Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Zanimljivo je da predgradje Pancevo nosi ime Starcevo, koje spada medju najstarija naselja evrope tipa 7000 godina starosti ili tako nesto.

Znam da sam to negde citao i da sam se iznenadio, mislim da samo par mesta u Evropi starija, nesto tipa Grcka i Bugarska.

To pokazuje ulazak civilizacije sa Levanta u Evropu preko Balkana.

Plus je po Starcevu nazvana velika neolitksa kutlura-civilizacija.

Link to comment
2 hours ago, Radoye said:

Pancheve u Ukrajini je nazvano po "nasem" Pancevu - https://sr.wikipedia.org/wiki/Нова_Србија_(област)

 

(TL:DR verzija - nakon ukidanja potiske i pomoriske Krajine i gubljenja granicarskih privilegija dobar deo Srba doseljenih za Carnojevica odlucio je da se odseli u Rusiju; oni su naseljeni u dve oblasti u sadasnjoj Ukrajini - Novu Srbiju (gde vecina naselja dobijaju imena po naseljima iz Vojvodine odakle su doseljenici pristigli) i Slavenosrbiju (po kojoj danas ime nosi grad Slavjanoserbsk). No vrlo brzo ova populacija biva asimilovana i potpuno nestaje, ostavivsi za sobom samo toponime - Subotica, Becej, Pancevo, Kanjiza, Mosorin, Turija, Martonos itd.)

 

Nisu samo iz Vojne krajine, najpoznati Srbin u carskoj Rusiji, Mihail Miloradovic, cuveni general ruske carske vojske koji je ucestvovao u celoj kampanji protiv Napoleona od Borodina preko Lajpciga do Pariza 1814, koji je posle bio Glavni guverner Sankt Peterburga je doseljen iz Hercegovine.

Ali je vecina dosla pod pritiskom unijata Marije Terezije.

Bilo je dosta generala ruske vojske iz tih srpskih kolonistickih krajeva u tadasnjoj Rusiji a danasnoj Ukrajini.

Link to comment

nešto ne verujem da ovi imaju baš tačne podatke

non stop blinkaju kina i indija, ajde to je razumljivo

ali buljila sam nekoliko minuta, ajde što slabo blinka evropa a naše okruženje (osim rumunije) nikako, nego, niti jednom nije blinknuo uzbekistan i kazahstan recimo, a to je naprosto nemoguće

Link to comment

Uzbekistan i Kazahstan nemaju bas toliko veliku populaciju, mozda je do toga.

 

Meni je cudno bilo sto je Rusija dosta blinkala. Vise i od USA i od Brazila. To mi nekako ne pije vodu. 

 

Link to comment

ništa čudno, pogledaj koliko se dece rađa u meksiku, jasno je iz te relacije ko amerima toliko podiže natalitet :happy:

 

nakon 3-4 min, kod nas se rodilo 0 beba u meksiku 13 u usa 23

 

- edit

iz one reklame za vip dobrodošlica za nove mame, kod nas se beba rodi na svakih 8 min :D

@đorđr gepard lol uzmu podatke o broju novorođenčadi u tim zemlajam u toku jedne godine pa podele sa brojem s u toku godine i unesu to u program koji nam predstavi to u grafičkom obliku

Edited by gone fishing
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...