo tako i jos ga naterao da izjavi posle dva dana da se to nije dogodilo.  :0.6:  Kako se ono zove pobeda kad izgubis vise nego sto dobijes? Pogledaj u recniku, trebace ti.

 

Nego, da pogledamo timeline vesti o 1 Karteru Pejdzu, koji je u dosijeu zvanom 'zapisavanje Trampa u Rusiji' oznacen kao veza Trampa sa Rusima:

 

Trump Associate Denies Being Middleman for Russia - Feb 2

 

Former Trump Adviser Says No Russian Meetings Last Year - Feb 15

 

Ex-Trump adviser Carter Page tries to sidestep Russia ties in bizarre interview on British TV - Feb 20

 

Carter Page: "I don't deny" meeting with Russian ambassador - March 2

Edited by ObiW
Link to comment

Rusi ili ne, Jeff Sessions je juce priznao da "nije bio sasvim precizan", kada je pod zakletvom izjavio da se nije susretao sa ruskim zvanicnicima tokom Trampove kampanje.

 

Pre 18 godina, Jeff Sessions je insistirao Bill Klinton nije podoban da bude predsednik jer "nije bio sasvim precizan" kada je odgovarao na pitanje da li je imao aferu sa Monikom L. 

 

Karma is a bitch. 

 

Nego, jel se secate direktora FBI? Onog lika sto se setio 10 dana pred izbore da treba da proveri neki email, da vidi da nema na njemu Klintonkinih fajli sa oznakom "st. pov."? Pa je 2 dana pred izbore rekao da ipak tu nema nista? E taj profesionalac, sto objektivno radi posao ni po babu ni po stricevima, na sveopste iznenadjenje svih na stadionu nesto nije bas voljan da prica o Tramparinoj istrazi sa ljudima ciji je posao da ga nadgledaju. Nece da se mesa u svoj posao, sta li?

 

Top House Intel Dem says FBI not forthcoming on Trump-Russia ties

 

Top House Intel Committee member Adam Schiff expressed frustration Thursday about FBI Director James Comey, saying the FBI was not forthcoming about their investigation of ties between Russia and the Trump administration, and said for the first time there should be a special prosecutor to investigate.

 

Schiff would not specify what they talked about, but did say he was disappointed that Comey dodged lawmakers questions and that he wants Comey's "full cooperation" next time. Schiff said the information the FBI has provided the committee is a "small fraction" of what the FBI has uncovered.

 

http://www.cnn.com/2017/03/02/politics/fbi-house-intelligence-committee/index.html

Edited by ObiW
Link to comment
×
×
  • Create New...