Jump to content
IGNORED

Westworld


Ajant23

Recommended Posts

Odgledao noćas, odlična, doduše bez mnogo misterija, ali ćete danas videti jedan novi tematski park, i to odmah na početku epizode, koji - videćete sami. A na samom kraju epizode, jedno iznenadjenje... i dobar uvod u sledeću epizodu.

Link to comment

slaba mi je ova treca, bas slaba.

onaj napad na utvrdu je ko iz mirka i slavka, a saznali smo i da su svetovi ne na pljuvomet, vec da se bukvalno granice, samo da se nekom madjijom nisu preklapali. kapiram da roboti imaju neki gps koji im ne da da predju preko kakve granice, ali ljudi bi svakako nesto izvalili.

Link to comment

I Toni, naravno da ljudi ne mogu ne smeju biti previše inteligentni, inače bi Maeve i Wyatt odavno bile mrtve, a serija bi bila gotova...

Edited by Jeremija
Link to comment

Meni u ovoj sezoni najviše smeta što su roboti previše ljudi, osim donekle Bernarda i ove što ga je udarila i odvukla recimo, većina ih je gotovo neprepoznatljiva po ponašanju od ljudi, fale bar neka sitna odstupanja, manje emocija u licu u pogledima ili šta god, npr. ćale od Dolores je delovao kao psihički bolesnik, ne kao cd koji preskače. Čini mi se da je ta razlika između hostova i gostova bila jasnije izražena u 1. sezoni i znam da su oni, ili bar glavni likovi, sad oslobođeni svog programiranja (ili bar treba da deluju kao da jesu), ali meni barem nekako urušava verodostojnost, recimo kao kad gledam Džona Vejna kako glumi Džingis Kana

Edited by Clem Fandango
Link to comment

Мени  највише смета то што су роботи који су (неки од њих) постали самосвесни, тј свеснио себе као ентитета, заправо копија људи. Они потпуно понашају као људи, са осећањима, жељама, сновима и сл. 

Много интересантније би било да су роботи кренули да се понашају по неком оригиналном обрасцу до којег је еволуирала та њихова вештачка АИ. Овако имамојош један серијал о Спартаку.

Link to comment

pa valjda je to i cela fora, posto je jasno da su programirali robote na osnovu svojih i tudjih iskustava. a sad kad je ocigledno da su samosvesni, ne vidim kako bi se ponasali po obrazcu. to valjda to znaci, da ne rade vise po algoritmima. a odluke mogu da donose samo na osnovu iskustava, koja su, opet, ljucka.

Link to comment

Uf, ja cekam jos koju ep pa da krenem, izjede me. Glede preljudskih osobina robota.. Jel ima negdje pretpostavka koja godina je zapravo? Tehnologija izrade robota je bar 2118. a ko ce tad da se odusevljava divljim zapadom. Takodje, u s01 ona dobra riba-robot kao krene van, u bijeli svijet, pa se vrati, ali ako je ozbiljna buducnost u pitanju, sta prikazati vani!? Kontam da nece izlaziti van ww, ali to bi bio jedan super zanimljiv potez

Link to comment
3 minutes ago, kipo said:

U prvoj sezoni? Kad mladjani Vilijam ulazi? To bese nesto na brzinu, nisam zapamtio do super rijesenog prelaza u ww

 

Ne, u S02E02.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...