Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Pitam bilo koga ko je gledao. Zanima me taj blokovski govor u seriji, ima tu finesa, a ako Kecman nije iz bloka, onda nisam siguran da je potrefio kako treba..

nije on sigurno pisao blokovski, on je izbosne. ali se glumci uglavnom ne akaju mnogo oko govora...

 

ko pandur u zone zamfirsko, teshko da je bash siroti nacionalni pisac tako zamishljao, al shta ce, situacija na terenu -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Pa dobro, o toj autenticnosti govora ne vode racuna ni sve ove zapadne produkcije koje gledamo. Malo je i bezveze zakerati oko toga. U vec spominjanim Peaky Blindersima svaki glumac prica nekim svojim akcentom i postoji prilicna neujednacenost, ali to je negde neminovno.

 

Ja pretpostavljam da u ovoj nasoj seriji ima puno psovanja, jer to kao pali kod mase. A i Vuk bi bio ponosan, da ih nije dzabe belezio..

Link to comment

Pa dobro, o toj autenticnosti govora ne vode racuna ni sve ove zapadne produkcije koje gledamo. Malo je i bezveze zakerati oko toga. U vec spominjanim Peaky Blindersima svaki glumac prica nekim svojim akcentom i postoji prilicna neujednacenost, ali to je negde neminovno.

 

Ja pretpostavljam da u ovoj nasoj seriji ima puno psovanja, jer to kao pali kod mase. A i Vuk bi bio ponosan, da ih nije dzabe belezio..

nije za sad bilo preterano psovanja. a ni rusi nisu mnogo simpatisani. tako da ne mogu da se odredim gde ce da ide.

 

ali kad se potrude oko slike toliko, a nestandardno jesu, definitivno, onda mi je zao i shto nisu malo obratili na govor, kad vec ima mesa za neki ugodjaj. jebemumater, glumci igraju, ne mashinski inzenjeri, pa da kazesh da nisu u mogucnosti <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

Za naše uslove uopšte nije loše.

 

Nerviraju samo te preforsirane reference na istoriju, kao i oni dramatični veći od života kadrovi kad dolaze Rusi, ulazak u Jatagan malu itd

Link to comment

Ovo me je samo ucvrstilo u mislhenju da svi "mladi" glumci kolektivno treba da tuze ustanove koje su ih podrzale u iluziji da su talentovani i na kraju im dale diplome.

Mozda bi ljudi bili sasvim ok pravnici, ekonomisti,magacioneri u maksiju a ne da se zlopate ovako.

Prije treba tužiti te ustanove što su dozvolile ovoliku količinu nepotizma, u posljednjih ihaj haj generacija svaki peti ne nosi neko "slavno" prezime. Nigdje kao kod Srba nije talenat tako prelazan i nasljedan.

 

O FMU nemoj ni da počinjem.

Link to comment

deca nisu chitala knjige, samo ono shto se bash moralo, i samo su se napajala iz sebe samih, jer su talentovana. i jer su angazovana po produkcijama da se uglavnom mladalachki autentichno ache i beche, i josh bila hvaljena i placena. a neuzimanje u obzir prethodnog iskustva chovechanstva pogubno je u svakoj struci, pa tako i ovde.

 

a rvat koji igra u seriji je ekonomista. kurioziteta radi ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Za naše uslove uopšte nije loše.

 

Nerviraju samo te preforsirane reference na istoriju, kao i oni dramatični veći od života kadrovi kad dolaze Rusi, ulazak u Jatagan malu itd

kako jebote nije loše, koji su to naši uslovi?
Link to comment

Ne znam, nisam ni mislio da gledam, ali Daško i Mlađa su se odjutros toliko naoduševljavali serijom da je to bilo upravo čudno... Još kad video ovde poslovično polivanje govnima, eto meni zanimacije na 72h unazad večeras  :fantom:

Link to comment

Ne znam o kojoj losoj glumi se pricha... Mozda glavna riba tesko glumi i izgleda istovremeno... Steta sto onu sto ubise na kraju nisu zamenuli zglavnom zemskom... A i o blokovima nadam se da ne prica neko ko samo tako zamislja

Link to comment

evo ja gledala. mada ja nastupam po difoltu negativno na sve bjeline tripove nema-vishe-staaarog-beograda, ovo moze da se gleda (za pochetak nema nogometa. i josh nisam spazila onu ninu jankovic ^_^). dinamika mi je prihvatljiva, grdni novci su upucani u 'lokalizaciju', tj kostimi i okruzenje su pametni, smeta mi shto nisu poradili ozbiljnije na jeziku, nego sluti opet na brate tebra (mada ne mnogo), ali jezik mi je previshe moderan, akcenti previshe strahinjica bana. tu i tamo, naravno, ne svi. strepim da ce rvat da odradi najbolje, jer on jedini mora :lolol:

 

sramota je reci, nisam nesrecna ^_^

 

di su nam istorichari? koliko je kozachko bahacenje po beogradu istorijski utemeljeno? :unsure:

Jesu li naocare za sunce bile in u to vreme?

Link to comment

ti bash navalio :lolol:

 

istorijski je izvodljivo.

 

 

The Roman emperor Nero watched gladiator fights through polished gems.

 

 

In China, sunglasses were used in the 12th century or possible earlier.

Edited by gospa buba
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...