Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Ne za Srbiju, uopšte nisam na nas mislio, već na EU kao celinu. Prosto ta asimetrična integracija™ kojoj su Britanci skloni od ulaska sredinom sedamdesetih do današnjih dana jednom mora da se prelomi na neku stranu, kao što si i sam lepo primetio.

 

Ovo su vremena krupnih lomova, tu nema mesta za labave organizacije, raspadnu se brzo.

 

A između raspada EU i raspada UK verovatno ne treba posebno da obrazlažem svoj izbor.

Link to comment

Pa za njih očigledno jeste. Ako si primetio na nekoj od prethodnih strana članak gde se pojašnjava priroda i motivi njihove snažne podrške proširenju u prošlosti, tu se lepo naglašava da je to bilo stoga što su bili uvereni da što bude "šarenija", to će Unija biti suštinski slabija i nikada neće dostići ono što su joj tvorci (švabo i francuz) imali na umu.

 

Čim je malo ozbiljnije krenulo da se o tome prozbori po koja, odmah je iz Londona krenula dreka kako se rastura NATO, a podrška proširenju nestala kao da je nikada bilo nije. Da bi sad došli do prljavih balkanaca.

 

Takva UK, a takva je oduvek, onome čemu se u EU stremi treba samo kao kooperativni sused, ne kao članica. Da sam ja sad u Berlinu ili Parizu, 23. bih kupio pivo i kokice, i spremao pare da častim turu u baru.

Link to comment

Pa za njih očigledno jeste. Ako si primetio na nekoj od prethodnih strana članak gde se pojašnjava priroda i motivi njihove snažne podrške proširenju u prošlosti, tu se lepo naglašava da je to bilo stoga što su bili uvereni da što bude "šarenija", to će Unija biti suštinski slabija i nikada neće dostići ono što su joj tvorci (švabo i francuz) imali na umu.

 

Čim je malo ozbiljnije krenulo da se o tome prozbori po koja, odmah je iz Londona krenula dreka kako se rastura NATO, a podrška proširenju nestala kao da je nikada bilo nije. Da bi sad došli do prljavih balkanaca.

 

Takva UK, a takva je oduvek, onome čemu se u EU stremi treba samo kao kooperativni sused, ne kao članica. Da sam ja sad u Berlinu ili Parizu, 23. bih kupio pivo i kokice, i spremao pare da častim turu u baru.

 

To je zato sto, jbg, ne razumes bas najbolje o cemu pricas, sorry. Poenta sa EU je da tu vise manje svi budu unutra sa onima koje dozivljavaju najblizima. Neki Danac moze da se okrene i kaze - sta ja ovde dodjavola radim sa Bugarima i Hrvatima, dok oni sa kojiima stvarno zelim da budem, Norveska, Engleska, Island...uopste nisu unutra. Razmisljanje nekog Nemca nije nuzno preterano razlicito. Holandjanina tek. Dalje, poenta sa EU je da okupi ceo kontinent. Jedina iznimka je Rusija. Ali Rusija i nije samo evropska drzava i plus je veca od cele EU i jos svasta nesto. Evropa u kojoj nisu ni Rusija, ni Britanija je nesto drugo, to definitivno nije sveevropski projekat. Dalje, izlaskom Britanije,, tacno je, deli se Zapadni svet sasvim jasno na anglosaksonski i kontinentalni. To tebi ili meni moze da bude svejedno, ali nekome u Berlinu nije, a verovatno ni u Parizu. Ti vidis samo funkcionalnost, ne radi se samo o tome. Da ne pricam sto je UK i net contributor EU budzetu. 

Link to comment

U cemu je misterija da on-line polovi daju prednost Leave a da je istovremeno omladina za Remain?

 

nece da se smaraju sa anketama?

Link to comment

Ali ja bih prvi najvoleo da se zapad podeli na anglosaksonski i kontinentalni svet, jer ovaj rapidni veštački amalgam, koji nije nastao evolucijski nego je naturen kroz strukture™, po mom dubokom uverenju nije preterano dobra doneo.

 

Tj. OK mir itd. ali to odavno nije samo o miru i svi smo tuuu - to je država u nastajanju - a za taj kvalitet joj fali još samo par atributa. Dakle, itekako se radi o funkcionalnosti, jer pričamo o ogromnim parama što do sada uloženim, što tekućem ulaganju.

 

Oni tu samo smetaju, jednostavno, a probudio se je i imperijalni duh. Pogle' malo kakav je lepi nosač aviona Bler naručio, završavaju ga već polako.

Link to comment

Al oce da se smaraju telefonom?

 

Ili, omladina nece da se smara uopste, a za matorce je telefon reprezentativniji uzorak? Prosto jer online tesko kontrolises da li je neko glasao dvaput, triput, itd

Link to comment

Al oce da se smaraju telefonom?

 

ne, nego mislim da nece da se smaraju uopste, nego od onih koji su ceo dan online angazovani i prate sta ce biti, angazovaniji su oni koji su za brxit. Mislim, oni koji su za brexit su u vecem stepenu "zagrizeniji", cini mi se da je to jasno, a i razumljivo je.

Link to comment

Ali ja bih prvi najvoleo da se zapad podeli na anglosaksonski i kontinentalni svet, jer ovaj rapidni veštački amalgam, koji nije nastao evolucijski nego je naturen kroz strukture™, po mom dubokom uverenju nije preterano dobra doneo.

 

Tj. OK mir itd. ali to odavno nije samo o miru i svi smo tuuu - to je država u nastajanju - a za taj kvalitet joj fali još samo par atributa. Dakle, itekako se radi o funkcionalnosti, jer pričamo o ogromnim parama što do sada uloženim, što tekućem ulaganju.

 

Oni tu samo smetaju, jednostavno, a probudio se je i imperijalni duh. Pogle' malo kakav je lepi nosač aviona Bler naručio, završavaju ga već polako.

 

Ma jasno je meni da ti bi voleo, ali ne razmisljaju svi tako, germanske nacije (da se tako izrazim, jbg) posebno ne razmisljaju tako.

Link to comment

Će vidimo.

 

Moja neka procena je da je ovo, kao i narednih nekoliko godina, šansa za emancipaciju Evrope od partnera koji to nikada suštinski nisu bili tj. u paketu i Amerike i Engleske zemlje proleterske, i njihovih five eyes.

Link to comment
×
×
  • Create New...