Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Bjelogrlic skuplja ekipu za novu seriju i to kriminalisticku, a desava se 1928. godine

 

Senke Balkana na RTS

Serija „Senke Balkana“ je kriminalistička drama o dvojici inspektora beogradske policije koji su suočeni sa nizom ritualnih ubistava. Tako su uvučeni u čudne događaje, u koje su umešani i visoka politika, kriminal, terorizam i strane obaveštajne službe. Radnja je smeštena u 1928. godinu, između ubistva u skupštini i uvođenja šestojanuarske diktature. Sve se dešava u Beogradu, ali i u Sankt Peterburgu, Beču, Zagrebu, Bledu, Dubrovniku i u Makedoniji. Igraće glumci iz Srbije, Rusije, čitavog regiona, Bugarske i Austrije. „Senke Balkana“ imaće 11 epizoda, a emitovanje se očekuje na proleće 2017. na RTS.

trebala bi se zvati truli detektivi :fantom:

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

 

Првих 12 епизода серије под насловом Докторово рођење, заснивају се на слободној интерпретацији Нушићеве комедије ДР.

 

Jbt, "zasnivaju se na slobodnoj interpretaciji Nušićeve komedije DR", pa ovo nije ni za zakintosov topic :cry:

Link to comment

Jbt, "zasnivaju se na slobodnoj interpretaciji Nušićeve komedije DR", pa ovo nije ni za zakintosov topic :cry:

Gledao sam gostovanje inog glumca Cile mislim da se zove. Oni su povezali sva njegova dela sa zajedničkim naratorom kroz sve epizode, Ako je to to, mislim nisam se udubljivao...
Link to comment

Gledao sam gostovanje inog glumca Cile mislim da se zove. Oni su povezali sva njegova dela sa zajedničkim naratorom kroz sve epizode, Ako je to to, mislim nisam se udubljivao...

Sad pogledao, nije to ta serija.Ovo

Je nešto drugo

Ali je i dalje teška papazjanija...

 

Ovo što sam ja gledao je Šotra režirao i o Lazi Kostiću je...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Jbt, "zasnivaju se na slobodnoj interpretaciji Nušićeve komedije DR", pa ovo nije ni za zakintosov topic :cry:

Редитељ Душан Милић идејни је творац играног пројекта, серије интригантног наслова "Сумњива лица", према мотивима комедија Бранислава Нушића. Серија "Сумњива лица" почиње мало слободнијом адаптацијом Нушићеве комедије Др. Следе епизоде инспирисане мотивима из Нушићевих комедија Мистер долар,Сумњиво лицеНародни посланик и једночинке Власт.

Link to comment

Jbg, meni prva epizoda i nije bila loša.

 

Opšta mjesta na temu kupovine diplome su istaknuta i iskorištena do maksimuma. Scena na fakultetu duhovita, mada me podsjeća na jedan skeč iz Nadreality Showa. Mene je nasmijao sam naziv univerziteta - Alfa Kaba (ne znam šta im je momak skrivio :lolol: ).

 

Što se glumaca tiče - bračni par je na visini zadatka. Za Rakočevića se nadam da će se snaći na polju komedije. Osvježenje je i pojava Predraga Bjelca, za koga se ne sjećam kad sam ga gledao u nekoj TV seriji, naročito humorističkoj. Gvero je u prvoj epizodi neiskorišten, a slutim da će tako i ostati.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...