Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

^^ @vememah, interesuje me neki dodatni komentar na temu posto ni na sajtu gzeromedije nisam nista pronasao osim mape. po kom osnovu bi Austrija jedino bila u plusu? 

 

na FB sam pronasao jos par zanimljivih mapa sa statistickim podacima pa da podelim:

 

https://www.pewresearch.org/fact-tank/2018/12/05/how-do-european-countries-differ-in-religious-commitment/?fbclid=IwAR2TlMdJkZyDJSLXmudN65iwN84g3b0i-JMtGAomWMy4ucemlwyPRxXZiXE

 

image.png.52e6c8c70d71fff14b1c4a59b3fe5db4.png

 

blage veze nisam imao da su Rumuni bas najreligiozniji u Evropi. Pre bih tipovao na Grke i Poljake i novovernike Hrvate i Srbe...

Link to comment
12 hours ago, djekson said:

 

 

blage veze nisam imao da su Rumuni bas najreligiozniji u Evropi. Pre bih tipovao na Grke i Poljake i novovernike Hrvate i Srbe...

 

Srbi su jedan od najšizofrenijih evropskih naroda po pitanju religije. Deklarativno je ogromna većina religiozna. Ali su i na samom dnu u Evropi po tome koliko često idu u crkvu. 

Link to comment
3 hours ago, Meazza said:

Srbi su satro religiozni. 

 

Srbi su samo sujeverni i to je sve. Religioznost na nivou: ako se ne prekrstiš pored crkve, teraće te maler ceo dan, ako ne pozoveš goste na slavu i propisno po pravilima ne poslužiš slavski kolač i prasetinu teraće te maler celu godinu.

Sve se svodi na pravila: ako ne uradiš neku banalnost (jeo posno, dao kintu popu, krstio dete pre prvog rođendana), desiće se nešto (uglavnom loše).

Manje od 0,1% ljudi razmišlja dalje od pravila za slavu i crveno slovo.

Link to comment

Slazem se. Srbi su danas generalno gledano indiferentni prema religiji. Malo ko ide u crkvu, malo koga zanima ko je i sta je Isus Hristos, a ako se neko i zanima za te stvari na njega se gleda kao na jurodivog . Cak i za popa se kaze da ga tupi ako previse smara narod tim pricama. Mislim da zato ove price poput Dveri imaju toliko slabu prodju kod nas.

Link to comment
4 hours ago, Meazza said:

Srbi su satro religiozni. 

Nisu, samo su u trendu: SPC posluje na trzisnim principima, starim dobrim indulgencijama - biznismen trap prilog, crkva trap blagodarnost i preporuku gore.

Bata Gasic na fresku kao ktitor i tebi to satro, e jebiga onda.

Link to comment

Jugoistok Turske i ovaj deo između Konje i Ankare (otprilike) mora da su žešće pustare, jer mi je površina pod Kurdima i samo Kurdima prosto prevelika. Nisam znao ni za Turke u Iranu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...