Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Domaće serije i prepevi

Featured Replies

šta kažu za antirefleks sloj što žika ganja na ovim običnim ćorama?  :misko:

  • Replies 4.6k
  • Views 503.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • mojoj supruzi je serija "Kljun" do sinoćne epizode bila onako. a onda je bila sexy scena sa golim dupetom Maria, pevača Zostera, kog obožava i sad joj je vrh.   ja joj posle, fore radi,

Posted Images

epa ne mogu ja sve da saznajem ^_^

Nakon Daška i Mlađe jutros, premotao i pogledao iako nisam ni pomišljao.. Prvi put da se oko nečega ne slažem sa njima :) Daću im šansu još jednu epizodu..

 

Radijator u Bjelinoj kancelariji su baš mogli da sklone ili je pre 100 godina bilo centralno [emoji38]

S obzirom da se ovde pre 500+ godina jelo escajgom (zlatnim) sasvim je OK da je 20-tih bilo centralnog...

Radijator u Bjelinoj kancelariji su baš mogli da sklone ili je pre 100 godina bilo centralno [emoji38]

Bilo bogami.

I bili radijatori pravi, predratni... :fantom:

nego de su ti istoričari da pojasne ovo kabadahisanje kozaka u međuratnom beogradu/srbiji

  • Author

To i mom ortaku "zapalo za oči" kad sam ga pitao na šta je ličilo...

 

....shit has hit the fan...

nego de su ti istoričari da pojasne ovo kabadahisanje kozaka u međuratnom beogradu/srbiji

Kozaci jesu kabadahisali, a zauzvrat "beli" su napravili skoro sve značajnije zgrade u Beogradu, plus uticali na slikarstvo, nauku itd u tih petnaestak godina. Vrangel je umro u Briselu a ostavio je u amanet da bude sahranjen u Beogradu (u ruskoj crkvi) što je naknadno i učinjeno.

Meni je prva epizoda i vise nego dobra posto sam imao blago nikakava ocekivanja. Lepo izgleda, nazire se neka prica i zaplet i bar u ovih prvih sat ipo nisu preterano razvlacili.

 

Sad ko hoce moze da trazi dlake u jajetu u vidu da li su bile naocare, da li je pesma iz kafane napisane te godine i da li je general imao bas takve brkove ali to je bas vrhunski nitpicking. Doduse moram da priznam da me sjajno zabavljaju vapaji ljubitelja staaaaaaaaarog Beograda kako eto ispade da su svi u Srbiji tada bili secikese, zavisnici od opijuma i kurve i kurvari. Plus pederi a toga se zna da nije bilo u staro dobro vreme.

Meni je prva epizoda i vise nego dobra posto sam imao blago nikakava ocekivanja. Lepo izgleda, nazire se neka prica i zaplet i bar u ovih prvih sat ipo nisu preterano razvlacili.

Sad ko hoce moze da trazi dlake u jajetu u vidu da li su bile naocare, da li je pesma iz kafane napisane te godine i da li je general imao bas takve brkove ali to je bas vrhunski nitpicking.

+1

Kozaci jesu kabadahisali, a zauzvrat "beli" su napravili skoro sve značajnije zgrade u Beogradu, plus uticali na slikarstvo, nauku itd u tih petnaestak godina. Vrangel je umro u Briselu a ostavio je u amanet da bude sahranjen u Beogradu (u ruskoj crkvi) što je naknadno i učinjeno.

Bas zauzvrat?  :)

 

Nije da nisu uticali, ali bas da su napravili skoro sve znacajnije zgrade u Beogradu nece biti: (pre)naglasavanje znacaja i uticaja belih emigranata iz Rusije pocelo je sa novokomponovanim antikomunizmom 90-ih, u sklopu tvrdnje da su crveni iz Rusije proterali - ako nisu vec pobili - sve sto je vredelo.

 

Kralj Aleksandar i drzava mu ih jesu prihvatili i legalizovali im status u broju iznad evropskog proseka, ali im - recimo - nisu dozvolili pristup u vojsku i jos po nesto od drzavnih institucija, a sudbina ruskih belih emigranata, osim nekolicine visokokvalifikovanih strucnjaka, spada u verovatno najtragicnije i najtuznije sudbine zabelezene ne samo na ovim prostorima.

Terani od nemila do nedraga, kao ucitelji ili geometri po danas nezamislivo vukojebinastim podrucjima ondasnje Jugoslavije, cesto izlozeni nerazumevanju i podsmehu sredine koja je znala da se zestoko sprda sa bivsim carskim pukovnicima, sitnu ribu da ne pominjemo, od logora na Galipolju pa sve do Pariza...

 

beli_01.jpg

 

beli_02.jpg

 

I, Vrangel nije umro u Briselu, barem ne prirodnom smrcu: skoro je sigurno da su mu doakali crveni i to preko - batlerovog brata. 

daj ne zajebavajte, buckuris najobicniji, sve tu ima, i bw empire, i piki blajndersi, i tabu, cak i red dead redemption. 

Bilo bogami.

I bili radijatori pravi, predratni... :fantom:

bilo je već i u XIX veku

nego de su ti istoričari da pojasne ovo kabadahisanje kozaka u međuratnom beogradu/srbiji

 

U Dečanskoj bila klub kockarnica i pušionica opijuma sve sa kozacima, belim ruskinjama i domaćim đet setom tada. Političari, pisci advokati a ne boranija ko sad.

 

Nisam gledo a nema na youtube, kad je repriza?

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.