Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

Ja sam ziveo u 2. bezirku u Becu za vreme studiranja. Ti ortodoksni jevreji su veliki mamojebi i ludaci. Meni je najludja njihova mreza za zaposljavanje. Znaci svakom se nadje neki posao (ne idealan ali ne i nesto bez veze) i onda si ti duzan da preko njihovog community da pomazes drugima. Deluje naivno ali ima likova koji dobro iskoriste te prilike. Jedan diler izasao iz zatvora posle godinu, i bas su ga pogurali. Odradio zlatarski zanat, sredili mu praksu i sad ima svoju zlataru. Onda imaju jako razvijenu mrezu za stanovanje. Dosta ljudi dobija preko druge ruke jeftini drzavne stanove. Austrijanci ih relativno tolerisu jer znju da ce dici veliku buku ako im se u to dira. (npr. dobije porodica od drzave jeftin stan jer su socijalni slucaj, e onda se oni negde izmeste i taj community preuzima stan i daje svojima po potrebi). Najsmesnije je sto im za verski obred treba 6 muskaraca inace nista. Tu nalaze najvece klosare za po 50 € po seansi. Dobra drugarica mi je pricala isto o njihovim partijima u Svajcarksoj za sklapanje brakova. Dovedu ih nekoliko stotina u jako dobre hotele i onda imaju organizovane zabave isl. (Potpuno je besplatno za ucesnike.Postoji neki Palmin tip dila. Posle dve godine se podvlaci crta i ako ima odredjen broj dece organzitor dobija opasne bonuse. Nije im bitno da brakovi opstanu!)

 

Btw pogledacu ovih dana seriju.

Edited by bags
Link to comment
13 minutes ago, Milošica said:

Meni je Berlin omiljeni evropski grad :)

 

Koliko se prikazuje u seriji?

 

Bas malo. Ko sto mustang rece a slazem se, verovatno da ne bi skretali paznju na sam grad(ove) nego na pricu. Ima 10 scena u samom Berlinu ako i toliko.

Link to comment
2 hours ago, ultra plasticni said:

 

Gledaj Berlin Aleksanderplac. 

 

uh,  uh, kakvo je to remek-delo.

 

 

Ja odgledao Black Sails na Njetfliksu. Bas mi leglo. Na momente ga udavi, ali sve u svemu odlicno provedeno vreme i bez nekih velikih rupa u prici sto postaje prava retkost.

Link to comment

How to fix a drug scandal - OK je ali mlako posle tiger king. Nekako ravno sve čekam da iskoči neko ludilo.

Quicksand - dobri šveđani. 6 epizoda I fino vozi bez filer.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

Upravo i ja odgledah drugu sezonu, jeste slabija od prve, ali relativno brzo su mi proletela tri sata koliko ukupno traje, najveca mana je ona pateticna muzika koja se cesto cuje u pozadini kad god je neka tuzna scena, u tim trenutcima serija podseca na neki hallmark film.

 

Najjaci lik mi je i dalje njegov pas, svaki put ukrade scenu, ali ga ima premalo, opet dominira i Thoros of Myr u ulozi psihijatra, dobar je i onaj novi bucko stazista kad uleti kod majke u spavacu sobu, sve u svemu ima dobrih fora, ali ima i previse patetike bez neke preke potrebe.

 

Extras i britanski Office su i dalje ubedljivo najbolje njegove serije, Life's Too Short i The Ricky Gervais Show su takodje odlicni, dok su mu Derek i narocito After Life ipak slabiji u odnosu na prethodne projekte, vidi se da mu mnogo vise lezi onaj neki neprijatni tip humora.

 

Takodje, ocigledno je da Riki ipak bolje funkcionise u tandemu nego kad sam kreira seriju, ne znam da li su se njegov dugogodisnji partner i on posvadjali ili jednostavno nemaju vise vremena da saradjuju zajedno, ali je Stephen Merchant nakon tog razilazenja uspeo da kreira Hello Ladies koji je znatno kvalitetniji i smesniji od zadnje dve Rikijeve serije, voleo bih da ponovo udruze snage u buducnosti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...