Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

15 minutes ago, radisa said:

Banovao sam Kurjaka...

 

Nek nađe drugi forum za lečenje svojih bolesnih frustracija...

 

Ja se izvinjavam što ej ovoliko dugo trajalo ovo bedno trolovanje, ali, nismo 24/7 na forumu... :(

 

 

Neka si. 

Priznajem, pogrešio sam u proceni, mislio sam da je samo frustriran a da će ipak biti nešto od njega.

Ipak samo  kreten :dry: 

 

 

Link to comment
20 minutes ago, radisa said:

Banovao sam Kurjaka...

 

Nek nađe drugi forum za lečenje svojih bolesnih frustracija...

 

ako si.

 

uh, strasno je ovo gledati.

Link to comment

Ljudi bre, pa katastrofe se dešavaju, desi se zemljotres, desi se požar, evo sad ljudski faktor, pa se otrgne.. pa za 8 vekova će desiti nešto... Zgrade se ruše, narodi nestaju, jezici nestanu, kad tad. 

Nije mi drago što se ovo dešava, naprotiv, ali s druge strane, ova zgrada je verovatno dobro dokumentovana, do poslednjeg šrafa, pa sam ozbiljna kada kažem da će ovo francuzi napraviti "lepše i starije". Makar živimo u 21.veku kada tehnologija dopušta da katastrofe popravimo.

Link to comment
24 minutes ago, radnik said:

Setih se sad price srednjoskolskog profesora francuskog, pa da mi braca potvrdi je li to tako ... po njemu parizani bas i ne vole nesto ND, ako me secanje ne vara, navodno je Pariz sav onako siv, a ND bela ... to po njemu.

Profesor ti je pričao koješta, parižani (i ostali francuzi) su jako jako ponosni na Note Dame.  Pored istorije, literature itd, i poslednjih godina je bila sveprisutna, naročito od Diznijeve obrade, imali smo jednu od najuspešnijih muzičkih komedija...  

 

 

 

 

Edited by braca
Link to comment
4 minutes ago, Arkadija said:

pun je internet toga.  na fejsbuku ne mogu da se čitaju bljuvotine.

ali što to bilo koga čudi, samo se setite cunamija u indoneziji, ja sam tada nešto na poslu pričala kako mi je žao, toliki narod (250.000 ljudi) a reakcija koju sam dobila je bila , pa šta, koga briga, jel nekoga bilo briga za nas. 

To smo mi. Govna.

Slažem se, ali ipak ima razlike izmedju koga briga i radovanja.

Ima onih koji opasno uživaju gledajući kako neka katastrofa pogadja recimo Ameriku, nesrećni životi kojima tako nešto daje smisao i utehu.

Što je najgore, ne mislim da se Kurjak zaista raduje, samo provocira, ali na kraju krajeva nije ni bitno.

Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

Ljudi bre, pa katastrofe se dešavaju, desi se zemljotres, desi se požar, evo sad ljudski faktor, pa se otrgne.. pa za 8 vekova će desiti nešto... Zgrade se ruše, narodi nestaju, jezici nestanu, kad tad. 

Nije mi drago što se ovo dešava, naprotiv, ali s druge strane, ova zgrada je verovatno dobro dokumentovana, do poslednjeg šrafa, pa sam ozbiljna kada kažem da će ovo francuzi napraviti "lepše i starije". Makar živimo u 21.veku kada tehnologija dopušta da katastrofe popravimo.

 

Ovaj, neke stvari se ne mogu ponovo napraviti - interijer ima neprocenjivu vrednost i ne moze se tako lako rekonstruisati kao mozda neki zidovi.

http://www.notredamedeparis.fr/en/la-cathedrale/linterieur/

 

Link to comment
25 minutes ago, radnik said:

Setih se sad price srednjoskolskog profesora francuskog, pa da mi braca potvrdi je li to tako ... po njemu parizani bas i ne vole nesto ND, ako me secanje ne vara, navodno je Pariz sav onako siv, a ND bela ... to po njemu.

 

Pre ce biti da je obrnuto, makar danas. Pariz je prilicno beo grad. Doduse na slikama od pre par decenija ima vise sivkaste. I nema lepseg prizora u gradu nego kad gledas Notr Damu u ledja pored Sene. Nikad cuo da Parizani mrze Notr Dam, mada mozda ima neka takva epizoda u istoriji.

 

Samo sam cekao da krenu onlajn komentari da je ovo zato sto su izvisili kosovsku zastavu. I nije trebalo dugo cekati. I ti komentari uglavnom dobijaju pluseve. Sjeban narod do srzi.

Link to comment

 

@radisane verujem da jeneki profesor francuskog mogao da izgovori takve gluposti?

Meni su francuski predavali samo ljubitelji jezika i kulture.

Inace, svi francuzi su ponosni na sebe i svoju zemlju. Parizani su takodje ponosni na svoj grad i sve lepoteu  njemu. Oni samo ne vole turiste i strance.

Edited by Arkadija
Link to comment
3 minutes ago, Tihajeza said:

Ljudi bre, pa katastrofe se dešavaju, desi se zemljotres, desi se požar, evo sad ljudski faktor, pa se otrgne.. pa za 8 vekova će desiti nešto... Zgrade se ruše, narodi nestaju, jezici nestanu, kad tad. 

Nije mi drago što se ovo dešava, naprotiv, ali s druge strane, ova zgrada je verovatno dobro dokumentovana, do poslednjeg šrafa, pa sam ozbiljna kada kažem da će ovo francuzi napraviti "lepše i starije". Makar živimo u 21.veku kada tehnologija dopušta da katastrofe popravimo.

 

 

Da, dobro je dokumentovana, sve može ponovo da se napravi, obnavljani su toliki spomenici, verovatno više nego što je uništenih.

Možemo i dalje od toga. Mnoge životinje su detaljno snimljene i proučene. dakle, nikakav problem ako izumru, šta će nam inače....

A sumnjam da je iko ovde kritikovao savremene religije koliko ja, da ih je, na čelu sa hrišćanstvom, otvoreno smatrao najvećim zlom i nesrećom koja je zadesila sirotog homo sapiensa.

 

Ali, ipak, ne mogu se radovati što gori Notre Dame. To su napravili Zemljani. Mi.

Link to comment
1 minute ago, Bujodrag said:

 

 

Da, dobro je dokumentovana, sve može ponovo da se napravi, obnavljani su toliki spomenici, verovatno više nego što je uništenih.

Možemo i dalje od toga. Mnoge životinje su detaljno snimljene i proučene. dakle, nikakav problem ako izumru, šta će nam inače....

A sumnjam da je iko ovde kritikovao savremene religije koliko ja, da ih je, na čelu sa hrišćanstvom, otvoreno smatrao najvećim zlom i nesrećom koja je zadesila sirotog homo sapiensa.

 

Ali, ipak, ne mogu se radovati što gori Notre Dame. To su napravili Zemljani. Mi.

Тачно. Скорз је скенирана ласером пре мање од десетину година. Оно  што је ненадокнадиво су мобилни уметнички предмети и реликвије.

Link to comment
4 minutes ago, Arkadija said:

 

@radisane verujem da jeneki profesor francuskog mogao da izgovori takve gluposti?

Meni su francuski predavali samo ljubitelji jezika i kulture.

Inace, svi francuzi su ponosni na sebe i svoju zemlju. Parizani su takodje ponosni na svoj grad i sve lepoteu  njemu. Oni samo ne vole turiste i strance.

Nisama ja to rekao... :D

 

Na žalost, nisam nikad učio Francuski... :(

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...