Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Partizan-Dunav
CZV-FMP
Regularne utakmice bas... Dunav ce biti preslab (mozda i ne izbori Superligu) ali ni to ne menja cinjenicu da su filijala kluba sa kojim bi se mogli sastati u takmicenju.
CZV-FMP, kao i Mega, su naravno jedan skroz visi nivo neregularnosti.

Link to comment

Nema mnogo smisla da mi ovde paušalno određujemo šta narušava regularnost, a šta ne. Pozajmljivanje igrača klubovima u istom rangu takmičenja je dozvoljeno u svim ligama za koje znam uključujući i KLS i ABA, dakle regularno je. B timovi i menadžerski klubovi nisu.

  • +1 1
Link to comment

Sad kapiram, izgleda da je plan postepeno formiranje B tima. Slažem se da će biti problematično ako se Dunav plasira u super ligu. Još i Mladost...tri povezana tima u istoj ligi. 

Link to comment
6 hours ago, theanswer said:

 

Došao je Savić u zemlju posle 30 godina i ako kaže logičnu stvar treba prvo da se izvini za sve što je neko radio dok on nije bio tu jer eto što da ne. Tako da je bolje da ćuti i nikad niko ništa ne treba da kaže i nikad ništa ne treba da se promeni. Fantastično razmišljanje čak i za tvoje standarde. 

Ne treba da se izvini , nego ako  stvarno misli na regularnost kosarke kod nas i u regionu, neka se zalaze da se Partizan i Crvena Zvezda   kazne prvi za sve grehove i prljave radnje iz proslosti, neka ih barem vrate u beton ligu , pa neka pocnu posteno od samog  pocetka, ne moze se tek tako preci preko svega  a  onda moralisati kako je liga neregularna jer menadzer jedne agencije za igrace ima svoj klub koji se takmici u ligi . Kada se regulisu veciti onda  preci  i na Miska. Ja opet ne vidim razlog zasto je svima Misko trn  u oku, oni mozda nemaju neke velike ambicije da osvajaju trofeje ali nikoga nisu pokrali , namerno pustali da ih neko dobije, namestali rezultate  itd. U toku sezone samo su  jednom pozajmili  svog najboljeg igraca drugom timu iz ABA   lige   ,Bitadzea Buducnosti . Mega je za mene  licno jedna zdrava prica, klub  koji  izbacuje vrhunske mlade  igrace,  lansirali su dva mvp-ija  u dve najjace lige u svetu  i mnostvo igraca koji igraju u NBA ligi itd. Ostali klubovi su ljubomorni sto  su nesposobni u da izbace kvalitetnog mladog igraca  koji ce napraviti odlicnu profesionalnu  karijeru. Mega u Svetu  ima vecu reputaciju od Crvene Zvezde i Partizana  :)

Edited by Micko8
Link to comment
12 hours ago, Micko8 said:

Neka se zalaze da se Partizan i Crvena Zvezda   kazne prvi za sve grehove i prljave radnje iz proslosti, neka ih barem vrate u beton ligu.

Za sta da se kazni Partizan? 
I odmah da znas da je pitanje cisto pravno, posto o kosarci da polemisem sa nekim kome je Mega zdrava prica bas i nemam nameru.

Link to comment
13 minutes ago, boki111 said:

Za sta da se kazni Partizan? 
I odmah da znas da je pitanje cisto pravno, posto o kosarci da polemisem sa nekim kome je Mega zdrava prica bas i nemam nameru.

 

Cisto da bude jasno, za koga ti mislis da je zdrava sportska prica? Partizan? Zvezda? Hemofarm? FMP?

Link to comment
20 hours ago, Heaviside said:

Sad kapiram, izgleda da je plan postepeno formiranje B tima. Slažem se da će biti problematično ako se Dunav plasira u super ligu. Još i Mladost...tri povezana tima u istoj ligi. 

 

najlogičnije bi bilo, ako se formira B tim da se tako i zove.....mislim Partizan B. čemu ove afilijacije

 

pri čemu se naravno podrazumeva da Partizan B ne bi mogao da se sastane u zvaničnoj utakmici sa prvim timom Partizana

 

u fudbalu se ovo dešava redovno, šta ja znam, Sosijedad B igra drugu ligu i mnogi drugi B timovi. šta je problem da tako bude i u košarci

Link to comment

Problem je što nisu uspeli da uguraju B tim u KLS već bi morali kao i svaki drugi klub da krenu od beton lige, a po Saviću nema poente da ti klinci igraju protiv igrača "starijih i debljih" od njega. Predlog je podrazumevao da B timovi ne mogu da uđu u super ligu i na taj način bi se sprečili međusobni dueli A i B tima. Dunav može da uđe u SL.

Link to comment

ne vidim što je problem da se B tim kooptira u KLS, ko to nije prihvatio? mislim nisam znao da je ta priča bila aktuelna.

 

svakako da B tim ne bi oduzeo bilo kom KLS ligašu jedinstvenu priliku da gubi od Partizana i Zvezde sa 50 razlike, u smešnoj superligi pred 45 gledalaca. utakmice života, što bi se reklo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...