Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

 

David Cameron has said he will remain at Downing Street regardless of the result of the EU referendum.

The Prime Minister told The Times Magazine that he was the best person to lead negotiations after a Leave vote on account of his "strong relationships" with other EU countries.

He added that he felt responsible for the referendum because it was a policy that he had included in the Conservative manifesto.

“I just get on with the job. I have a very clear mandate from the British people to serve as Prime Minister in a Conservative Government, delivering a referendum,” he said.

Asked whether he could stay in his post in the event of Brexit, he replied: “Yes. I think it's very important that the individual careers of individual politicians don't get caught up in this question.

“It won't be a verdict on me, whatever the outcome is. It's a verdict on the question, but I do care a lot about the question.”

 

Link to comment

Meni licno je nezamisliv njegov ostanak na vlasti ako pobedi Leave. Ovo je najkrupnije pitanje u poslednjih 40 godina, on je jasno stavio svoj autoritet iza jednog od ponudjenih odgovora. 

Edited by MancMellow
Link to comment

A ako pobedi Remain, ostaje činjenica da je većina Torijevaca glasala za Leave. Boris će sigurno igrati na kartu da vođa Torijevaca ne može biti neko ko sledi liniju stranačke većine.

Link to comment

Ili, omladina nece da se smara uopste, a za matorce je telefon reprezentativniji uzorak? Prosto jer online tesko kontrolises da li je neko glasao dvaput, triput, itd

 

Matorci i telefon bi trebalo da Brexitu daje prednost u telefonskim anketama, a upravo je obrnuto.

 

ne, nego mislim da nece da se smaraju uopste, nego od onih koji su ceo dan online angazovani i prate sta ce biti, angazovaniji su oni koji su za brxit. Mislim, oni koji su za brexit su u vecem stepenu "zagrizeniji", cini mi se da je to jasno, a i razumljivo je.

 

Jesu zagrzieniji za brexit, ali pretpostavljam da online ankete nisu fejsbuk ankete, vec da ima neke metodologije i da bias dolazi od nereprezentativnog demografskog uzorka a ne od kliktanja i tviteranja.

Link to comment

Manc da dobije neku titulu, zamak i zemlje ako remain pobedi, za svoj doprinos kampanji :D

 

da. mislim da sam preobratio jednog nezapamcen uspeh :D 

Link to comment

 

Jesu zagrzieniji za brexit, ali pretpostavljam da online ankete nisu fejsbuk ankete, vec da ima neke metodologije i da bias dolazi od nereprezentativnog demografskog uzorka a ne od kliktanja i tviteranja.

 

Nemam pojma iskreno

Link to comment

Boris 

 

 

Patrick Kidd 

Boris asks audience to imagine waking on Friday with a heavy hangover and seeing Mandelson and Juncker looking happy on television

 

 

 

  • Boris Johnson proposes an amnesty for illegal immigrants who have been in the UK for more than 12 years.
  • Johnson claims taking back control of immigration would “neutralise the extremists”.
Link to comment

Ovde od jutros na sva zvona pričaju o tome da je peak Leave talasa izgleda prošao. Od jutros neke superpozitivne vesti sa berzi (ne znam dovoljno o ekonomiji da prenesem verno) jer se po nekim pollovima Remain ponovo vraća u vođstvo.

 

Uglavnom se govorka da ubistvo J Cox nema implicitnog efekta na promenu, nego da je jednostavno zaustavilo inerciju koju je Leave pokret imao. Ali u istoj meri, a možda i više, pominju onaj Faražov clusterfuck od postera prepunog izbeglica, zbog kojeg je jutros baronesa Warsi napustila Leave i prešla u Remain. To bi moglo da bude samoupucavanje u sopstvenu nogu 21-vog veka.

 

Čuo sam i par interesantnih teorija zašto će priličan broj glasača ipak preći iz Leave u Remain u polsednjih 4-5 dana pred referendum, ali većina je ipak hearsay.

Link to comment

Ovde od jutros na sva zvona pričaju o tome da je peak Leave talasa izgleda prošao. Od jutros neke superpozitivne vesti sa berzi (ne znam dovoljno o ekonomiji da prenesem verno) jer se po nekim pollovima Remain ponovo vraća u vođstvo.

 

Uglavnom se govorka da ubistvo J Cox nema implicitnog efekta na promenu, nego da je jednostavno zaustavilo inerciju koju je Leave vote imao. Ali u istoj meri, a možda i više, pominju onaj Faražov clusterfuck od postera prepunog izbeglica, zbog kojeg je jutros baronesa Warsi napustila Leave i prešla u Remain.

 

Čuo sam i par interesantnih teorija zašto će priličan broj glasača ipak preći iz Leave u Remain u polsednjih 4-5 dana pred referendum, ali većina je ipak hearsay.

 

S tim da se svi u Leave kampu pitaju a kad je ona bila kod nas? Časna reč, bilo na vestima. 

 

Ja iskreno mislim da one koji glasaju za Leave (većinu, makar, ne pričam o vested interests) najmanje tangira kako se berza ponaša. 

 

p.s. ovo hearsay sam pročitala kao heresy :D

Link to comment

Ja sam jutros procitao jednog lika koji je posle mesec dana vikanja za Leave napisao u stilu "Mnjah, better the devil I know" :D 

Link to comment

S tim da se svi u Leave kampu pitaju a kad je ona bila kod nas? Časna reč, bilo na vestima. 

 

Ja iskreno mislim da one koji glasaju za Leave (većinu, makar, ne pričam o vested interests) najmanje tangira kako se berza ponaša. 

 

p.s. ovo hearsay sam pročitala kao heresy :D

 

Pa ono jes, nisam ni ja čuo da je bila u Leave kampanji, ali mislim da će zvučni efekat u pučanstvu "Warsi defects" biti ipak značajniji nego "Who the hell is this Warsi person anyway" ^_^

 

Sad vidim na twitteru da je danas World Refugee Day. Faraž nije mogao ispasti više glup i da je pokušavao.

Link to comment
×
×
  • Create New...