Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

Ekipo, do mene došla info da je ovo hapšenje izvjesne Nevolje u krajnjem obračunom sa Slinom, koji je bio neka vrsta "silent partnera" u Nevoljinom biznisu. Nemojte da mislite da je to malo para. Krenimo redom:

Slina nije imao samo tatinu kombinaciju. Šta više, tatina kombinacija bila je neka vrsta fronta za porijeklo kinte. Nevolja je plaćao veći dio svoga profita Slini, od čega je dobar dio išao u neku vrstu paralelnog budžeta kojim se finansiraju izbori, politički analitičari npr i gomila drugih likova (know how by Đukanovićev duhanski road).

Elem, Slini je tu ostajala gomila para, plus tatin biznis. 

Naravno glavni je sve to znao i tolerisao.

No, jednog dana, kada je izgustirao sve što kinta može da pruži, Neša je evoluirao do mišljenja kako ne želi da i dalje bude Slina u ekipi, već da bude gospodin Stefanović, ili makar Nebojša iz Beograda (zaista ga zovu Slina na dvoru). 

I onda, Slina ga malo šuknu Jovanjicom, odjednom neka prisluškivanja kojima se bavila Slinina desna ruka izvjesna Hrkalović. Viđe Alek koja je ura i odluči da malo uštopuje Slinu.  Za početak u MUP ode Vulin.

Pa onda se digoše Nevolja i drugari, a moguće da će naredni korak biti da neko od njih drukne Slinu. 

Link to comment
16 minutes ago, pt 2.0 said:

Mala side story od ljudi koje znam: dečko koji radi u štampariji zove gazdu firme koji se nije pojavio na poslu da ga pita gde je. Ovaj se javlja potpuno ubijen od alkohola.

Gde ste gazda danas ceo dan?
Evo slavim što su uhapsili Belivuka. Trebalo je reket da mu nosim sutra.

(pritom su mu se odavno privalili SNS-ovci da im štampa džabe promo materijal, a onda se pojavili i ovi)

 

Zaista sam u fazonu napalma za ekipu na vlasti. Kao i za ove sociopate. Ako je istina ono što piše po novinama, to je operisano od morala, savesti i empatije. Dakle - trajno opasno po društvo.

 

Takodje mi je zanimljivo ovo što Djeneralče piše... što nisu pustili da ga ubiju?

p.s. i ko tačno nije pustio da ga ubiju? cg ili naša govna?

 

Pre ce biti da CG nije pustio. Ujdurma krenula kad se vratio ziv otuda. Plan B. Mislim da je i njima bilo jednostavnije da ceo taj cirkus prebace u Crnu Goru, jer ovde bi nase pravosudje moralo time da se bavi i ko zna sta bi sve isplivalo. Ili to, ili - nemaju svoju ekipu za takve najgrdje poslove. U sta bi bilo tesko poverovati, ali mozda bi upucivalo i na scenariste ovog cirkusa i njihove ogranicene mogucnosti.

Link to comment
44 minutes ago, pt 2.0 said:

Mala side story od ljudi koje znam: dečko koji radi u štampariji zove gazdu firme koji se nije pojavio na poslu da ga pita gde je. Ovaj se javlja potpuno ubijen od alkohola.

Gde ste gazda danas ceo dan?
Evo slavim što su uhapsili Belivuka. Trebalo je reket da mu nosim sutra.

 

Nadam se da nije bio neki preskup alkohol, budući da će mu ovo hapšenje ostaviti nekih 3-4 meseca lufta. Toliko će trebati da se vakuum popuni i dođe neki novi Belivuk i biće dobro ako mu ne bude tražio da isplati i tih nekoliko preskočenih rata.

Link to comment
37 minutes ago, milfisland said:

Slina nije imao samo tatinu kombinaciju. Šta više, tatina kombinacija bila je neka vrsta fronta za porijeklo kinte. Nevolja je plaćao veći dio svoga profita Slini, od čega je dobar dio išao u neku vrstu paralelnog budžeta kojim se finansiraju izbori, politički analitičari npr i gomila drugih likova (know how by Đukanovićev duhanski road).

Elem, Slini je tu ostajala gomila para, plus tatin biznis. 

Naravno glavni je sve to znao i tolerisao.

No, jednog dana, kada je izgustirao sve što kinta može da pruži, Neša je evoluirao do mišljenja kako ne želi da i dalje bude Slina u ekipi, već da bude gospodin Stefanović, ili makar Nebojša iz Beograda (zaista ga zovu Slina na dvoru). 

I onda, Slina ga malo šuknu Jovanjicom, odjednom neka prisluškivanja kojima se bavila Slinina desna ruka izvjesna Hrkalović. Viđe Alek koja je ura i odluči da malo uštopuje Slinu.  Za početak u MUP ode Vulin.

Pa onda se digoše Nevolja i drugari, a moguće da će naredni korak biti da neko od njih drukne Slinu. 

 

Priča generalno ima smisla i mislim da svako ko potcenjuje Slinčeka gadno greši. Onaj ko od Amerikanaca dobije da bude podizvođač u operaciji naoružavanja al kaide u Siriji i Jemenu je sve samo ne neki bezveznjak sa kojim se pod briše onako iz zabave. Naravno da je lik sam za sebe 1 presmešna pojava ali nije ni prvi ni poslednji koji ima brutalno jaka leđa čime nadoknađuje svu tu presmešnost i patetiku sopstvene pojave. Uostalom, da je neka obična Slina odavno bi ga otresao neko iz užeg kruga ko je željan moći, to je ekipa pirana koje neprestano proždiru druge pirane, čim osete da je izvodljivo.

 

Ako je tvoja priča tačna, onda je na prvi pogled potpuno nejasno kako ga posle Jovanjice i prisluškivanja razjareni gospodar nije momentalno uhapsio i bacio ključ, nego ga je ostavio na važnoj ministarskoj poziciji. Stvar postaje mnogo jasnija ako se uzme kao mogućnost da to nije gospodareva odluka i da on Slinčeku može da malkice da šukne tu i tamo, ali ne može da mu okonča političku karijeru bez pristanka spolja.

 

Pri tome Slinčekov motiv možda nije bio da mu se dodeli titula gospodina već je vraćao tante za kukuriku odnosno za aferu "Krušik" koja svakako nije isplivala spontano i sama od sebe.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, nautilus said:

Ima li negde spisak pohapsenih u noci dugih nozeva?

 

I da li negde postoji pristojan (ne tabloidni) dajdžest koji nabraja koga su sve pretopili i na kojim lokacijama?

Link to comment
38 minutes ago, Malvo said:

Mislim da je i njima bilo jednostavnije da ceo taj cirkus prebace u Crnu Goru, jer ovde bi nase pravosudje moralo time da se bavi i ko zna sta bi sve isplivalo

 

OVde moze da kontrolise stetu i kroz medije i kroz pravosudje, u CG skoro nikako.

Link to comment
16 minutes ago, Redoran said:

 

Priča generalno ima smisla i mislim da svako ko potcenjuje Slinčeka gadno greši. Onaj ko od Amerikanaca dobije da bude podizvođač u operaciji naoružavanja al kaide u Siriji i Jemenu je sve samo ne neki bezveznjak sa kojim se pod briše onako iz zabave. Naravno da je lik sam za sebe 1 presmešna pojava ali nije ni prvi ni poslednji koji ima brutalno jaka leđa čime nadoknađuje svu tu presmešnost i patetiku sopstvene pojave. Uostalom, da je neka obična Slina odavno bi ga otresao neko iz užeg kruga ko je željan moći, to je ekipa pirana koje neprestano proždiru druge pirane, čim osete da je izvodljivo.

 

Ako je tvoja priča tačna, onda je na prvi pogled potpuno nejasno kako ga posle Jovanjice i prisluškivanja razjareni gospodar nije momentalno uhapsio i bacio ključ, nego ga je ostavio na važnoj ministarskoj poziciji. Stvar postaje mnogo jasnija ako se uzme kao mogućnost da to nije gospodareva odluka i da on Slinčeku može da malkice da šukne tu i tamo, ali ne može da mu okonča političku karijeru bez pristanka spolja.

 

Pri tome Slinčekov motiv možda nije bio da mu se dodeli titula gospodina već je vraćao tante za kukuriku odnosno za aferu "Krušik" koja svakako nije isplivala spontano i sama od sebe.

 

позиција министра војног је потпуно неважна под околностима када вучић за себе приграби све прерогативе командовања, унапређивања и наоружавања војске и ВБА.

Edited by nautilus
Link to comment
16 minutes ago, nautilus said:

Ima li negde spisak pohapsenih u noci dugih nozeva?

Nisu objavljena sva imena. Koliko sam ja ispratila, ima samo ovo:

 

Uhapšeni su Veljko Belivuk (36), Marko Miljković (29), Miloš Budimir (36), Milovan Tadić (33), Vladimir Grek (36), Filip Ivanovski (29), Srđan Lalić (35), Boris Karapandžić (33), Marko Budimir (32), Nemanja Đurić (35). Uhapšeni su i V. D. (46), A. V. (39), D. T. (38), N. S. (33), N. L. (41), V. G. (38), B. K. (33), N. S. (29), Ž. K. (41) i N. J. (50).

 

https://www.blic.rs/vesti/hronika/ekipa-velje-nevolje-uhapseni/w2jssqj

 

 

Link to comment
1 minute ago, Lena said:

Nisu objavljena sva imena. Koliko sam ja ispratila, ima samo ovo:

 

Uhapšeni su Veljko Belivuk (36), Marko Miljković (29), Miloš Budimir (36), Milovan Tadić (33), Vladimir Grek (36), Filip Ivanovski (29), Srđan Lalić (35), Boris Karapandžić (33), Marko Budimir (32), Nemanja Đurić (35). Uhapšeni su i V. D. (46), A. V. (39), D. T. (38), N. S. (33), N. L. (41), V. G. (38), B. K. (33), N. S. (29), Ž. K. (41) i N. J. (50).

 

https://www.blic.rs/vesti/hronika/ekipa-velje-nevolje-uhapseni/w2jssqj

 

 

 

данке, данас сам чуо да се једно презиме на Б из тог миљеа штековало пре одређеног времена па ме интересовало да није ухапшен.

Link to comment
6 minutes ago, nautilus said:

 

данке, данас сам чуо да се једно презиме на Б из тог миљеа штековало пре одређеног времена па ме интересовало да није ухапшен.

ma bila je brnaba juce na televiziji, tj nije u steku:blink:

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, milfisland said:

moguće da će naredni korak biti da neko od njih drukne Slinu. 

Može biti tačna ta tvoja info, ali mislim da je ovo poslednje nemoguće.

 

Ako je tačno da se Nebojša upustio u sukob, a nije izbačena teorija da se narod zabavlja, ne sumnjam da onda ima gomilu informacija o AV, bati i njihovim najbližim saradnicima koje zna gde da drži i kome da prosledi ako zatreba. Plus su on i Zorana u Vladi najbliži Amerima, a verujem da na to ne utiče mnogo promena administracije tamo, posebno u Nebojšinom slučaju.

 

 

Edited by Milošica
Link to comment

Ako sve ovo nije photo-op, a mislim da nije (Vučići i ova narko kriminalna grupa nisu u ljubavi) i ako se osovina Bojović-Korać-Vukotići zalete da preuzmu obezglavljeno narko tržište, spremaj Kojote 4. sezonu. Možda i najbrutalniju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...