Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Možda ne bi bilo loše da se doda * u naslov topica. * restrictions apply

 

Francuzu arapskog porekla ukinuta presuda za silovanje nakon više od 20 godina

 

* optužen kao 17-godišnjak

* proveo u zatvoru 11 meseci, osuđen ali odmah pušten jer je bilo jasno da su dokazi klimavi, tj. nije ih bilo osim nečije tvrdnje

* skoro 20 godina kasnije žrtva priznala da je lagala, u stvari ju je redovno silovao mlađi brat.

 

Kad svi znaju da su "oni takvi" onda je dovoljna bilo kakva optužba i automatski si kriv. Ipak, za mene najbolji deo je šta je bilo posle za okolinu. Ništa.

 

Stories about the case ran on the national 8 o’clock news and in local and national newspapers. But true to the city’s tight-lipped reputation, the revelation caused little stir in Hazebrouck. Walking around the main square on market day, few locals knew about it. A former classmate running a bakery said he hadn’t known about Mr. El Haïry’s conviction in the first place.

 

1) neguj stereotipe o drugima

2) šalji ljude u zatvor na osnovu stereotipa

3) ojačaj stereotipe

4) kad se ispostavi kao greška, pravi se da se ništa nije desilo

  • Tužno 1
Link to comment
  • 2 months later...

Da li su ikada protesti urodili plodom u francuskoj? 

 

Nekad mi se cini da im je u kulturi da protestuju i prave nerede ali da ih vlada skoro nikad ne slusa. Takav utisak, laički posmatrano, sticem

Link to comment
  • 3 weeks later...

Predsednicki sistem u Francuskoj je ucinio da je bivsa premijerka postala bivsom preko noci. Zvanicno, dala je ostavku, nezvanicno stvari stoje malo drugacije. Novi premijer ima samo 34 godine. Kuriozitet je da je gej i pravoslavac (majka je staaaara ruska aristokratija). Kazu da je talentovan politicar, ali mnogima je cudno da je postao premijer posle svega par meseci na poziciji ministra obrazovanja. I to sto nema zivotnog niti radnog iskustva van Pariza se ne uzima kao plus. 

Link to comment
On 10. 1. 2024. at 19:26, Kampokei said:

Novi premijer ima samo 34 godine. Kuriozitet je da je gej i pravoslavac (majka je staaaara ruska aristokratija). Kazu da je talentovan politicar, ali mnogima je cudno da je postao premijer posle svega par meseci na poziciji ministra obrazovanja. I to sto nema zivotnog niti radnog iskustva van Pariza se ne uzima kao plus. 

 

I odmah postavio svog bivšeg (38) za ministra spoljnih poslova :D 

 

Nula iskustva u diplomatiji, naravno, ali kaže odrastao je u inostranstvu pa kapira šta Francuska znači tamo:

image.thumb.png.72c02f40b62c4c7a6f172a0ed93f2d7f.png

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
On 13. 1. 2024. at 16:11, Filipenko said:

Cak ni ovde Brnaba nije Milicu postavila za ministricu zdravlja.

 

Pa nije ni ovaj tako naivan da postavi svog aktuelnog partnera, nego bivšeg. A gde je Brnaba ordinirala ranije, to zna samo BIA snajka BIA.

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Pa nije ni ovaj tako naivan da postavi svog aktuelnog partnera, nego bivšeg. A gde je Brnaba ordinirala ranije, to zna samo BIA snajka BIA.

 

Hm, koliko sam ja cuo Mil'ca vise nije u milosti Brnabe. Ne znam da li su se formalno rasturili, ali kazu da je prestanak rada krimike...pardon, klinike u West 65 jednim delom vezan i sa tim, kao i sa prekidom dotoka novca od glisera sada kada Dritan vise nije na vlasti.

  • Tužno 1
Link to comment
13 minutes ago, Filipenko said:

 

Hm, koliko sam ja cuo Mil'ca vise nije u milosti Brnabe. Ne znam da li su se formalno rasturili, ali kazu da je prestanak rada krimike...pardon, klinike u West 65 jednim delom vezan i sa tim, kao i sa prekidom dotoka novca od glisera sada kada Dritan vise nije na vlasti.

Da li kažeš da je Dritan, kad je bio na vlasti, uzimao % od šverca??

Link to comment

Ma kakvi, ko je jos video sverc u Crnoj Gori i glisere koji svake noci ulecu u crnogorske luke, pardon, portoe. Nego se presabrali on i brat mu Dzihad (Dzihan?), skontali da imaju nesto ustedjevine i otvorili kliniku u Westu 65.

Link to comment
  • 1 month later...

TV debata, a zapravo solidna komedija. U glavnoj ulozi bivsi ministar obrazovanja, a u sporednoj eko legendica Kon Bendit.

 

 

  • Haha 2
Link to comment
×
×
  • Create New...