Jump to content
IGNORED

Westworld


Ajant23

Recommended Posts

Meni za sada najjaci utisak ostavili Floki i Los Pollos Hermanos :Hail:

 

O sezoni za sada ne mogu nista da kazem, osim da pocinje da mi ide na palamuru ovo skakanje i ispreplitanje tajmlajnova cisto da bismo se pravili opaki, jbo ih Memento i 2000ta.

I Dolores mi je i dalje dosadna i iritantna, pogotovo kad krene dramski sa filozofijama. I svaki put kad je neko pozove po imenu meni u glavi ovo.

Link to comment

pa spoljnji svet i sadasnje vreme je valjda ono kad je dolores na onoj proslavi (odnosno, ok to je nekih 20 godinaranije), mislim da su od prikaza spoljnjeg sveta ljudi istripovali u onom trejleru da je futureworld 

 

a kakvo preskakanje goofs? ja u ovo epizodi nisam primetio 

osim one scene sa mrtvim tgrom na obali, ali to je iz neke od ranijih epizoda

Link to comment

Ma pricam generalno, u Holivudu, poceli su da koriste te reziserske trikove jer im je sadrzaj sranje, pa kad ga umotas tako onda se to zamaskira i bude vauu.

 

Ova sezona jeste smanjila dozivljaj u odnosu na prethodnu, ali opet imamo mladjanog Viljema, i dva sadasnja tajmlajna, plus pricu ove ribe sto je prebegla iz Indije, za koju jos ne znamo gde ce tacno da upadne.

Link to comment

Dobra epizoda danas, saznali smo jos pozadinske price, i naravno, dobili jos pitanja i misterije.

 

Nego, ne mogu da se setim, da li je ikada pominjano na koju energiju rade hostovi? Je l imaju neke baterije i koliko one traju?

Link to comment

Izvrsna epizoda, najbolja do sada (u obe sezone), i u rangu najboljih Leftovers i Twin Peaks epizoda. Definitivno vredi odgledati više puta, ako ništa drugo zato da se dobro sagleda u svoj mračnosti.

Link to comment

nisam ljubitelj tih "undeadova", volim kad je smrt siguran posao, a izgleda da ni ovdje nije. Ali mimo toga, epizoda odlična, pogotovo je izdominirao sa malo ostavljenog prostora Piter Mulan, osvježenje 

Link to comment
1 minute ago, Jeremija said:

Samo za one koji su odgledali epizodu, ne znam da li ste zapazili, meni je trebalo par gledanja da se prisetim:

 

 



 

ocigledno je njen narativ da tancuje :lol:

 

 

Link to comment
Spoiler

:lolol: Pa, dobro kad je jadna žensko....   Šalim se, naravno, mnogo scena govori o razvoju karaktera, a i kako se na jedan način ponaša kad je nebitno, a na drugi kad su ulozi kao i u stvarnom životu. Ne verujem da je znao da je i to deo neke zagonetke koju je Ford ostavio.

 

Link to comment

Ako sam dobro shvatila,(ja baš nisam posvećeni gledalac kao Jeremija) ovde se zapravo radi o

Spoiler

jebenoj besmrtnosti, a zabavni park je nešto što pravi pare da se glavni projekat razvija. Vilijamova ćera je, svakako, uspelija od dede, jel da?

 

Link to comment



Otprilike, da, s tim sto mi i dalje ne znamo (ne znam ni da li cemo ikada saznati :D ) celu sliku. 
Prikazano je kako Viljem odustaje od tog projekta. Takodje, ima tu jos detalja, recimo skupljani su podaci o klijentima i sta su oni radili i sa kim, verovatno zbog neke nadvlasti, premoci, politicke igre i slicno. I onaj Abernati kojeg svi traze sadrzi bekap svih hostova, njihovih licnosti i iskustava, Delos zeli posto-poto da dodje do toga, a ne cini mi se da je to zbog projekta besmrtnosti.

 

Fina je ironija to sto Delos co. odbija da posalje evakuaciju dok ne dobije ono sto trazi, a prvi covek kompanije je tu dole, kao uostalom i gomila raznoraznih mudonja i prijatelja. Tu nesto smrducka definitivno.

 

btw. Cjera nije umrla, umrla je zena. Cjera je ziva, samo mrzi matoroga. Koji je prvi put u ovoj epizodi poceo da na hostove gleda kao na ljude.

 

Trejler za ep 5 obecava.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...