Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

3 minutes ago, Venom said:

Ne bi bilo cudno da je pozar povezan sa renoviranjem. U mom selu je pre 15 godina izgorela stara biblioteka, neki radnici su zabrljali. Vekovi i vekovi prodju i onda puf. Dosta tuzno.

 

Je l od instalacija i elektrike?

Ipak, Notre Dame nije samo "stara biblioteka". 

Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

A sto bas 5 tona?

I mislis li da je cilj domenzija cirka 150 x 50 metara premali za majstoretm koji se kurce pametnim otuzjem…
Daj ne zajabevaj.

 

kanader nosi 5 tona, pao mi je na pamet kao etalon za tu vrstu aviona

Link to comment
Just now, Tihajeza said:

 

Skoro da i jeste zemljotres. Za 700 godina, tu se po crkvi mota milion ljudi. Popovi, vernici, turisti, pa evo danas majstori. Po zakonu velikih brojeva, jedan mora nekada zeznuti nešto. I eto sad se desilo to nešto, kao što se nekada desi i zemljotres.

Meni je 100x gore što vatrogasci nisu imali pojma šta i kako da rade. Njima je u opisu posla da očekuju ovako nešto i imaju odgovor. 

 

Naprotiv, taj zakon velikih brojeva se smanjuje, ako je zgrada pd renoviranjem, pa u nju zalaze samo strucnjaci, tj. majstori, a ne vernici i turisti.

Link to comment
11 minutes ago, dùda said:

Ne znam šta ti gledaš ali N1 se uključio u CNN live. Sa sve prevodiocem.

 

Ne gledam ništa, govorim o sajtu, što sam i napisao.

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

Je l od instalacija i elektrike?

Ipak, Notre Dame nije samo "stara biblioteka". 

 

Mislim da da. Nije, moj komentar se odnosi samo na moguci uzrok pozara. Sto naravno ne znaci da ima veze s renoviranjem, samo me ne bi iznenadilo.

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

Naprotiv, taj zakon velikih brojeva se smanjuje, ako je zgrada pd renoviranjem, pa u nju zalaze samo strucnjaci, tj. majstori, a ne vernici i turisti.

 

Pa ne baš, jer majstori barataju strujom, lemilicama, piljevinom, a turisti mobilim telefonima i fotoaparatima.

Link to comment
Just now, nautilus said:

kanader nosi 5 tona, pao mi je na pamet kao etalon za tu vrstu aviona

Ma znam da si imao na umu Kanadere, jebes Kanadere, ovo je posao - izmedju ostalog - za helikoptere i fino doziranje da tako kazem.

Problem je sto su uhvaceni spustenih gaca, sto su - ako sam bio u pravu oko gradjevinsih radova kao moguceg uzroka - propustili da mesto radova na tako vaznom objektu ne samo bolje obezbede jer je tacno da se takve stvari dogadjaju, nego ostave bez 24 h nadzora ili barem odgovarajucih senzora jebali ih senzori, sto gase sa pola snage...

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

Ne gledam ništa, govorim o sajtu, što sam i napisao.

Sorry nisam razumela

 

Strašno je ovo.

Ne mogu da se otmen utisku da ovo gašenje ne ide kako bi moralo. 

 

Link to comment
4 minutes ago, Tihajeza said:

 

Skoro da i jeste zemljotres. Za 700 godina, tu se po crkvi mota milion ljudi. Popovi, vernici, turisti, pa evo danas majstori. Po zakonu velikih brojeva, jedan mora nekada zeznuti nešto. I eto sad se desilo to nešto, kao što se nekada desi i zemljotres.

Meni je 100x gore što vatrogasci nisu imali pojma šta i kako da rade. Njima je u opisu posla da očekuju ovako nešto i imaju odgovor. 

 

Ja se ne razumem, da li je u ovakvim građevinama dozvoljeno postavti neki superefikasni protivpožarni sistem?

Link to comment
5 minutes ago, dùda said:

Ne mogu da se otmen utisku da ovo gašenje ne ide kako bi moralo. 

Ne ide, ni izbliza.

Zato sto je standard da je sigurnost vatrogasaca iznad svega.

4 minutes ago, Anonymous said:

Ja se ne razumem, da li je u ovakvim građevinama dozvoljeno postavti neki superefikasni protivpožarni sistem?

Nije bas.

Ali je utoliko, danas narocito, potrebnije postaviti senzore, uzbunjivace.

I, ako nije za na ovakve gradjevine, u svakom slucaju je za prostore/podrucja u njima u kojima se radovi izvode i tokom izvodjenja radova.

Link to comment
12 minutes ago, Tihajeza said:

 

Pa ne baš, jer majstori barataju strujom, lemilicama, piljevinom, a turisti mobilim telefonima i fotoaparatima.

 

Nekako mi lemilice i turisti ne idu zajedno.

 

Valjda je, majku mu, bila zatvorena za turiste ako je major works u toku. A ako nije, onda sta da ti kazem...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...