Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Just now, Кристофер Лумумбо said:

 

Pa naravno da mogu ako sastave dobar tim, imas timove koji iz srpske lige upadaju u KLS za par godina. evo slodes je upao ove godine. savic koji se bori za regularnu ligu, a onda poksuava da ubaci svoj tim preko reda u kls, pa jos nije bilo dosta jedno glasane gde su odbili predlog nego su zavrnuli ruku ligi da organizuju jos jedno glasanje i hvala bogu ispusili. tu mislim i na zvezdu i na partizan, to je bila zajednicka akcija. 

 

Znam šta je bilo i nek su ispušili ali kažem ti za ovaj drugi deo, ispade da neki mučenici zbog toga ne mogu da se kvalifikuju za KLS a hoće godinama, kao da je put iz Lige 2 do Premiershipa. A u stvari bukvalno svako ko hoće može za par godina da udje u KLS maksimalno. Ako se nekome baš žuri fuzionisaće se sa nekim, kupiti mesto, šta god. 

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

Znam šta je bilo i nek su ispušili ali kažem ti za ovaj drugi deo, ispade da neki mučenici zbog toga ne mogu da se kvalifikuju za KLS a hoće godinama, kao da je put iz Lige 2 do Premiershipa. A u stvari bukvalno svako ko hoće može za par godina da udje u KLS maksimalno. Ako se nekome baš žuri fuzionisaće se sa nekim, kupiti mesto, šta god. 

taj drugi deo se nije odnosio na konkretan klub vec na psotovanje propisa. osnuj klub, kreni od beton lige pa dodji do kls. nemoj da moralises dok pokusavas da uguras mladi tim u kls preko reda. 

Link to comment

A sto CZ i P ne bi igrali kao CZ, ali sa registrovanim igračima mladim i nekim koji su od 13 do 15 mesta u sastavu za ABA? Doduše, onda bi problem bio kako da se uklope prvi sastavi za plej of. 

Link to comment
Just now, Кристофер Лумумбо said:

taj drugi deo se nije odnosio na konkretan klub vec na psotovanje propisa. osnuj klub, kreni od beton lige pa dodji do kls. nemoj da moralises dok pokusavas da uguras mladi tim u kls preko reda. 

 

Ja sam 100% siguran da sad imaš džak para i da hoćeš da igraš KLS, možeš to da uradiš za 2 godine. Tipa ovog leta da si krenuo, siguran sam da si mogao da kupiš mesto u Prvoj srpskoj ligi minimum. To je treći rang. Onda budeš prvi, udješ u prvu B ili što se sad zove Druga muška liga i na mufte iz tog džaka para eto te u KLS. Uvek je neko spreman da se fuzioniše, da se zaobidju propisi.. 

Link to comment
Just now, theanswer said:

 

Ja sam 100% siguran da sad imaš džak para i da hoćeš da igraš KLS, možeš to da uradiš za 2 godine. Tipa ovog leta da si krenuo, siguran sam da si mogao da kupiš mesto u Prvoj srpskoj ligi minimum. To je treći rang. Onda budeš prvi, udješ u prvu B ili što se sad zove Druga muška liga i na mufte iz tog džaka para eto te u KLS. Uvek je neko spreman da se fuzioniše, da se zaobidju propisi.. 

 

pa mozes, neka to i urade, evo sada su uzeli dunav kao filijalu i imace svoje igrace u kls, ali oni su hteli da uguraju mlade klubove na silu. 

Link to comment
3 minutes ago, levi said:

da li je ugrožena regularnost time što  Partizan plaća na ruke mimo ugovora, više kao filozofsko pitanje :mellow:

 

uzeli su poslovni model od terze pa ce uplacivati zeljku preko nemacke banke. 

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

Ja sam 100% siguran da sad imaš džak para i da hoćeš da igraš KLS, možeš to da uradiš za 2 godine. Tipa ovog leta da si krenuo, siguran sam da si mogao da kupiš mesto u Prvoj srpskoj ligi minimum. To je treći rang. Onda budeš prvi, udješ u prvu B ili što se sad zove Druga muška liga i na mufte iz tog džaka para eto te u KLS. Uvek je neko spreman da se fuzioniše, da se zaobidju propisi.. 

Evo Joker Jokićev pokušava da redom ide ali im ne uspeva.... Prve godine ih sada nepostojeća Sloboda pobedi za ulazak u 1MRL pa je pitanje da li bi sledeće godine opet ušli zbog poraza od Šuputovog Dunava... Ali Korona ih ugura u viši rang gde prošle sezone nisu mogli da prismrde Hercegovcu... Ove su doveli trenera iz Mege, par igrača takođe ako sam dobro shvatio ali i "mlađanog" Bocku koji nije bio inteligentan igrač ni kad je bio mlađi a kamoli sad u "stotoj" godini...

Link to comment
4 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

pa mozes, neka to i urade, evo sada su uzeli dunav kao filijalu i imace svoje igrace u kls, ali oni su hteli da uguraju mlade klubove na silu. 

Dvojicu na dvojnoj, igrali su protiv Stara u NSu, dobio ih Star bez problema

Link to comment
Just now, keljans said:

Evo Joker Jokićev pokušava da redom ide ali im ne uspeva.... Prve godine ih sada nepostojeća Sloboda pobedi za ulazak u 1MRL pa je pitanje da li bi sledeće godine opet ušli zbog poraza od Šuputovog Dunava... Ali Korona ih ugura u viši rang gde prošle sezone nisu mogli da prismrde Hercegovcu... Ove su doveli trenera iz Mege, par igrača takođe ako sam dobro shvatio ali i "mlađanog" Bocku koji nije bio inteligentan igrač ni kad je bio mlađi a kamoli sad u "stotoj" godini...

 

Nisu se očigledno dovoljno zaleteli sa parama, nije im to toliko bitno još uvek. Koliko znam, ta priča će tek da zaživi i generalno je bolje za takve projekte da idu postepeno i da udare temelj sa mladjim kategorijama što i čine. A eto i oni su na mufte ušli gore, na koronu. Sad je isto popunjeno jedno mesto u Prvoj srpskoj, neko je odustao, pa je ušla Kikinda ali su oni barem ušli po plasmanu. A Hercegovac nije za zajebanciju, oni i istoriju imaju. 

 

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

Nisu se očigledno dovoljno zaleteli sa parama, nije im to toliko bitno još uvek. Koliko znam, ta priča će tek da zaživi i generalno je bolje za takve projekte da idu postepeno i da udare temelj sa mladjim kategorijama što i čine. A eto i oni su na mufte ušli gore, na koronu. Sad je isto popunjeno jedno mesto u Prvoj srpskoj, neko je odustao, pa je ušla Kikinda ali su oni barem ušli po plasmanu. A Hercegovac nije za zajebanciju, oni i istoriju imaju. 

 

Zaleteli su se, ne bi verovao... Problem je što oni misle da Joker u SO treba da bude glavni klub za mlađe kategorije samim tim što su oni Joker, jel te, a ostali klubovi koji postoje savršeno zabole za te njihove želje. Hercegovac ima tradiciju, stoji, barem ja to znam što se godinama potucam po tim ligama ali jednog igrača rođenog u Gajdobri imaju, a mlađe kategorije msm da i nemaju (barem ne igraju lige gde sam ja svake nedelje). Dokle god Dangubić bude ulagao u klub džakove love dotle će klub napredovati nakon toga ćao zdravo.... Kad su pre dve, tri godine halu radili, nisu grejanje uradili u hali, nisu mogli zimi domaćini da budu (opet korona dođe u spas) ... 

Ps. Ali zato onu sirenu za uzbunu na okretanje što vole da drkaju na utakmicama neverovatno 😂😂😂

Link to comment
59 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

pa mozes, neka to i urade, evo sada su uzeli dunav kao filijalu i imace svoje igrace u kls, ali oni su hteli da uguraju mlade klubove na silu. 

Svakako bi regularnije bilo da imaju svoj B tim (i Zvezda takodje), zato sto je predlog bio da igraju i da ne mogu da ostvare plasman u superligu cak ni ako su prvi i drugi na tabeli.
Mladi igraci bi dobili prostor da igraju (godinama se dokazuje vec koliko je to neophodno), a regularnost ne bi bila narusena jer se ne mogu plasirati nigde.
A sada na primer mozemo da se sastanemo u Superligi sa Dunavom i to onda naravno da nije regularno. Da ne pricam o sprdnji od Aba lige gde imas jdan menadzerski i vec dva druga tima...

  • +1 1
Link to comment

mladi igrci mogu da dobiju prostor kroz dunav ili kroz druge timove gde mogu da pozajmljuju igrace, a mogu i da igraju b ligu kao sto su nekad igrali (dok nisu zabranili b timove). ne mogu partizan i zvezda da imaju milion igraca i da sve drze pod svojom sapom, neka pozajmljuju igrace drugim klubovima. fmp je pozajmio 3 igraca slodesu, to je skroz ok. ti bi ovde imao situaciju da zvezda ima 3 seniroska tima, to nema ni ruandi. naravno da su svi ostali kluboiv glasali protiv, izgleda da nisu dovoljno mislili na interes srpske kosarke. 

Link to comment
55 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

mladi igrci mogu da dobiju prostor kroz dunav ili kroz druge timove gde mogu da pozajmljuju igrace, a mogu i da igraju b ligu kao sto su nekad igrali (dok nisu zabranili b timove). ne mogu partizan i zvezda da imaju milion igraca i da sve drze pod svojom sapom, neka pozajmljuju igrace drugim klubovima. fmp je pozajmio 3 igraca slodesu, to je skroz ok. ti bi ovde imao situaciju da zvezda ima 3 seniroska tima, to nema ni ruandi. naravno da su svi ostali kluboiv glasali protiv, izgleda da nisu dovoljno mislili na interes srpske kosarke. 

Pa na kraju se i pozajmljuje Dunavu. I pravi se liga neregularnom (jos vise nego sto je bila). 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...