Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Pogledao sam danas prvu epizodu, vizuelno mi se dopada.

Očajno urađeni dijalozi, svaki lik se trudi da objasni kako se zove i šta radi ovaj drugi... :isuse:

Muzika na maskenbalu i uopšte je potpuni promašaj - neko je gledao Mulen Ruž i Tarantinove filmove, pa pomislio da je lako napraviti spoj modernog zvuka i starinskog ambijenta.

Gluma... khm... gluma?

 

Jel zna neko da mi kaže šta je to na uniformi kozaka što liči na komplet rapidografa, a nalazi se na grudima?

Link to comment

U poredjenju sa Ubicama njegovog oca ili nedajboze Ravnom Gorom, ovo je fantasticno i obecavajuce. Naravno, nije moglo bez nekih klisea, niti su belogardejci bili paravojska, niti je kralj Aleksandar cvikao od tamo nekog djenerala Zivkovica, niti su zandarmi bili raspojasana banda nesposobnjakovica ko da ih je Sava Krmak opisivao. Ostaje da se vidi kako ce se princ Djordje predstaviti publici, lud kao struja, ko sto je bio, ili ce i on uci u sluzbu pljuvanja po prvoj Jugoslaviji, jer je kralj Aleksandar kriv za sve, jelte.

 

Dobro su opisani dekadencija, kurvanluk,raspojasanost i sve ono sto su nove vlasti zabranile 1944. godine kao nemoralno (moji Valjevci su sve do osamdesetih sa setom se secali javne kuce na Majdanu:-)), dobra je zamenska zgrada za Glavnjacu, s obzirom da se sada tu nalazi "moj" PMF, jedino sto jos uvek nisam mogao da prokinem jesu tablice, bas da vidim da li su i tu ispostovali. Za vreme trajanja Kraljevine tablice su bile plavobele, s tim sto su na plavim poljima bile od 1-33 oznake oblasti, na belim registarski broj vozila. Mejscini da je beogradska oblast bila 3 (sa sve pecatom date oblasti). Od 1929/30 kada se prelazi na banovine, broj se smanjuje na 1-10, s tim da je bdg 1 i pise iznad ubg (uprava grada beograda). Nesam uspeo da uvatim brojke:(

Link to comment

Bas zauzvrat?  :)

 

Pa u neku ruku. recimo da su se odužili. Imaš pravo što se tiče njihove, celokupne sudbine koja jeste tragična. Kad sam rekao "sve značajnije zgrade" bilo bi tačnije da sam napisao "neke od najznačajnijih zgrada" a to su zgrade Vlade, Ministarstva spoljnjih poslova, finansija, arhiva Srbije, penzioni fond, Jugobanke u ul. Kralja Petra, Jugoslovensko dramsko pozorište, mašinski fakultet?, rekonstrukcija crkve Ružica, enterijeri zgrade SANU, Starog dvora, hotela Moskva (nisam siguran kao ni u to da li je Krasnov radio nešto oko mosta Kralja Aleksandra, možda pilone), pozorišta na Terazijama a ima još dosta toga u Srbiji. Ostrogorski je čuveni vizantolog, Anagnosti je predavao nacrtnu geometriju. Bilo je i generala JNA, pilota, istoričara, balerina,  pevačica Olga Jancevečka.  Neki od njihovih potomaka su Šejka, Olja Ivanjicki itd... Bio sam siguran da je Vrangel otrovan u Briselu.

Edited by Zen
Link to comment

Novo Radasinovo djubre oduvalo Bjelu. Malo slabije od zvezde i arsenala.

Senke nad Balkanom malo jace od reprize Radasina selo gori... Jbg... Jednima 3 koplja ispod stranih serija, drugima 4 ispod Radasina...

Mada na imdb 9,2... 173 uzorak

Link to comment

Цела униформа, тачније мундир преузет од средњеазијских народа, зове се черкеска и постојала је у разним варијантама, по негде и као део униформе.

Сам рапидограф део зове се газырь и потиче из времена када се пушчани метак састојао из два дела, патрона, обично од папира, са капислом и зрна, кугле...

У газырь-у су се првобитно носили патрони, касније је остао као декорација.

 

Vrangel.jpg

 

Поменути барон Врангел, познат и као Црни барон, Чёрный барон, се током Првог светског рата продуцирао у козачкој черкески црне боје са све газырь-има да би тек крајем 1918. године, када је изистински загустило, обукао униформу императорског официра.

Link to comment

Meni je prva epizoda i vise nego dobra posto sam imao blago nikakava ocekivanja. Lepo izgleda, nazire se neka prica i zaplet i bar u ovih prvih sat ipo nisu preterano razvlacili.

 

Sad ko hoce moze da trazi dlake u jajetu u vidu da li su bile naocare, da li je pesma iz kafane napisane te godine i da li je general imao bas takve brkove ali to je bas vrhunski nitpicking. Doduse moram da priznam da me sjajno zabavljaju vapaji ljubitelja staaaaaaaaarog Beograda kako eto ispade da su svi u Srbiji tada bili secikese, zavisnici od opijuma i kurve i kurvari. Plus pederi a toga se zna da nije bilo u staro dobro vreme.

 

+1

 

Ocrnio nas Bjela pred svetom, djubre prodano..

 

Videlo se iz trejlera da stilski krade od Peaky Blindersa, sto je kod mene plus. Drugi plus za sise, imalo se sta videti. Kostimi, scenografija, fotografija i generalno ceo taj vizuelni paket na visokom nivou. Kvalitet glume varira od glumca do glumca, ali vise dobra nego losa. Goran Bogdan odlicno pojacanje u Bjelinoj ekipi starih saradnika, kao i Rusi..

 

Muzika na maskenbalu je ipak promasaj, ne znam kome je pala ideja da zvuci kao neki dj remix. To mi je jedina krupna primedba. Ovo ostalo su sitnice..

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...