Jump to content
IGNORED

Westworld


Ajant23

Recommended Posts

23 minutes ago, Ayatollah said:

Najbesmisleniji lik u celom serijalu, mota se tu sve vreme, a ni za šta nije bitan.

 

Sinoc poceo drugu sezonu, pa mi svjeze jos.. Prije nego što mu pokazala laboratorije gdje ih popravljaju, Dolores mu reče značajno kako se sjeća svega i da zna kako će sve završiti, a to će odraditi njih dvoje. Već vidim i njegovu preobrazbu u zajebanog lika koji melje sve pred sobom.

Link to comment

Sve vise ovo pocinje da lici na krakovanu video igricu. Sto serija u stvari i jeste, ali sve je povrsno jer ljudi gotovo da vise i nema a hostovi su antipaticni. Oboleli su od manije besmrtnosti pa ubijaju konkurenciju koja ni ne zeli da dozvoli besmrtne Irce koji bi unistili real world. Hint: Whiskey...

Sledece sezone ce ubace neke rimljane, vikinge i strumfove i to ce biti real deal.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
On 21.5.2018. at 2:01, ToniAdams said:

-1

hajp je gej, a ja sam skontao da mi nedostaje bas ono sto me je u prvoj sezoni nerviralo, a to su rejdiohed kaveri

ko o cemu, toni o gejovima :fantom:

 

nego, ja sam papak gledao ocene epizode nekih par sati posle izlaska epizode, kad je glasalo fazon 56 najzagrizenijih fanova, ti verovatno nisu ni odgledali jos epizodu nego su upisali 10ke cim se omogucilo glasanje za novu epizodu

 

slazem se da je verovatno najgora najdosadnija epizoda serije

ono sa dolores i njenim tunjavcem sam slabo sta shvatio. u trentuku sam mislio da ce ga spaliti, a sve vreme kad ga pita nesto znacajno, a on je pogleda onim tupavim pogledom ocekujkem da ga osamari uz komentar "dal je jebeno realno da si toliki som"

 

sta dolores uopste zna (a i mejvi,a i ostatak horde generalno), sta je to videla? sta je uopste njihov cilj i kako ga planiraju ostvariti?

izaci iz parka? i sta onda?

jesul oni uopste samoodrzivi? iznenadilo me kad sam video da se oni sami reprogramiraju (pomenuti momak od dolores), mislio sam da je samo mejvi imala tu mogucnost onda kad je sranje pocelo, a kasnije samo bernard

malo bzvz, posto su im ovako mogucnosti neogranicene

 

u gomili nekih sporednih prica, vremenskog prebacivanja tamo-amo, ja sam potpuno pogubio to sto bi valjda trebala biti centralna prica

Link to comment
20 minutes ago, pbg12345 said:

ko o cemu, toni o gejovima :fantom:

 

nego, ja sam papak gledao ocene epizode nekih par sati posle izlaska epizode, kad je glasalo fazon 56 najzagrizenijih fanova, ti verovatno nisu ni odgledali jos epizodu nego su upisali 10ke cim se omogucilo glasanje za novu epizodu

 

slazem se da je verovatno najgora najdosadnija epizoda serije

ono sa dolores i njenim tunjavcem sam slabo sta shvatio. u trentuku sam mislio da ce ga spaliti, a sve vreme kad ga pita nesto znacajno, a on je pogleda onim tupavim pogledom ocekujkem da ga osamari uz komentar "dal je jebeno realno da si toliki som"

 

sta dolores uopste zna (a i mejvi,a i ostatak horde generalno), sta je to videla? sta je uopste njihov cilj i kako ga planiraju ostvariti?

izaci iz parka? i sta onda?

jesul oni uopste samoodrzivi? iznenadilo me kad sam video da se oni sami reprogramiraju (pomenuti momak od dolores), mislio sam da je samo mejvi imala tu mogucnost onda kad je sranje pocelo, a kasnije samo bernard

malo bzvz, posto su im ovako mogucnosti neogranicene

 

u gomili nekih sporednih prica, vremenskog prebacivanja tamo-amo, ja sam potpuno pogubio to sto bi valjda trebala biti centralna prica

cilj tostera je da izađu iz parka i osvoje svet ljudi, dolores sada ima pun pristup memoriji a bernard joj je pokazao spoljni svet u fazi projekta kada kada su ispitivali da li se tosteri mogu uklopiti i proći kao ljudi...

Link to comment

Nisam jos pogledao tu dosadnu ep, ali iz ove 4 sam pohvatao da Dolores se sjeca svega, od prvih dana. Sta svi tacno traze nemam ideju ali u 3. ep rece da to tamo nije blago (ili izlaz cak), vec oruzje.

 

Meni generalno nije hajp kao prva sezona, mogli su u drugoj da zadrze ljude glavne u parku, a da ovako retrospektivno razvijaju likove, neka previranja izmedju domacina koje kontrolisu i onih plemena npr koje ne kontrolisu (bila scena u prvoj sezoni kad meci ne obaraju neke od njih), pa kasnije tek da se svi otmu kontroli i bude super. Ovo je generalno previse svega i svacega. Ali ok, zanimljivo jeste.

Link to comment
8 minutes ago, gone fishing said:

cilj tostera je da izađu iz parka i osvoje svet ljudi, dolores sada ima pun pristup memoriji a bernard joj je pokazao spoljni svet u fazi projekta kada kada su ispitivali da li se tosteri mogu uklopiti i proći kao ljudi...

da, ok, to sam ispratio

ali kako da "osvoje svet ljudi"? zvuci malo hmmm ambiciozno :)

 

i potpuno sam zaboravio na koji nacin oni uopste pokusavaju napustiti park za pocetak

sad me kipo podseti da je u jednoj od epizoda pomenuto oruzje i cini mi se prikazan snimak nekakvog ogromnog kopaca ili tako nesto

Link to comment

Bolja epizoda od prethodne, opet nove misterije i preplitanja. Takođe i neke gluposti. I mamojbački završetak.

 



Kako stvari stoje - Šogun zaplet je preskočio ajkulu, nikakve veze sa tokom priče, ispada da smo to gledali samo da bi HBO mogao da pokaže svoje props, i da bi smo na silu videli harakiri.

 

Ispada sad da su i Indijanci svesni promene svesti i da žele vani. I da su ovi iz Delosa imali Abernatija u rukama, ali da su ga onda ispustili (valjda će ga se Dolores dokopati). 

I ne znam kako se lažni lažni Hemstvort dočepao slobode. Niti kuda sve ovo vodi. Niti zašto.

Link to comment
Spoiler

U jednom intervjuu pred emitovanje druge sezone, Rachel Wood se izletela da će se Hopkins vratiti u ovoj sezoni

 

 

 

Edited by Jeremija
Link to comment

kako ih ne mrzi da palamude onoliko...skapirasmo jos pre pet epizoda da su oni vise ljudi nego ljudi sami. bernard je andjeo

 

nisam citala bibiliju pa ne znam likove u njoj ali mi se sve cini da naginju ka njoj

 

 

Link to comment
25 minutes ago, mustang said:

kako ih ne mrzi da palamude onoliko...skapirasmo jos pre pet epizoda da su oni vise ljudi nego ljudi sami. bernard je andjeo

 

nisam citala bibiliju pa ne znam likove u njoj ali mi se sve cini da naginju ka njoj

 

 

 

 

Spoiler

 

 

Link to comment

Nema na čemu, dobro si ukapirala. :thumbsup:

 

 

I u filmovima Braće Koen isto ima dosta alegorija, pokušao sam jednom da objasnim Bubi, ali ne znam da li je shvatila...  :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...