Jump to content
IGNORED

The Hateful Eight


Jimmy Kowalski

Recommended Posts

9 hours ago, Mil@n said:

 

Nema ga na 4K, samo pulp fiction, reservoir dogs, once upon a time in hollywood i inglorious basterds. Ako ne računamo true romance, steelbook sam nabacio neki dan :evilsmile:.

Izašla vest da se sprema u 4K Kill Bill i Jackie Brown, trebalo bi da izađu ove godine. Baci mi na pm gde kupuješ steelbook izdanja, hoću da uzmem :)

Link to comment

Odgledah ga, nadam se, psolednji put, pa ajde i da napisem misljenje..nije se mnogo promenilo..neu se baviti politickim alegorijama filma, vise moralom likova(nije da ga ima), zapravo, koga licno medju nemorlanim likovima(vazi za svih 8 glavnih, plus Cening Tejtum, mada, on je previse spredan da bih se njime bavio), i sta je urajdneo bolje u filmovima kojima je ovaj film inspirisan, i na koje lici, ono sto je za mene licno dobro u filmu...

Da li mi je iko i ko drag od likova u filmu, i zasto ostali nisu-u filmovima i pricama gde su svi likovi negativni, najlakse, i najmorlanije je gledati sa strane, i ne zgotivit nikoga..neko voli i uvek, cak i kada posotji jasna razlika izmedju dobra i zla, navijati za naegtivce, ja nemma obicaj..mogu da volim da mrzim negativca, cak i da gotivim  nesto kod njega, nei da navijam  da pobedi..konkretnoje,u Hateful eight, ne da po meni ne postoji dobro protiv zla, ne postoji  ni manje ni vece zlo..sa druge strane, od pocetka, ja u glavi krenem uvek da se zauzimam za Dejzi..generalno sam poritv nasilja nad zenama, i kada god vidim da neko tuce zenu   na filmu,na moju srecu, nisam to gledao u el, pozelim da   gada koji to radi ubijem na mestu..Dzon Rut tu nije izuzetak..u samoj kociji, medjusobni razgovori Krisa, Ruta i Vorena, nisu ucinili da ih zbog necega zgotivim..jedan je ratni pljackas i rasista, sam Voren je ratni zlocinac i krimos(a i nipodastava zivotinje, jos jedan minus kod njega za mene)...Dejzi, ima dug jezik, nije bela golubica ni ona,nije osudjena na vesanje jer je krala hleb da prezivi, ali, ima sarma, i diivm joj se kako sve podnosi..a momci u kolibi , za koje ce se ispostaviti da su njeni..Tim Rut sa tim akcento je urnebesan, i sa celom pricom o pravdi i granicnoj pravdi, Majkl Medsen igra samog sebe, ali to sjajno radi..prosto, i na  prvo gledanje, pre razotkrivanja, dopali su mi se pojedinacno..cak i posle vracanja u vreme kada su okupirali kolibu, i pobili, jedine dobre ljude u filmu, a i O.B. su oni sredilii zapravo  dalje sam uz njih, jesu banda ubica, ali se vole, lojalni su jedni drugima,nisu tek neka banda koja se drzi iz interesa, vole se kao porodica..udruzivanje Meniksa i Vorena na krjau je preforsirano..ali, to je valjda i bit..nema tu iskrenog  pomirenja i razumevanja, jedini razlog zasto su se udruzili, jer, zajednicka pretnja, i gotovi su i ovako  i onako..Pulp fiction je to bolje odradio sa Marselusom i Bucom, daleko bolje..i film kao d aporucuje na krjau da jesu manje zlo oni(ili je ostavljeni gledaocima da smi presude ponaosob)..Wild bunch je takodje bolje ovo odradio na kraju..Wild Bunch su skotovi, ali taj general je morao pasti(mislim na  onog u Wild Bunch)..na krjau Dejzi su obesili ljudi, ne bolji od nje, i dobili smo frontier justice..

Who done it deo-film kao Agata Kristi misterija ne funkcionise bas najbolje ..kada sma rvi put gledao, mislio sam da ce Majkl Medsen biti red hering, kad ono nije..ako gledamo kao misteriju, predvidivo je da je on trovac kafe..i kako Voren ne zna i nije proverio podrum? Nije da se zalim, neka je rekao adios to his huevos..na kraju kao u Oijent Ekspresu, reveal je, they all did it zapravo, nije bas mind blowing reveal..mozda bi i bio da Dzon Rut nije od samog ulaska unutra paranoican, ili da je prosto drugacije ispricano i izmontirano..Reservoir Dogs je po meni bolja mystery prica..

 

otprilike, neka razmisljanja..

Link to comment

Odgledala večeras.

Mislim da ću ga smestiti na 5. mesto Tarantino filmova po nivou voljenja:

1. Reservoir Dogs

2. Kill Bill vol 1&2

3. Jackie Brown

4. Pulp Fiction

5. The Hateful Eight

 

(Nisam pogledala Djanga ni Holivud)

Link to comment
24 minutes ago, pt 2.0 said:

Odgledala večeras.

Mislim da ću ga smestiti na 5. mesto Tarantino filmova po nivou voljenja:

1. Reservoir Dogs

2. Kill Bill vol 1&2

3. Jackie Brown

4. Pulp Fiction

5. The Hateful Eight

 

(Nisam pogledala Djanga ni Holivud)

 

najbolji tarantinov film, na njegovu žalost, a sreću svih ljubitelja filma nije on režirao

ali zaslužuje da se nađe na ovoj tvojoj listi

 

remek delo true romance

  • +1 1
  • Wub 1
  • -1 1
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

:heart: slejter, jako davno sam gledala taj film, znam da mi se mnooogo dopao, ali morala bih obnoviti 1 znanje i utiske.

slejter, bred pit, gandolfini, geri oldman, kristofer voken

 

i kraljica svemira patriša arket

 

 

sam početak pink kadilak koji jezdi detroitskom bljuzgavicom, a ispod toga ide havajska muzika

ludilo

  • +1 3
Link to comment

vrv zato što nije glumeo. negde sam čitao njegov intervju da je sve u onim bongovima bio real stuff i da je bio navaren kao zmaj

u tim scenama(sceni) sa gandolfinijem džejms ga je pokidao. glupo je reći da je veći glumac što možda i ne bi bilo daleko od istine, ali nema čime da se potvrdi

 

al se u ovoj sceni videla jedna gromada, kao kad se paja vujisić pojavi u majstori majstori

gledaš i ćutiš

Link to comment
32 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

to mi je u top 3 ever

Isto, true romance i šta sve možeš u denveru kad si mrtav su mi omiljeni filmovi.

 

Moram da odem na yt da se smirim i pogledam dve scene, primopredaju droge u hotelu i denis hopera i kristofer volkena u prikolici.

35 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

 

i kraljica svemira patriša arket

 

Carica, Stigmata mi je drugi omiljen njen film, uvek rado pogledam.

Link to comment

@pt 2.0 ako se bakćeš sa torentima, potraži verziju dc rmk 4k

ima jedna poslastica, alternativni kraj

uz sve ono što ide u ovim butlezima(intervjui sa glumcima, rediteljem, trejleri, glumci koji komentarišu svoje scene...)

ma divota jedna

 

 

 

 

:nobles:

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

True romance volim, ali, ipak ga ne bih svrstavao u Tarantinove(previse odskace,a i nije rezirao)...rangirao bih ovako:

 

1.reservoir Dogs

2.Pulp Fiction

3.Inglorious basterds

4.Kill Bill

5.Jackie Brown

6.Django Unchained

7.Hateful eight

8.Death Proof

9.Once upon a time in Hollywood

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...