Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

4 minutes ago, Shan Jan said:

 Ako ti smart TV prvi problem, povezi laptop/komp kablom na TV pa pusti sa njega. 

 

To me najviše smara :)

Ali šta je tu je. Hvala svima.

  • +1 1
Link to comment

Sreda Adams - ne znam kako sam propustio hajp kad se pojavila, ali mnogo mi fino legla, kao neki spooky Hari Poter. Proletelo mi 8 epizoda, klinka je fenomenalna, negativca smo izvalili negde na pola, ali ne mari, dobro je vozila misterija.

Voleo bih da je bilo za trunku više praktičnih ludorija u Adams stilu, a manje magije, posebno u poslednjoj epizodi, ali ok je i ovako.

Od loših strana - Gomez je katastrofa, kao da su birali glumca na osnovu toga kome dobro stoje prirodni brkovi, baš promašaj. Ni ujka Fester mi nije legao, ali se pojavljuje samo u jednoj epizodi pa ajd da prođe.

 

The Gentlemen - poprilično razočaranje, kao neki Gaj Riči klasik samo sveden za decu. Film mi je gotivan, a ovo je nekako pitko i lagano za gledanje, jer im je koncept svaka epizoda za sebe, ali prazno i naivno. Vini Džons u 8 epizoda nikome nije razbio glavu, ajtemolimvas. Glavni glumac mi je iz nekog razloga antipatičan (bio i u Belome Lotosu), ostali likovi nezanimljivi (osim burazera). Finale je totalni antiklimaks, a obrti i prevarice bez veze.

Šteta, moglo je mnogo bolje da bude.

  • +1 3
Link to comment
On 17. 3. 2024. at 16:52, Caligula said:

Odgledao The Mire sve sezone, pokidali Poljaci.

 

 

 

odgledao, genijalna serija, poljska Zica, dal ce jos da snime?

 

Link to comment

Nece, zatvorili krug.

 

Skoro gledao neku snimanu na Tatrama, isto kidanje (samo drugi smek) Detective Forst. Divota od fotografije, radnja nije losha itch

 

@ToniAdams ima dobrih riba i umetnicke golotinje, vrlo naturalno snimano

Edited by Caligula
  • Wub 1
Link to comment
On 21. 2. 2024. at 6:30, Ros said:

One Day - vrlo lepa serija

I meni se svidja, sad sam na pola.

Mogla bi da bude jos bolja, uverljivija, sa istom temom i istim glumcima - Ema bi morala da vrca britkim duhovitim komentarima, zanimljivim pricama jer je obrazovana i elokventna, pa se na tom terenu oseca sigurnom, i govorom prikriva stidljivost, neiskustvo i strah; mora da bude uverljivo dopadljiva u tome da bismo poverovali da je privukla paznju Deksu (koga zavode i druge pametne devojke, ne samo lepotice). Deks, pak, mora da ima vise harizme, nije on samo lepuskasti zgodni decko koji se stalno smesi, iz njega treba da izbija autenticna zivotna radost i energija, on je povrsan, ali ne glup, duhovit (to vidimo u sceni za raglednicom), lakomislen, razmazen, ali neodoljiv.

Ma preterujem, ok je za sad, videcemo na koju ce stranu.

 

Obradovah se Kapetan Darlingu, ali uloga je vrlo mala i (za sad) zaboravljiva ☹️.

 

Link to comment

3 body problem tanko, mrsavo, slabo, kao i Lagunino izdanje knjige. Sad, kazu da je knjiga zapravo odlicna, da pomijera granice, pa kontam da moze biti do prevoda.

 

Ovako, jedino zanimljivo mi

 

Spoiler

Mnooogo naprednija, osvajacka civilizacija stize na zemlju za ~400 god. S ozbirom da putuju (10% brzine svjetlosti) nece se dalje razvijati dok nasa civilizacija ima priliku za to vrijeme da dostigne progres kojim cemo biti napredniji od njih kada stignu. Pitanje je da li smo sposobni za to.

 

Link to comment

Pogledala 2 od 5 epizoda nove dokumentarne serije "Homicide: New York".
Autor i narator je Dick Wolf - ima nesto od Law&Order wibe.
Govore ugl. sada penzionisani detektivi (L&O "these are their stories" intro) o slucajevima koji se izdvajaju iz mase (bar u prve dve po besmislenoj brutalnosti).

Svaka epizoda opisuje jedan slucaj.
 

Za sada mi je zanimljivo. Preporuka ako volite true crime.  

 

 

  • Hvala 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 6. 3. 2024. at 10:42, Jimmy Kowalski said:

 

 

Poceo da gledam Ripleyja. Vizuelno impresivno, atmosfericno, vodi se racuna o detaljima. Andrew Scott jeste znatno stariji nego sto su bili Damon ili Delon, ali je svejedno pun pogodak za ulogu..

  • +1 4
Link to comment
11 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Poceo da gledam Ripleyja. Vizuelno impresivno, atmosfericno, vodi se racuna o detaljima. Andrew Scott jeste znatno stariji nego sto su bili Damon ili Delon, ali je svejedno pun pogodak za ulogu..

Da li je to vizuelno "pojelo" priču. Tj. da li opterećuje kompletan proizvod?

Mislim, nemam ja problem i da je tako, all radi se o Netflix seriji...

Link to comment

grenijalno uradjena serija, sve je uradjeno sa neverovatnom paznjom, odlican je Scott.

nadam se da ce se nastaviti.

  • +1 1
Link to comment

Serija je definitivno mnogo vise posvecena Magnum Opusu nego film.Tu je i karta Kule na pocetku ,kada se Tom penje uz one stepenice.A faza  individualizacije je onako ocigledna u Veneciji.Faza ucenja uz Karavadja .

Osim toga,estetika,scenografija,kulise.Odlicna serija.

  • +1 1
Link to comment
On 9. 4. 2024. at 10:57, Frank Pembleton said:

Da li je to vizuelno "pojelo" priču. Tj. da li opterećuje kompletan proizvod?

Mislim, nemam ja problem i da je tako, all radi se o Netflix seriji...

 

Nije itch.

 

Direktor fotografije egal sa rediteljem, Endrju Skot nosi ulogu sa lakocom, tenzija od prvog do poslednjeg minuta.

 

Finale nenadjebivo. Zakucavanje.

 

Ovo vredi gledati nekoliko puta.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...