Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

3 minutes ago, Malvo said:

Ne znam kakva je okolina, ali cisto sumnjam da u ovako urbanoj zoni avion moze da potrefi vrlo ogranicen prostor

A helikopter ?

Link to comment
1 minute ago, Malvo said:

Ne znam kakva je okolina, ali cisto sumnjam da u ovako urbanoj zoni avion moze da potrefi vrlo ogranicen prostor

Neka se nose u 3 lepe sa takozvanim standardima i procedurama za sve i svasta: do popizdjavanja jasan dokaz koliko su moderna, hiperorganizovana drustva nesposobna da se uhvate u kostac sa ovakvim katastrofama/tragedijama.

Po ovome sto se da videti, ozbiljno gasenje jos nije ni pocelo i to u sred Pariza, na jednom od 10 najznacajnijih kulturnih i istorijskih spomenika Francuske, a konkurencija je ako igde, tamo ogromna...

Prisecam se slika onih specijalaca kako se saplicu pre neku godinu prilazeci kuci u kojoj se kriju teroristi. :isuse: 

 

Link to comment

To je stara građevina, preti joj da se sruši sama od sebe, udar velike mase bi je sigurno dokrajčio. Nisam razmišljao dok sam podržavao Trampa.

Link to comment
35 minutes ago, Anonymous said:

 

To izgleda ima samo u Srbiji, da se neko raduje što gori jedna od tekovina ljuskog roda.

pun je internet toga.  na fejsbuku ne mogu da se čitaju bljuvotine.

ali što to bilo koga čudi, samo se setite cunamija u indoneziji, ja sam tada nešto na poslu pričala kako mi je žao, toliki narod (250.000 ljudi) a reakcija koju sam dobila je bila , pa šta, koga briga, jel nekoga bilo briga za nas.

To smo mi. Govna.

Edited by Arkadija
Link to comment
2 minutes ago, renne said:

pa isto je to

velika masa pada i pravi probleme

Nije isto.

A u ovakvim situacijama se rizikuje manja steta zarad vece efikasnosti.

I to se radi, ili bi barem moralo da se radi u roku od odmah.

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

srušilo bi se sve da surduknu par tona vode

bas to. a kapiram da je zajebano prici gradjevini jer je na recnom ostrvu (nisam bio u parizu, mozda lupam). ne rade to sigurno amateri, ljudi.

Edited by Joe D
Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

srušilo bi se sve da surduknu par tona vode

Ima raznih сурдукнућа.

A ima i raznih hemikalija.

Srusila bi se i ovako, ali je - cak i da se srusi, sto nije sigurno, steta bila manja, nego steta od vatre.

2 minutes ago, Anonymous said:

To je stara građevina, preti joj da se sruši sama od sebe, udar velike mase bi je sigurno dokrajčio. Nisam razmišljao dok sam podržavao Trampa.

 

Link to comment

Ovakve stare kamene zgrade su vrlo izdržljive na vertikalna opterećenja.

Na horizontalna (zenljotres) nisu jer nije bilo armature tada.

Čini mi se da bi manja šteta bila da su sasuli koju tonu vode odozgo.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...