Jump to content
IGNORED

Da li je trebalo stvarati Jugoslaviju, iz raznih perspektiva


Tribun_Populi

Recommended Posts

To je i crkveno pitanje. A i čitajući onaj Niški sporazum između crkava iz 2002. koji su njihovi episkopi prvo potpisali, pa posle zavrtanja ušiju u Skoplju povukli potpis, rekao bih da to i nije toliki problem samoj SPC, koliko problem prave Grci.

 

via CZ-M53 TT

 

Dobro, naravno. Sa Grcima imaju hiljadu problema. Za nesreću, i takvi kljakavi kakvi su, oni su im najjači i najvažniji sused. 

Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    218

  • Tribun_Populi

    161

  • namenski

    77

  • Jovan Nenad

    72

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne, mislio sam na samu crkvu. Sporazumom je manje više priznata autokefalnost makedonskoj crkvi pod imenom Ohridske arhiepiskopije, u rangu koji grčka crkva ima prema carigradskoj patrijaršiji. Što ih u neku ruku štiti od grčkog kočenja na svakom koraku.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Са тачке приближавања Бугарској, испада да нам пвп псеудоисторијскомлуђење у Македонији иде на руку.

 

ja mislim da je bas suprotno, jer iz tog ludjenja ce morati da se probude kad-tad a onda ce mozda za mnoge ceo makedonski identitet biti komprotivan tim glupostima

 

takodje, takva ludjenja zaostravaju odnos sa Grckom a sto duze Grci blokiraju Makedoniju to u perspektivi raste mogucnosti bugarasenja

Link to comment

ovakvih prvih stvari ce uvek biti u susedstvu - mislim i u Makedoniji imas one koje ce da ti objasnjavaju kako je Prohor Pcinjski srce Makedonije, za to treba da postoji kontra-akcija ali danasnja Srbija je suvise neorganizovana za tako nesto (mislim meni jedna Bugarka koja je bila iz istocne bugarska rekla - sto se mene tice u zapadnoj Bugarskoj pricaju srpski :fantom: tako da mozemo i mi mapu da napravimo)

 

Jes, lepo Boga mi. Mi mapu sa zapadnom makedonijom i onoliko albanaca. Ne znamo šta ćemo sa ovim našim Albancima još nam trebaju i ti iz Makedonije!

Link to comment

Nego, ajde da se mi vratimo na temu.

 

DA LI JE TREBALO STVARATI JUGOSLAVIJU.

 

Ali, nadam se da nećemo da nastavimo sa pričama o Londonskom ugovoru. Prvo, nejasno je šta je u njemu bilo. Drugo, već smo imali Deklaraciju.

Tako da....

Link to comment

Ček'te, čiji je bio Jugoslovenski odbor? Na Pašićevom platnom spisku ili ne?

 

I jel bilo kontakata sa Jugoslovenskim klubom u Carevinskom veću u Beču i Saborima u Zagrebu i Splitu uopšte za vreme trajanja rata?

 

via CZ-M53 TT

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Ma nisam ja bugarski nacionalista. Čak i nemam nikakve veze sa Bugarskom i Bugarima. Samo smo započeli temu o Jugoslaviji. Ne znam ni kako dođosmo do Bugarske

Preko Makedonije ali pitanje je na mjestu  jer je Makedonija na periferiji po važnosti u "Jugoslaviji".

Edited by Najiskrenije
Link to comment

Pitanje je zapravo besmisleno. Možemo pisati razna scenarija, manje ili više verovatna, ali ne možemo znati šta bi se desilo da Jugoslavija nije stvorena.

 

Teško da je zamisliv gori scenario od postojećeg.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...