Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

19 minutes ago, Ted said:

ne vidim što je problem da se B tim kooptira u KLS, ko to nije prihvatio? mislim nisam znao da je ta priča bila aktuelna.

 

svakako da B tim ne bi oduzeo bilo kom KLS ligašu jedinstvenu priliku da gubi od Partizana i Zvezde sa 50 razlike, u smešnoj superligi pred 45 gledalaca. utakmice života, što bi se reklo

Nisi prihvatili ostali klubovi koji su morali da krenu od beton lige umesto da budu magično kooptirani u KLS.

 

@MiddleClassmesaš KLS i super ligu. Predlog je bio da B timovi ne mogu da se kvalifikuju u super ligu da ne bi mogli da se sastanu sa svojim matičnim klubovima 

  • +1 1
Link to comment

Drugi timovi su mi ok, bolje nego ove saradnje među klubovima. Kada su ukinuti drugi timovi, partizan 2 je igrao b ligu, pa mi je ok i da se vrati u ligu odakle je izbačen administrativnom odlukom. Tako ne bi morali da kreću od betona.

Inače, ako me sećanje dobro služi, povod za izbacivanje je bio što su se klubovi b lige žalili na regularnost jer se pevotimci npr Veličković i Borovnjak skidaju protiv Crnokose a onda preskoče npr Proleter...

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Link to comment

Problem je sto je nekada B liga bila dovoljno jaka da posaljes klince da se gule tamo i nesto nauce. Sada ni KLS nije dobar nivo za to, a to je ipak najvisi rang nacionalnog takmicenja i gurati tu ekipe bez jasnog sportskog i rezultatskog imperativa rusi regularnost lige. 

Link to comment

Regularnost lige narušavaju klubovi koji 50% bar svojih utakmica igraju za kladionicu. U poslednjih ne znam 5 kola KLS prošle sezone svi koji su se borili za opstanak su odjednom pronašli igru i formu. 

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Nemam ni ja ništa protiv B timova. Svakako je bolje da se to uradi transparentno nego da se kao po običaju zaobilaze pravila, kao što sada Partizan radi sa Dunavom. 

 

To bi bilo zaobilazenje pravila da su B timovi dozvoljeni. Posto nisu, ovo je valjda po pravilima, iako protiv pravila zdravog razuma jer otvara upravo mogucnost da se sutra Dunav kvalifikuje za ABA, pa da igra protiv KKP ko CZ i FMP. Zapravo, tesko da bi bilo isto jer istorija CZ i FMP je daleko slozenija od nekakve "saradnje" izmedju dva kluba.

Link to comment

Ne moraju da se kvalifikuju u ABA da bi igrali sa Partizanom. Dovoljno je da se kvalifikuju u super ligu. Ako je FMP zaobilaženje pravila, onda je i ovo, samo što je projekat još u početnoj fazi. Ja sam mislio da je Partizan samo pozajmio dvojicu, trojicu igrača Dunavu i to bi bilo OK, ali oni su u stvari poslali svog trenera juniora da tamo bude prvi trener i kapiram da će više od pola tima činiti igrači Partizana. To nije B tim kao što ni Mega nije menadžerski klub i kao što FMP i SC nisu B timovi.

Link to comment
56 minutes ago, Heaviside said:

Ne moraju da se kvalifikuju u ABA da bi igrali sa Partizanom. Dovoljno je da se kvalifikuju u super ligu. Ako je FMP zaobilaženje pravila, onda je i ovo, samo što je projekat još u početnoj fazi. Ja sam mislio da je Partizan samo pozajmio dvojicu, trojicu igrača Dunavu i to bi bilo OK, ali oni su u stvari poslali svog trenera juniora da tamo bude prvi trener i kapiram da će više od pola tima činiti igrači Partizana. To nije B tim kao što ni Mega nije menadžerski klub i kao što FMP i SC nisu B timovi.

 

Pa da, ali da se dozvole B timovi, ja ne vidim nijedan razlog zasto KKP ne bi imao neki Dunav ili Parizan B u nizim ligama i koji ne moze da se plasira u super ligu (ako to cudoviste uopste treba da postoji).

 

Nisam siguran da je situacija ista kod drugih, tj. da bi u tom slucaju FMP postao CZ-B. Ili bi pre CZ postala FMP-B (vec je to bila u sezonama dok se vodila pod maticnim brojem ILR :D).

 

 

Link to comment
41 minutes ago, theanswer said:

offtopic Cedevita je juče dobila Bajern, samo što nisam video sa kakvim je rosterom Bajern igrao 

Bez Lučića, Voldena, Đedovića, Radoševića, Hantera i Cipsera.

Link to comment
51 minutes ago, chandra said:

 

Pa da, ali da se dozvole B timovi, ja ne vidim nijedan razlog zasto KKP ne bi imao neki Dunav ili Parizan B u nizim ligama i koji ne moze da se plasira u super ligu (ako to cudoviste uopste treba da postoji).

 

Nisam siguran da je situacija ista kod drugih, tj. da bi u tom slucaju FMP postao CZ-B. Ili bi pre CZ postala FMP-B (vec je to bila u sezonama dok se vodila pod maticnim brojem ILR :D).

 

 

Razlog je taj što Partizan ne želi B tim u nižim ligama nego u KLS, a pošto za KLS mora da se kvalifikuje, što traje nekoliko godina, odlučili su da zaobiđu pravila, kao što to radi svako ko može u regionalnoj košarci. Imaće B tim koji će verovatno igrati u SL zajedno sa svojim matičnim klubom. 

 

Nervira me patkometrija iz poslednjeg pasusa, ali ajde da odgovorim. FMP nije klasičan B tim u kome se razigravaju mladi igrači. To je pre svega Čovićev privatni klub, osvajač i učesnik ABA lige od njenog osnivanja. Kroz taj klub je od Čovićevog preuzimanja Zvezde prošao veliki broj igrača čija je uloga bila da doprinesu rezultatima FMPa bez šanse da ikada zaigraju u Zvezdi.Da je prošao Partizanov predlog o volšebnom ubacivanju B timova u KLS, njega bi popunili igrači iz Zvezde koji nisu dovoljno dobri za ABA ligu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...