Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

7 minutes ago, dragance said:

Odgledah sad taj nastavak. U stvari samo veoma kratak intervju sa Erikom, Jeff and his mrs, Ratgen, naduvani campaign manager, čuvar bez ruke i “producent”. Prastajte ako sam ikog zaboravio. Malo je preterano reci da je to nastavak.

+1

 

Slabije od serije, ništa novo, samo je neki ex celebrity postavio svima po jedno pitanje publike i klasično "Da li ste bili verniji Joe-u ili životinjama?"

 

Ko radi od kuće biće mu muka od još jednog Zoom conference call-a.

Link to comment
19 hours ago, gospa buba said:

ima tu raznih nivoa. meni za pochetak uobichajena predrasuda filmofila da je amerika njujork la i san francishko, u kojima zive prefinjeni histerici vudija alena (kao da nishta nisam nauchila gledajuci uzbudljivi zivot hani bubu i njene brojne familije :isuse: ). zaboravi chovek koliki je to kontinent, a gde ima bespuca tu mora da ima i puka. meni je fenomenalno koliko, usred te zatucanosti, zapravo zivi jedna seksualno liberalna sredina na najneverovatniji moguci nachin, za ljubav, za rachun, za bez ishta, sve shto postoji. to mi je broj 1, shto sam ochekivala neki neinventivan macho konzervativizam vezan za oruzje i velike zivotinje, kad ono raskosh ludilo :lolol:

 

opet vidish i da nisu ful seljachine, ima se i fond rechi i logika izrazavanja i veshtine, sad shto su pobude kuku i lele, i to dodje na naplatu neiskusnom gledaocu. dodushe, ja se lako uzivaljavam i zapanjujem, zato jedva i da smem da gledam bilo shta...

 

uzasno bezobrazna rezija manje vishe svih dokumentaraca iz netfliksa, sve te muva tamo vamo i ne da ti da zauzmesh stranu ko chovek :D

 

jel gledao neko taj nastavak, jesu besili i da li se vidi na nashim parcelama?

 

Ma videli smo dobro hiljadu puta razna americka bespuca i po filmovima i po dokumentarcima. Ja ne i uzivo, ali radio sam sa raznim rednecks. I sve nekako znas da ima tih krajeva koji su druga planeta, ali opet ovakva koncentracije me svaki put iznenadi. Valjda sto ne gledamo razne srpske rijalitije, verovatno i tamo ima opskurnih likova iz te lige.  Ali Trumpu se apsolutno ne treba cuditi. Kao sto nema mesta cudjenju spram Vucica u Srbiji.

 

Raskosh ludilo - lepo opisano.

Link to comment

prvi put da nemam zamerku za netflixovu produkciju

 

 

"un ortodox"

 

prica o mladoj devojci, odrasla u zatvorenoj komuni ultra ortodoksnih bruklinskih jevreja, koji pricaju jidish (imamo prevod na engleski)....potom bezi u berlin za novim zivotom.

 

autenticno, emotivno, iskreno. 

 

zasnovano na istinitoj prici. 

 

zamerka - manjak pejzaza bruklina i berlina, odnosno i sam bruklin i sam berlin je mogao da bude karakter. bilo je par zgrada iz berlina, cisto da da neku zivost i fantaziju ali po meni ne dovoljno. mozda reziserka namerno nije htela da se bavi time kako bi se vise usredredili na junake. 

 

 

sjajna gluma, kostimi, originalni jezik. totalna preporuka. 

 

 

a moze da se i raspravlja o raznim temama u seriji: rodnoj ravnopravnosti, slobodi govora...

Edited by mustang
Link to comment
45 minutes ago, Mil@n said:

La Casa De Papel postaje sve veći plićak, a Tokio sve nepodnošljivija... Kako smara ta rambo mačo preterano naglašena osobina kod nje, uh. 

Kakva je treća sezona? Prvu sezonu sam odgledao celu.Drugu na preskoke odgledao koliko su me nervirale neke stvari,a posebno ona.

Link to comment

korejski Kingdom je prava pizdariju ,očekivao sa pritajen tigrove i skrivene zmajeve kad ono zombi apoikalpsa.i it 

bogamio nemilosrdna ,ni deca nisu pošteđena 

 

Casa del paper samo se gleda zbog srpskog gej četnika  ili srbočetnika 

Link to comment
korejski Kingdom je prava pizdariju ,očekivao sa pritajen tigrove i skrivene zmajeve kad ono zombi apoikalpsa.i it 
bogamio nemilosrdna ,ni deca nisu pošteđena 
 
Casa del paper samo se gleda zbog srpskog gej četnika  ili srbočetnika 
Au kako je dobar Kingdom. Kakva kamera, režija, kostimografija, scenografija, gluma... Plus spletke, intrige, Igra Prestola govna da jede.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
On 13.4.2020. at 7:06, *edited by mod said:

+1

 

Slabije od serije, ništa novo, samo je neki ex celebrity postavio svima po jedno pitanje publike i klasično "Da li ste bili verniji Joe-u ili životinjama?"

 

Ko radi od kuće biće mu muka od još jednog Zoom conference call-a.

 

Jesi gledao Community? :D

 

btw ima još jedan specijal,  TMZ Investigates: Tiger King - What Really Went Down?

Baš su rešili da jašu dok traje.

Link to comment
On 14.4.2020. at 11:08, mustang said:

autenticno, emotivno, iskreno. 

 

zasnovano na istinitoj prici. 

 

zamerka - manjak pejzaza bruklina i berlina, odnosno i sam bruklin i sam berlin je mogao da bude karakter. bilo je par zgrada iz berlina, cisto da da neku zivost i fantaziju ali po meni ne dovoljno. mozda reziserka namerno nije htela da se bavi time kako bi se vise usredredili na junake. 

 

 

sjajna gluma, kostimi, originalni jezik. totalna preporuka. 

 

Odlgedah pre dva u jednom dahu. Kad pocese da pricaju Yiddis, malo mi mnogo zalicilo na Nemacki dok nisam izguglao da su svi ovi radikali nastajali negde po Evropi i da nemaju mnogo veze sa Izraelom (ova njihova sekta u Izraelu radi aktivnu kampanju za rasturanje drzave Izraela jer neko predskazanje...). Gluma stvarno fenomenalna i dobra je prica nakon, kako je snimano da su se i sami glumci, koji su mahom jevreji cudili obicajima.

 

Istinita prica jeste ali je u origininalnoj verziji u knjizi glavna protagonistkinja dosla samo do granice Nju Jorka, Evropu nije ni pomirisala. Ali mislim da su upotrebili Berlin i Nemacku zbog svih veza prethodnih generacija i smisla zivota: repoulacije.

 

Inace, jezivo me svi ti obicaji podsecaju na Handsmaid tail, bukvalno ista prica, isti odnos prema zenama i generalnoj populaciji.  

 

Ona crkva u koju ulazi da slusa hor je na 150 metra od moje gajbe, tu su snimali i Homeland i Berlin station i stvarno se pitam kako sam svaku produkciju promasio :)

Link to comment

@Zlurad

 

san mi je da posetim berlin minimum mesec dana :)

 

handsmade tale nisam mogla preko druge epizode, nije moj fazon. ali da, u potpunosti se slazem...taj odnos prema zenama.  da se najezis. bas mi se svidela  originalnost da pricaju yiddish, serija je autenticna, ne secam se da ima neka na slicnu foru. 

 

i odlazak ni manje ni vise u berlin ....od svih gradova. koja je poruka? da i zlo moze da postane dobro? a dobro, zlo?

prilicno je duboka prica, jezivo koliko su dobro prikazali hrabrost a da nije napumpana nekom spektakularnom

muzikom...sve je bilo potaman, na ivici, dovoljno da ti je neprijatno a znatizeljan si, navijas a ne mozes nista pomoci. 

 

cetiri epizode, sasvim dovoljno. mozda najbolja do sada koju sam gledala od netflix produkcije. skroz drugi nivo. 

Edited by mustang
Link to comment

@mustang

Malo je i godinu dana da se upozna Berlin :)



Pa poruka je ono o cemu su pricali a da je misija njihove sekte: da se sto vise dece rodi da nadomesti mrtve iz Holokausta. A Berlin je tu jer su vaspitavani u duhu "losih Nemaca". Ima ona scena na jezeru kad joj pricaju da je u vili prekoputa doneta odluka o konacnom resenju. Pa ona pita "a vi se kupate u tom jezeru?" uz odgovor "A sto je jezero krivo?". Ovde je licna prica bega iz sekte primarna ali i to neko pomirenje sa stvarnoscu, ne zaborav nego prosto shvatanje realnosti. I to sto ona zavrsi u krevetu sa jedinim nemcem u celom Berlinu je samo vrhunac pada njene izolacije. Teske price.

 

Edited by Hamlet Strašni
Stavio spojer
Link to comment

Unortodox je baš serija koja pogađa u srce. Odgledala sam je početkom uvođenja vanrednog stanja i često mi se vraća u mislima, samo iskoči po neka scena. Venčanje je naročito upečatljivo i tužno na mnogo nivoa.

Sjajna serija.

Link to comment

uh za vencanje...ja sam imala napad poliestera i plastike..osecaj da se gusim, sve mi poliester okolo....vrucina, znoj, smrad....to samo kazem koliko je i kostimografija imala upecatljivu ulogu a a kamoli prica i sama radnja

 

ma kao da sam u klanici bila, tako sam se osecala dok sam gledala tu scenu. 

 

glavna glumica ima zarazan blagi osmeh. ostaje ti ugraviran u mozak

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...