Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

3 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Ja stvarno mislim da to nije do glumaca već do režisera, i onoga za šta se glumi. Ako se pravi nešto za demografiju 50+ tj sve živo što je RTS napravio u prošlih 30 godina, to je jednostavno MO koji se traži. Teško mi je baš da poverujem da je to generacija glumaca osakaćena. Najšira demografija generalno ceni karikaturalne simpa likove, dakle drže se onoga što prolazi. Ali to je dijametralno drugi paket od krimi serije. Inače, naježim se i sam kad vidim toliko preglumljavanje.

 

Ovo je tacno. Ako Aca Djordjevic rezira Otpisane, zna se kakva gluma treba da bude. Ako rezira neku od Pavicevih serija, opet se zna, samo se tada trazi preglumljavanje. Pogotovo od dobro poznatih lica koja su da nasmeju narod poput Ckalje, Rade Savicevic i sl.. 

Link to comment

 

Kljun batalio još na prvom dijalogu ono kad joj načelnik reko da ne fantazira pa poslo drugu ekipu na teren, rekoh mrš više i stereotipa. Posle čujem da je Dragojević tu nešto pa ko velim onda je to fora i odgledam juče i danas propušteno. Nije mi žao, prija mi ova spora jugoskandik depresija, blazirani samoubice, melaholični luterani, peštanske fasade i enterijeri a trenira se pazi hokej :D

 

Ivanin lik je zanimljiv ko i ovi subotički glumci (kao i banjalučani i kosovari) ja više za prvu bg ligu glumišta nemam živaca, radio bih serije samo sa pozorišnim trupama iz provanse. Dobrih starih šlagera za odjavne špice svakako imamo, naleteće vremenom i koji još bolji scenario.

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Ja stvarno mislim da to nije do glumaca već do režisera, i onoga za šta se glumi. Ako se pravi nešto za demografiju 50+ tj sve živo što je RTS napravio u prošlih 30 godina, to je jednostavno MO koji se traži. Teško mi je baš da poverujem da je to generacija glumaca osakaćena. Najšira demografija generalno ceni karikaturalne simpa likove, dakle drže se onoga što prolazi. Ali to je dijametralno drugi paket od krimi serije. Inače, naježim se i sam kad vidim toliko preglumljavanje.

 

I do glumaca je, tolko su se uljuljkali u "jebi si mater, koja picka materina" glumu da ih mrzi da se cimaju vise za bilo sta drugo

Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

dragojevićev sin je pisao neke epizode, a otac mu pripomagao

 

mislim da je pisao negde na tw o tome

 

Zvanicno, Srdjan je tu showrunner sto bi rekli u Americi, a sin i Ljubica Lukovic scenaristi za svaku epizodu..

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ovo je tacno. Ako Aca Djordjevic rezira Otpisane, zna se kakva gluma treba da bude. Ako rezira neku od Pavicevih serija, opet se zna, samo se tada trazi preglumljavanje. Pogotovo od dobro poznatih lica koja su da nasmeju narod poput Ckalje, Rade Savicevic i sl.. 

 

Upravo, ja sam se iz prve malo iznenadio kad sam video da je Ana Maria Rossi, režiserka filmčine kakva je "Ajvar", režirala onu limunadu za pozno doba "Tajne vinove loze" gde je svaka rečenica bolna. Sve je drugačije, ceo ton materijala, i to ne zavisi od glumaca, režiser(ka) jednostavno zna kakvu stvar snima, za koju narudžbinu i za koju publiku, i shodno tome upravlja događajem. Ali dok mi elitisti možemo da nagađamo da je njoj "Ajvar" mnogo draže i da je, šta ja znam, izraz njene umetničke duše, otkud znamo? Možda žena baš više voli lake Mirjam ljubiće koje pravi za domaćice i bake, jer su, hm, i $$$ a i lakše. Zapravo pokazuje umeće i raznovrsnost režisera ako ume da izvuče dijametralno suprotne stvari iz glumačke ekipe. A što se samih glumaca tiče, možda ih je 20 godina Pavićevih serija malo uljuljkalo u taj mod, možda ih svi drugi samo typecastuju jer se drže proverene formule, ali to ne znači nimalo da glumci ne znaju bolje. Boda Ninković, simpatična šeprtlja je prilično dobro odglumio ustašu u "Braća po materi".

  • +1 2
Link to comment

Uprkos nikada većoj konkurenciji, mnoge serije su uspele da privuku veliki broj gledalaca i tako omoguće sebi nastavak.

Senke nad Balkanom 3

I pre nego što je 2017. godine počela da se prikazuje kostimirana krimi-drama Senke nad Balkanom, njen tvorac, reditelj i glavni glumac Dragan Bjelogrlić rekao je da je zamislio da serija bude podeljena u tri sezone. Veliki uspeh ohrabrio ga je da 2019. snimi drugi ciklus, koji je, takođe, odlično prošao kod publike, zbog čega je najavljen treći, poslednji. Još nije poznato kada će pasti prva klapa, ali realizacija projekta očekuje se sledeće godine. U trećoj sezoni jedan  od glavnih glumaca biće Miloš Biković, koji će igrati Josipa Broza Tita.

Južni vetar 2

Mada je planirano da se snimi proteklog leta, odlaganje bioskopske premijere filma “Južni vetar 2: Ubrzanje” odložilo je i drugu sezonu serije “Južni vetar”.  Kako stvari sada stoje, snimanje bi trebalo da bude na proleće 2022, a premijera na jesen iste godine.

Ubice mog oca 6

I dok čekamo na premijeru pete sezone, koja se očekuje u decembru, autorka i scenaristkinja Nataša Drakulić priprema scenario za šesti ciklus popularne krimi-drame “Ubice mog oca”. Snimaće se očekuje sledeće godine.

Tajkun 2

Triler drama “Tajkun”, sa Draganom Bjelogrlićem u glavnoj ulozi, postigao je veliki uspeh. Nakon finala, koje je ostavilo otvoren kraj, spekulisalo se da li će biti druge sezone. Mada serija nije zamišljena da ima nastavak, njega će, ipak, biti. Još nije poznato hoće li Bjela ponoviti ulogu Vladana Simonovića, ali sasvim je izvesno da ćemo se još družiti sa tajkunima.

Kalkanski krugovi 2

Misteriozna triler drama “Kalkanski krugovi” svakako je jedna od serija koje su obeležile prethodnu sezonu. Velika gledanost i nedovršen kraj svakako su dobri razlozi da se serija nastavi. Iz produkcije “Firefly” još nema zvanične potvrde, ali je reditelj Milan Karadžić otkrio da je druga sezona u pripremi.

Pevačica 2

I dok čekamo veliko finale prve sezone serije “Pevačica”, koje je zakazano za 16. oktobar u 21.00 na kanalu Superstar, pripreme za nastavak ove krimi-drame privode se kraju. Snimanje se očekuje na proleće 2022. godine. Za sada je potvrđeno da će se samo Jelena Mur pojaviti u drugoj sezoni.

Crna svadba 2

Prvi psihološki horor triler “Crna svadba”, koju gledamo od 23. oktobra vikendom na kanalu Superstar, a nedelju dana kasnije i na RTS 1, nije počela ni da se prikazuje a već je obnovljena za drugi ciklus. “Crna svadba”, nastala u produkciji “Telekom Srbija” i “Firefly”, dobila je i epitet najiščekivanija serija sezone 2021/2022.

Klan 3 i Dug Moru 3

“Klan” je, takođe, serija koja je na blanko dobila drugu, a zatim i treću sezonu. Pre svega zbog specifičnosti priče koju obrađuje. Dobra gledanost je opravdala ovo poverenje. Sa Pašom i Šokom družićemo se i narednih godina. Druga sezona “Dug moru” polako se bliži kraju, a kako stvari trenutno stoje biće i trećeg ciklusa.

Aviondžije, Beležnica, Drim tim, Mama i tata se igraju rata

Sa drugom sezonom vratiće se i serije “Aviondžije”, “Beležnica”, “Drim tim” i “Mama i tata se igraju rata”. Snimanja se uskoro očekuju, a emitovanje je planirano za sezonu 2022/2023.

Link to comment
3 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Upravo, ja sam se iz prve malo iznenadio kad sam video da je Ana Maria Rossi, režiserka filmčine kakva je "Ajvar", režirala onu limunadu za pozno doba "Tajne vinove loze" gde je svaka rečenica bolna. Sve je drugačije, ceo ton materijala, i to ne zavisi od glumaca, režiser(ka) jednostavno zna kakvu stvar snima, za koju narudžbinu i za koju publiku, i shodno tome upravlja događajem. Ali dok mi elitisti možemo da nagađamo da je njoj "Ajvar" mnogo draže i da je, šta ja znam, izraz njene umetničke duše, otkud znamo? Možda žena baš više voli lake Mirjam ljubiće koje pravi za domaćice i bake, jer su, hm, i $$$ a i lakše. Zapravo pokazuje umeće i raznovrsnost režisera ako ume da izvuče dijametralno suprotne stvari iz glumačke ekipe. A što se samih glumaca tiče, možda ih je 20 godina Pavićevih serija malo uljuljkalo u taj mod, možda ih svi drugi samo typecastuju jer se drže proverene formule, ali to ne znači nimalo da glumci ne znaju bolje. Boda Ninković, simpatična šeprtlja je prilično dobro odglumio ustašu u "Braća po materi".

 

Skroz se slazem. A nisam slucajno spomenuo Acu Djordjevica. Osim Otpisanih sa kojima je stekao popularnost, snimio je i filmove kao sto su Stici pre svitanja, Kraljevski voz i Jaugarov skok. I prilicno sam siguran da bi za svoju dusu uvek radije snimao takve filmove nego Hajde da se volimo ili Tesnu kozu 3, ali od neceg mora i da se zivi.

 

Pavicev Vruc vetar (koji je takodje rezirao Djordjevic) je sasvim ok i napisan, a snimljen je i na nacin na koji su snimani filmovi u to vreme. Ali vec od Boljeg zivota krecu sapunice i Djordjevic se samo prilagodio tome. Bas u vreme Srecnih ljudi cini mi se (ili mozda ona posle serija , nisam 100% siguran sad) isao neki prilog sa snimanja i razgovor sa Djordjevicem. I izmedju ostalog pita ga novinarka sta voli da gleda i on ko iz topa odgovara Homicide: LOTS (inace moja omiljena serija 90-ih). Kaze kako je odusevljen kako je snimana, ono kamera iz ruke i sve tako, kaze rado bi pravio srpsku verziju takve serije. Ja se obradovao kad to cuo, vec zamisljao mog omiljenog domaceg glumaca Mikija Krstovica u ulozi Dzija, ali nazalost od celog projekta nije bilo nista, jer tada nije bilo sluha na televiziji za kriminalisticku seriju..     

Link to comment

Ima li domaće serije kojoj ne planiraju nastavak?

 

Planiraju se nastavci serija koje nisu ni emitovane, nekima se planiraju po 2-3 sezone unaprijed, a planiraju se i nove sezone serija koje su prošle dosta slabo kod publike.

 

Sve je evidentnije da se mnoge serije i ne snimaju zbog gledalaca...

Edited by colonelo
Link to comment
4 hours ago, Tsai said:

Jel vam stvarno gluma Ivane Vukovic losha? Meni je ona veliko osvezwnje, svuda gde se pojavi. Ne znam sta je onda dobra gluma, Boda Ninkovic vlasnik kafica ili Vojin Cetkovic koji se s polucilindrom seta gore dole jednom ulicom u rendom epohi

 

možda si iz mojih postova stekao taj utisak? 

Ne znam ni sam kako glumi - prosto mi izgleda da preglumljuje tu neku ravnu liniju i to me smara. Plus bi rekao da je ona sama introvertna, pa i nema potrebe da to pojačava. 

Generalno u ovoj seriji je gluma najmanji problem - sa izuzetkom one iz Lajanja na zvezde koja i dalje glumi u Lajanju na zvezde i onog debelog detektiva koji takodje preglumljuje - ostali su, u najmanju ruku, korektni. 

Jbga, nisu glumci krivi što je scenario debilan i pokušava do slova da kopira evropske serije slične tematike.

 

Link to comment

meni ivana ok i osvezenje medju nasim ko po kalupu stancanim mladjim glumicama

 

sa druge strane njen partner iz "moj jutarnji smeh" kao da je ostao u tom filmu i glumi onog tunjavca gde god se pojavi

u 12 reci je to donekle i islo sa ulogom "kompjuterasa" u krimi svetu, ali u ovoj seriji gde je psihijatar to bas dolazi do izrazaja u negativnom smislu

  • +1 1
Link to comment

to sam se i ja pitao, pogotovo sto je covek rodjen u mom kraju, na granici korduna i banije, nekako bas ne ide na tu "osnovu" nacin na koji ga jezdic predstavlja

 

ne znam dal sam umislio ili se desilo, ubedjen sam da sam naleteo na autenticni snimak guberine koji na moje cudjenje zvuci slicno, ali ga sad ne mogu naci

mozda sam sanjao to :D 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...