Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

notre dame je odavno prestao biti religijski objekat. notre dame je simbol covecanstva i ljudskih dostignuca, velicanstveno zdanje. pri svakoj poseti parizu sam satima sedeo u blizini i jednostavno uzivao gledajuci.

ovo je strasan gubitak za covecanstvo

Link to comment
Just now, radisa said:

Nisama ja to rekao... :D

 

Na žalost, nisam nikad učio Francuski... :(

 

 

Da, jbt. Imao sam tu nesreću da od osnovne škole vučem loše profesore francuskog. naročito u Zemunskoj gimnaziji: prosto neverovatno koliko je ta baba bila loša. A jedna od najboljih drugarica iz tog vremena  i gimnazije, francuski joj je bio maternji jezik.

 

 

A da stvar bude još gora, kasnije sam otkrio gospodaricu univerzuma, Margerit Jursenar, koju nikad neću čitati u originalu  :( 

Link to comment
Just now, Ros said:

notre dame je odavno prestao biti religijski objekat. notre dame je simbol covecanstva i ljudskih dostignuca, velicanstveno zdanje. pri svakoj poseti parizu sam satima sedeo u blizini i jednostavno uzivao gledajuci.

ovo je strasan gubitak za covecanstvo

 

+1

 

Otprilike u rangu kad bi neko digao piramide u Gizi u vazduh ili Akropolj u Atini. Neprocenjivo delo srednjevekovne arhitekture i bastina celokupnog ljudskog roda.

Link to comment
2 minutes ago, Ros said:

notre dame je odavno prestao biti religijski objekat. notre dame je simbol covecanstva i ljudskih dostignuca, velicanstveno zdanje. pri svakoj poseti parizu sam satima sedeo u blizini i jednostavno uzivao gledajuci.

ovo je strasan gubitak za covecanstvo

 

+1

Link to comment
2 minutes ago, Ros said:

notre dame je odavno prestao biti religijski objekat. notre dame je simbol covecanstva i ljudskih dostignuca, velicanstveno zdanje.

 

 

 

To je to.

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Anduril said:

 

Ovaj, neke stvari se ne mogu ponovo napraviti - interijer ima neprocenjivu vrednost i ne moze se tako lako rekonstruisati kao mozda neki zidovi.

http://www.notredamedeparis.fr/en/la-cathedrale/linterieur/

 

 

Ok, ne može da napravi ponovo, ali može da popravi ono što može.

Ne radujem se, aman, ali dešavaju se ovakve stvari. Kad se desi namerno, ljudskom zlobom i silom, onda stvarno tugujem.

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Ros said:

notre dame je odavno prestao biti religijski objekat. notre dame je simbol covecanstva i ljudskih dostignuca, velicanstveno zdanje. pri svakoj poseti parizu sam satima sedeo u blizini i jednostavno uzivao gledajuci.

ovo je strasan gubitak za covecanstvo

Baš tako... Jedan od simbola čovenčanstva... Radovati se ovome, znači biti idiot koji se raduje uništemnju jednog delića svih nas...

Link to comment
4 minutes ago, Ros said:

notre dame je odavno prestao biti religijski objekat. notre dame je simbol covecanstva i ljudskih dostignuca, velicanstveno zdanje. pri svakoj poseti parizu sam satima sedeo u blizini i jednostavno uzivao gledajuci.

ovo je strasan gubitak za covecanstvo

 

Isti osećaj imam..Notre Dame, Karnak i Giza su jedini objekti ispred kojih sam stajao i posmatrao ih netremice i zapravo imao retki osećaj zadovoljstva i ponosa što sam deo ove sitne, stotinak hiljada duge, istorije ove planete, da nije sve bilo samo mržnja i razaranje.

 

Jbg.

Link to comment
40 minutes ago, radnik said:

Setih se sad price srednjoskolskog profesora francuskog, pa da mi braca potvrdi je li to tako ... po njemu parizani bas i ne vole nesto ND, ako me secanje ne vara, navodno je Pariz sav onako siv, a ND bela ... to po njemu.

Mozda je mislio na Sacre Coeur, meni je ona ostala u secanju kao upecatljivo bela.

Link to comment

Jes vala, mogu da je naprave da bude i virtuelnatm, sa sve specijalnim efektima, eventualno premeste u Diznilend...

Samo sto vise nikada niko nece moci da prodje crkvom, prolazom kojim su na krunisanje isli Napoleon ili Luj XIV...

Da gleda prelamanje svetlosti kroz one prozore, stakla ce doduse da budu moderna, kvalitetna, dupla, ona vakumska, sa garancijom i logoom proizvodjaca i sponzora, red bula na primer....

Zvona i orgulje da ne pominjem...

 

Link to comment

Čekajte bre ljudi, još nije izgorela. Ili je to već gotova stvar, jebi ga.

 

edit: kažu na BBC-u krov otišao.

Edited by Anonymous
Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

Čekajte bre ljudi, još nije izgorela. Ili je to već gotova stvar, jebi ga.

Vala, koliko ja mogu da vidim, 'gase' je kao da su je potpalili da pokupe osiguranje.

Neverovatno, u sred Pariza... :isuse: 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...