Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

1 hour ago, Meazza said:

Mozda se tamo vise prijavljuje?

upravo. da napraviš mapu evrope po pravnoj efikasnosti slično bi bilo. skandinavija prema mediteranu.

 

EDIT: italija ništa?

Edited by djordje geprat
Link to comment

Hocete reci da se u Hrvatskoj daleko vise prijavljuju slucajevi silovanja u odnosu na Sloveniju?

Ne bih rekao.

Zaboravite sada sever Evrope, to je kombinacija raznih stvari, govorim o bivsoj Jugoslaviji.

Link to comment

qAOWuLC.png

https://www.accessnow.org/the-state-of-internet-shutdowns-in-2018/

 

KO1ZE3d.png

 

Quote

Countries with far more restrictive control over the internet, such as China and North Korea, did not feature prominently in the numbers compiled by Access Now because of the lack of publicly accessible data, the [internet advocacy] group [Access Now] noted.

 

https://graphics.reuters.com/INDIA-CITIZENSHIP-INTERNET/0100B4SK2KV/index.html

 

 

Edited by vememah
Link to comment

Duzina i gustina, prilicno nebitne informacije. Gde je informacija o prihodima, broju vozila i sl? Mislim da Hrvatska osim preko letnjih meseci ima prilicno puste autoputeve. Od Subotice do Pirota je najoptereceniji autoput na Balkanu.

Prihodi u Srbiji

Quote

Putarina u Srbiji nedavno je poskupela 12 odsto, tako da se očekuje da ove godine prihod od njene naplate dostigne oko 26,883 milijarde dinara.

Quote

Prema nedavno iznesenim podacima, prihodi od putarine na auto-putevima od početka godine do 10. juna premašili su 1,1 milijardu kuna (148 miliona evra)

Skoro 400km vise od Srbije a manji prihod za oko 80 miliona evra.

Link to comment

pa taj autoput je opterecen jer je najbliza veza turcima iz nemacke pre svega sa turskom

 

danas je autoput nesto sto se podrazumeva kao veza izmedju vecih gradova, regija

u tom smislu jeste bitna duzina i "gustina" mreze autoputeva

 

sta da rade hrvati sa tom cinjenicom sto im je autoput u turistckoj sezoni preopterecen, a van nje prilicno prazan?

svakako im treba

Link to comment
15 minutes ago, djeneralche said:

Duzina i gustina, prilicno nebitne informacije. Gde je informacija o prihodima, broju vozila i sl? Mislim da Hrvatska osim preko letnjih meseci ima prilicno puste autoputeve. Od Subotice do Pirota je najoptereceniji autoput na Balkanu.

Prihodi u Srbiji

Skoro 400km vise od Srbije a manji prihod za oko 80 miliona evra.

i izneo si podatak za celu godinu za srbiju (oko215 m e)

a za hrvatsku za prvih 5 meseci, dakle bez turisticke sezone (150m e)

 

ne znam kako si dosao onda do toga da je prihod u srbiji veci za 80 m e

Edited by pbg12345
Link to comment
4 minutes ago, djeneralche said:

Da, sad vidim, u pravu si. Slazem se da Hrvatskoj treba autoput, samo nema razloga da se porede duzine i gustine kad su to nebitni podaci.

mozda i ja pogresno posmatram

a pre svega vidim kao neku vrstu odgovora na ono vucicevo prdjenje "kako pravimo najvise km autoputeva u evropi"

pa nas jos uporedi sa nemackom

 

samo zanemari cinjenicu da su oni to uradili pre pola veka

da su cak i zapadne komsije to uradile pre 10 (hrvatska) ili 20 (slovenija) godina

 

u tom smislu takav podatak ima nekakvog znacaja

Edited by pbg12345
Link to comment
Quote

Prošle godine imali smo 56 miliona vozila, ove godine očekujemo 59 miliona

Quote

Više od 58,5 milijuna vozila prometovalo je u 2018. na autocestama u nadležnosti Hrvatskih autocesta (HAC) i Autoceste Rijeka-Zagreb (ARZ)

 

Moj post je isao vise na temu i novinare koji su napravili reportazu, mislim da su mogli detaljnije da objasne i uporede autoputeve u regionu.

Edited by djeneralche
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...