Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

22 minutes ago, gospa buba said:

imala je srbljanovic pre par meseci prichu o knjizi na remarkeru.

sent from bubamoto
 

Druga polovina podkasta je o Aleksandru.

Edited by msv
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, morgana said:

odbijam da gledam draskovicevo vidjenje jugoslavije pa taman da je rezija vrh. neke granice moraju da se postuju.

 

Ja sam gledao 10 minuta i bilo mi dosta. Šotrina plastika na osnovu Vukove knjige... What could possibly go wrong?

  • Haha 1
Link to comment

 

Quote

Dragana Prica, Radio 021

- Pogledala sam prvu epizodu "Aleksandra od Jugoslavije" da vi ne biste morali, a i iz bolesne radoznalosti. Sledi tredić o ovom traumatičnom iskustvu.

- Pre svega, serija izgleda loše. Jasno je da nisu mogli baš sve na lokacijama da snime, ali one "green screen" scene bodu oči. Mogli su bar od toga da naprave foru kao Pablo Larin u "Nerudi". Plus, često za Aleksandra koriste čudan filter dok za druge ljude u istoj sceni ne

- Glumci su katastrofa. Deluje kao da samo čitaju rečenice na probnom snimanju. Rečenice još gore, bukvalno u fazonu "niko nikad ne bi izgovorimo". Tipa random Beograđanka otvara prozor vidi Aleksandra i kaže "Jao pa što ne spava, sad se vratio, a gde je sve bio".

- Bukvalno se dve objašnjava naracijom jer su glumci ili reditelj nesposobni da naprave scenu o unutrašnjoj patnji bez da neke dve osobe u pozadini to ne objašnjavaju.

- Ima tri lika, jedan novinar, za drugu dvojicu ne znam, prate Aleksandra i komentarišu njegovu veličinu. Deluju kao "helperi" u Diznijevom crtaću, tipa Timon i Pumba.

- Aleksandar predstavljen kao savršen lik, bez ikakvih mana. Odnosno neke njegove mane su prikazane, ali veličane kao vrline, poput onoga da nema on zašto da pregovara sa Hrvatima i Slovencima, Srbi su pobedili u ratu, oni će birati kako će praviti novu zemlju.

- U nekom trenutku neki od likova kaže "Prvi svetski rat", aloe liče, kako bre prvi, kao da su oni tad znali da će biti drugog? "Veliki rat" bi bilo pravilnije.

- Nemam pojma kakva je Draškovićeva knjiga, ali za ovako složeno pitanje valjalo bi konsultovati više autora. Preporučujem, pristrasan, ali realan prikaz u "Diktaturi kralja Aleksandra" Svetozara Pribićevića. Thanks for coming to my TED talk

- P. S. Zaboravih da kažem kako se kralj fino odnosi prema novinarima, a oni blistaju. Čekajte samo 6. januar 1929. i Centralni Presbiro mili moji.

Link to comment

Sjajne, sjajne, sjajne Kaljave gume. Gorica Popović kao nikad, Miki Krstović konačno dobio ulogu za sebe; dugi, spori kadrovi prepuni sadržaja i potpuno neverovatan dijalog Gorice i Bojana Žirovića na Topčiderskpm groblju.

A možda ja samo počinjem da starim.

Sent from fav toy

Link to comment
Sjajne, sjajne, sjajne Kaljave gume. Gorica Popović kao nikad, Miki Krstović konačno dobio ulogu za sebe; dugi, spori kadrovi prepuni sadržaja i potpuno neverovatan dijalog Gorice i Bojana Žirovića na Topčiderskpm groblju.

A možda ja samo počinjem da starim.

Sent from fav toy


Ne znam, meni nekako sve onako "kaljavo", ali više u smislu "aljkavo"...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ne znam, meni nekako sve onako "kaljavo", ali više u smislu "aljkavo"...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Ja odgledao samo 2. epizodu i odustao. Vrlo amaterski snimljeno i montirano, a ni scenario nista bolji. Gledam ko su ti Certici i vidim da nemaju nekog iskustva. Deluju kao americki Bajici. Zao mi bilo glumaca, zasluzili su makar da zanatski deo bude odradjen kako treba..

Link to comment

Krajem marta pocinje sa emitovanjem "Porodica", 5 epizoda dan za danom se daje, a izasao i trejler. Isakovic glumi Slobu, Vuk Kostic Legiju Uliks Djindjica itd

Link to comment
Krajem marta pocinje sa emitovanjem "Porodica", 5 epizoda dan za danom se daje, a izasao i trejler. Isakovic glumi Slobu, Vuk Kostic Legiju Uliks Djindjica itd
Već okačeno gore [emoji12]


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...