Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

On 7.10.2021. at 11:19, slepa živana said:

ко пева ову песму са уводне шпице?

Uvodna špica mi je odlična, i ta izvesba i sve. 
 

Inače sam duduk za strane serije, komotno bi mogli da me izlože u museju kao eksponat koji je pogledao najmanje serija ikad. odnosi se i na domaće - tu sam stala kod boljeg života.

kljun mi nije loš, dopada mi se prikazivanje madjara, subotice, volim i kad je gluma mirna i neubrzana. svidja mi se glavna glumica (odakle je ona? pitam jer me zbunjuje blagi akcenat u govoru, tipujem na kruševac ali nisam sigurna).

 

serija branilac (pogledala prvih par epizoda sa prvom pričom i guberinom) mi je u proseku najbolje odglumljena od ovih novih što idu na RTS/Nova S. 
 

ona bleležnica profesora miškovića je i pored svesnog napora da istrajem u gledanju - sranje sa lepo snimljenim kadrovima.

kad kažem sranje, mislim na očajnu glumu. glavni glumac im je bezvezan do nepodnošljivosti, njegova majka takodje, radulovićeva isto… kao da gledam misterioznu-triler turističku reklamu za srbiiju, koja uspeva da bude dosadna.

Link to comment
10 hours ago, Frank Pembleton said:

A Mićko to zna jer je on... Šta?

Ovjasnio je kod wc Ivana. Kad su ga zvali za ulogu, on je bio neodlučan zbog rokova snimanja i njegovih obaveza na PLJiZ-u koje su valjda kretale na jesen. Nije hteo da bude nekorektan prema timu i rekao koja su mu vremenska ograničenja, i da odaberu dugog ako je to problem, da bi se posle ispostavilo da je ipak bilo kašnjenja (zaboravih koliko), delom i zbog problema sa iznajmljivanjem nekih objekata za snimanje UM. U tom kontekstu je govorio, i jako pohvalio ceo tim koji je organizovao i reorganizovao njegove termine snimanja.

Koliko sam ukapirala, snimali su po 12h dnevno, blizu 70 uzastopnih dana…

Edited by pt 2.0
Link to comment

Dve stvari u vezi serije o Jovanki:

1. Gde je Koča Popović?

2. Zašto je intervju sa Titom iz 1978. morao da ide sa glumcem? Nemoguće da taj intervju nije sačuvan.

Snežana Savić u ulozi života..

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment

Odgledao sam prvu epizodu Kljuna.

Jesu li ovi likovi koji su u seriji iz Subotice stvarno odande?

Jer mi deluje da im akcenat škripi. Više ga ne čujem, nego što ga čujem.

A onaj njen pomoćnik detektiv je baš šablonizovan sa brkovima i košuljama sa kratkim rukavima plus kravata. Nema šanse da u Srbiji panduri izgledaju tako.

Kao da su ga izvukli iz spota "Sabotage".

  • Haha 2
Link to comment
8 hours ago, April said:

Dve stvari u vezi serije o Jovanki:

1. Gde je Koča Popović?

2. Zašto je intervju sa Titom iz 1978. morao da ide sa glumcem? Nemoguće da taj intervju nije sačuvan.

Snežana Savić u ulozi života..

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 

2. nema ništa sa originalnim glasovima, to je deo igranog programa

Link to comment

Niko ne komentarise da u Kljunu nacelnica trazi spermu od brata. Autori resili bas da podignu weirdness nivo na maksimum. Inace, gluma je generalno ok, ali  strasno strci ovaj sto glumi psihijatra. Kapiram da treba da izgleda kao cudak pomalo, ali vrlo je neubedljiv..

  • +1 1
Link to comment
Niko ne komentarise da u Kljunu nacelnica trazi spermu od brata. Autori resili bas da podignu weirdness nivo na maksimum. Inace, gluma je generalno ok, ali  strasno strci ovaj sto glumi psihijatra. Kapiram da treba da izgleda kao cudak pomalo, ali vrlo je neubedljiv..
Ma on je bre debil. Ponavlja ulogu iz 12 reči.
Ko Nikola Kojo što svuda igra - Nikolu.
Inače serija je sve gora i gora kako odmiču epizode - od trecw epizode je na novou Kursadzija

Ps probajte da gledate epizode sa titlovima, tek se tu vidi koliko je scenario bulja i koliko je gluma loša

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Link to comment
18 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Niko ne komentarise da u Kljunu nacelnica trazi spermu od brata. Autori resili bas da podignu weirdness nivo na maksimum. Inace, gluma je generalno ok, ali  strasno strci ovaj sto glumi psihijatra. Kapiram da treba da izgleda kao cudak pomalo, ali vrlo je neubedljiv..

 

Ček bre, on joj je brat?! :blink: Sećam se da su sedeli na nekom porodičnom ručku ali sam gledao sa 20% pažnje, ja reko to joj je neka on/off kombinacija?

Link to comment

Da bre. Kapiram da su im ocevi razliciti, posto je Ljiljin lik ocidgleno spavao sa pola Subotice, ali ne menja stvari. Inace sam se bio na pocetku zacudio da su Ljilja i nacelnica majka i cerka, posto ova izgleda da ima 50+ godina. Kad sam pogledao njeno i Ljiljino godiste, vidim da je 18 godina razlike, tako da moze nekako..

Link to comment

Ja "bindžujem", tj. ostale mi još 2 epizode... Osma epizoda je odlična, verovatno najbolja do sad i objasnila je mnoge nejasne stvari.
Imaju stvarno dosta autentičnih snimaka iz prošlosti koje su dobro uklopili.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Niko ne komentarise da u Kljunu nacelnica trazi spermu od brata. Autori resili bas da podignu weirdness nivo na maksimum. Inace, gluma je generalno ok, ali  strasno strci ovaj sto glumi psihijatra. Kapiram da treba da izgleda kao cudak pomalo, ali vrlo je neubedljiv..

 

 

ja sam mislila da mi se ucinilo.

 

haha, prave od subotice lujzijanu.

 

inace, gledali smo i losije serije, to mogu da kazem poslije trece epizode, jer prve dvije kao da je sklopio neki jutjub aktivista uceci da lijepi klipove. u stvari ne znam sta je vise nerviralo,  montaza ili dramaturgija ili silovanje razglednicama subotice. 

 

cijenim autenticne snimke i aktuelnost teme, ne bindzujem nego gledam kako nova pusta epizode, za sada mi se svidja paralela beograda i lujzijane, mislim, subotice, isti glib samo jednom u eloksiranoj bravariji, a drugi put u secesijskom premazu. srbija!

 

da li ce prica imati smisla kad krene da se rasplice, vidjecemo. dajem joj sansu, ipak, premalo smo u 21. vijeku gledali angazovane televizije i filma da bih bila prestroga.

 

to ne znaci da mislim da je serija super.

Edited by morgana
Link to comment



Ovjasnio je kod wc Ivana. Kad su ga zvali za ulogu, on je bio neodlučan zbog rokova snimanja i njegovih obaveza na PLJiZ-u koje su valjda kretale na jesen. Nije hteo da bude nekorektan prema timu i rekao koja su mu vremenska ograničenja, i da odaberu dugog ako je to problem, da bi se posle ispostavilo da je ipak bilo kašnjenja (zaboravih koliko), delom i zbog problema sa iznajmljivanjem nekih objekata za snimanje UM. U tom kontekstu je govorio, i jako pohvalio ceo tim koji je organizovao i reorganizovao njegove termine snimanja.
Koliko sam ukapirala, snimali su po 12h dnevno, blizu 70 uzastopnih dana…


Pa vidi to što bi on pohvalio je jahanje produkcione ekipe u cilju ispunjavanja nerealno postignutih rokova.
A znam lično za dve lokacije koje su otkazane jer producent nije u roku platio dogovoreni predujam koji je naveden u ugovoru.
I dobro je što je tako, jer nekima još uvek nisu platili zadnje rate.
Tako da im ta jeftina spinovanja mogu da prođu tako za neupućene.
Ali bolje bi bilo da ne čačkaju to.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...