Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

17 hours ago, morgana said:

 

javi utiske pliz

 

 

Eto poceo na poslu u pauzi, ovo obecava. Vec mi je neprijatno.

 

BTW ne vidim tu vizuelnu agresivnost za sada, ne znam zasto vam to smeta... mozda izbije negde kasnije.

Link to comment
10 minutes ago, Caligula said:

 

 

Eto poceo na poslu u pauzi, ovo obecava. Vec mi je neprijatno.

 

BTW ne vidim tu vizuelnu agresivnost za sada, ne znam zasto vam to smeta... mozda izbije negde kasnije.

 

gledacu i ja kasnije.

smeta mi izoblicavanje lica (pogledala sam samo prvu epizodu), nekakva brojgelovstina. mozda je kasnije nema.

 

 

  • +1 1
Link to comment

A pa ovo je za sada super:)

 

Zaljubio sam se vec u ovu glumicu (Dzesika Ganing? Nisam je nigde gledao) kida sa ekspresijama

 

 

Link to comment

Nakon sto sam do kraja odgledao Ripleyja imam jednu krupnu zamerku na storytelling

 

Spoiler

Inspektor Ravini je predstavljen kao iskusan, pedantant detektiv kome nista bitno ne moze promaci u istrazi, pa ipak  mu ne pada napamet da zatrazi fotografije osoba za kojima traga (u ovom slucaju Ripleyja). Reditelj je malo koketirao sa kadriranjem kada je otisao u posetu kod Marge gde na stolu stoje zajednicke fotografije, ali na tome se zavrsilo. Takodje, ne prepoznavanje satro maskiranog Ripleya sa bradom i razbarusenom kosom (i istim glasom) ja isuvise naivno.

 

To po strani, sve ostalo je vrhunski uradjeno. Svidelo mi se i pojavljivanje Malkovicha, koji je i sam igrao Ripleya u po meni potcenjenom i slabo gledanom filmu Liliane Cavani. Ocekujem i radujem se nastavku serije,..

  • +1 2
Link to comment
On 17. 4. 2024. at 19:36, morgana said:

je li gledao neko baby reindeer?

vidim po netu gotovo nepodijeljeno odusevljenje. pocela sam da gledam ali mi je serija odbojna, kamera, rezija, groteskno iskrivljavanja slike. bode mi oci.

 

Od lic na.

 

Nisam zavrsio ali vredi svaki minut

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

 

Od lic na.

 

Nisam zavrsio ali vredi svaki minut

 

nisam jos stigla da ne pogledam ali svakako hocu, bas me sad zanima.

 

tenks!

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Nakon sto sam do kraja odgledao Ripleyja imam jednu krupnu zamerku na storytelling

 

  Reveal hidden contents

Inspektor Ravini je predstavljen kao iskusan, pedantant detektiv kome nista bitno ne moze promaci u istrazi, pa ipak  mu ne pada napamet da zatrazi fotografije osoba za kojima traga (u ovom slucaju Ripleyja). Reditelj je malo koketirao sa kadriranjem kada je otisao u posetu kod Marge gde na stolu stoje zajednicke fotografije, ali na tome se zavrsilo. Takodje, ne prepoznavanje satro maskiranog Ripleya sa bradom i razbarusenom kosom (i istim glasom) ja isuvise naivno.

 

To po strani, sve ostalo je vrhunski uradjeno. Svidelo mi se i pojavljivanje Malkovicha, koji je i sam igrao Ripleya u po meni potcenjenom i slabo gledanom filmu Liliane Cavani. Ocekujem i radujem se nastavku serije,..

 

Slažem se potpuno, dodao bih i još jedan detalj:

Spoiler

Pronalaze Riplija živog i zdravog, i odjednom čitava priča oko čamca biva zaboravljena, i zašto nije vraćen, zašto je namerno potopljen, čija je to krv; bukvalno niko ni da se zapita.

 

Ali da, svakako jedna od najboljih serija na Netflixu u poslednjih par godina.

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Caligula said:

Odgledao sve.

 

Nisam razocaran, dobar kresendo

E hvala na preporuci, serija je odlicna. bas osvezavajuce, onako i smesno i bas tuzno i na momente apsurdno i strasno, glavni glumci odradili odlican posao - sad kolko citam to je po istinitoj prici glavnog lika i radjeno i u stvarnosti mu se desilo i stalking i ONO pre - tako da ne znam sta da mislim... zao mi coeka

  • Hvala 1
Link to comment

Poslednja epizoda Baby Reindeer, ajooooooj. Sve je tako užasno potpuno sjebano, ali potpuno je organski i realno jer ne može ni biti drugačije nakon svega što se dodađalo na toliko nivoa. U svakom slučaju drago mi je što nije neka BS inspirational empowerment priča.

 

Ne sećam se kad me je nešto ovako skucalo još od poslednje epizode Kalifata, mada naravno iz potpuno drugačijih razloga.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Blojler said:

E hvala na preporuci, serija je odlicna.

Edited by Caligula
Morgana preporucila ali nije odgledala :D
Link to comment

Što bi rekao trenutno najveći umetnik u nas, Dragomir Despić - "Karavađo bajo"!

Edited by Milošica
Link to comment

ripley na uzorku od dvije epizode djeluje prilicno dobro, doduse ja bih mogla da gledam tri sezone kako se susi ves ako je u napulju 

 

 

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Ripley odlican - prica, rezija, gluma, fotografija. Posebno mi se dopada omaz italijanskom film noir i Karavadjovom chiaroscuro, majstorski su uklopili u pricu.
Hvala na preporukama ovde, ko zna kad bih ga pogledala inace. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...