Jump to content
IGNORED

The Hateful Eight


Jimmy Kowalski

Recommended Posts

30 minutes ago, Sludge Factory said:

Koja je facetina Kurt Rasel!

 

I meni je to bio jedan od glavnih utisaka, pošto sam ga oduvek smatrao glumcem za treš filmove.

Link to comment
9 hours ago, zorglub said:

Basterdsi, Đango i Holivud su, uz sve to, i tek povremeno dobar humor, bljutave revenge fantazije.

I meni su ova 3 bezveze, nisam mogao ni da ih gledam koliko su iritantni.

Preforsirana gluma, najgori deo Tarantina je ovde eksplodirao.

Na momente se javlja i u drugim filmovima, ali na srecu samo kratkotrajno.

I jos jedno svetogrdje, Tim Rot je jedan od losijih glumaca u njegovim filmovima, preglumljuje, samo nesto serenda.

Cool likovi su Kajtel, Buscemi, Madsen, Jackson, Rasel, pa cak i Travolta.

 

  • -1 1
Link to comment

https://indiegroundfilms.files.wordpress.com/2014/01/1390849759320.pdf

Koga zanima, originalni scenario,sa drugacijim krajem..iskreno, iako taj kraj mozda deluje banalnije, bolje zvuci od onoga sto smo dobili na kraju..inac emi je kraj previse antiklimaktican i mlak..jos ako bi odradio to u Wild Bunch stilu..valjda mu procureo scenario online, pa je zato menjao kraj..mislim, reyultat je isti kako god okrenes, ali, stvari se na bolji nacin imho, odvijaju u ovoj varijanti..od 132 strane ide psolednje poglavlje, i drugaciji kraj..mada, i u pgolavlju sa trovanjem kafe se drugacije odigrava..i reveal da svi u gostionici rade zajedno dobijamo tek u vracanju unazad, tj, pretposlednjem poglavlju..

Link to comment

Ako smaramo sa drugim Kventinovim filmovima, mozda neki split da padne?

 

Kakogod, njegovi filmovi imaju i taj kvalitet da izazivaju opsezne diskusije o skrivenim znacenjima, referencama i samoreferencama. I u tome moze da se uziva danima nakon sto se film odgleda. I postoje zaista zanimljive teorije. Moja omiljena je da likovi iz Fox Force Five koje Mia Wallace pominje na veceri sa Vincentom u Pulp Fiction po opisu skoro potpuno odgovaraju glavnim zenskim likovima u Kill Bill.

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Misko said:

Opening scena Basterdsa, je nesto savrseno..dijalozi, amtosfera, gluma..i napetost je veca u tih desetak minuta, koliko traje scena, nego u celom H8, imho..ovakav je H8 trebao da bude po meni, ako gledamo atmosferu..i basement reveal je daleko, daleko genijalnije odradjen..

 

 

  • +1 5
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Koji film da obnovim, TH8 ili OUATIH?

 

I jedan i drugi gledao sam samo jednom, u vreme kada su bili aktuelni. Oba sa sinom. TH8 sam jednom probao da ponovo gledam kod kuće, pa mi nije išlo i prekinuo sam u ranoj fazi filma.

U nedavnom razgovoru me je sin podsetio da je on u međuvremenu OUATIH reprizirao bar još dva ili tri puta. Nije mi rekao, a nisam ni insistirao da saznam otkud toliko interesovanje za baš taj film? Jedan mogući razlog je delimično podudaranje događaja (Menson) i perioda filma sa tematikom knjige Toma O'Neilla Chaos: Charles Manson, the CIA, and the Secret History of the Sixties  , koju je pročitao pre godinu-dve. Drugi razlog, koji mi se na neki šašav način učinio mogućim kada je sasuo bujicu reči, koje iz pristojnosti ovde ne bih ponavljao na račun Goslingovog Kena je da je zaljubljen u Margo Robi. Koliko znam, Barbi nije gledao.

 

Nedavna živa diskusija na ovoj temi zapravo me je odvela do Tarantinove knjige Bioskopska premišljanja koju uskoro privodim kraju. Najpre sam pročitao odlomak dostupan na veb strani izdavača i bio uhvaćen, pa sam istog dana popodne otišao da je pazarim.

Sinu, koji je te dane provodio u oporavku, mirujući, sam ponudio knjigu na čitanje, na šta je on nešto kasnije odgovorio da bi verovatno jednoga dana radije čitao OUATIH roman, ali u originalu. Našao sam roman na engleskom kod Vulkana ili Lagune i odneo mu, a on ga je već i pročitao.

 

E, sad, dilema sa početka posta zapravo je lažna, jer ću svakako gledati i jedan i drugi film u neko skorije vreme. Nego, meni se sad gleda skoro svaki od filmova o kojima se govori ili su tek usput spomenuti u Bioskopskim premišljanjima!

Tarantinov pisani jezik sličan je njegovom govornom, živopisan je i sočan. O filmovima govori sa zaraznim entuzijazmom i nerdovskom opčinjenošu, sa puno detalja o čitavoj plejadi likova iz sveta filma (glumcima, režiserima, scenaristima, producentima), ali je u svojim esejima i vrlo, vrlo ozbiljan i studiozan. Po čitanju knjige, nekako mi je Kventin još draži lik!

Edited by Ras
  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Ras said:

E, sad, dilema sa početka posta zapravo je lažna, jer ću svakako gledati i jedan i drugi film u neko skorije vreme. Nego, meni se sad gleda skoro svaki od filmova o kojima se govori ili su tek usput spomenuti u Bioskopskim premišljanjima!

Tarantinov pisani jezik sličan je njegovom govornom, živopisan je i sočan. O filmovima govori sa zaraznim entuzijazmom i nerdovskom opčinjenošu, sa puno detalja o čitavoj plejadi likova iz sveta filma (glumcima, režiserima, scenaristima, producentima), ali je u svojim esejima i vrlo, vrlo ozbiljan i studiozan. Po čitanju knjige, nekako mi je Kventin još draži lik!

 

Tako sam i ja kad sam citao knjigu, iako sam vecinu pomenutih filmova vec gledao (neke i po vise puta), kako koje poglavlje dodje, tako obnavljam gradivo i usput obratim paznju na neki detalj koji je QT opisao u knjizi. A i podstaknut pisanjem, prvi put odgledao Daisy Miller i Funhouse.

 

I isti sam utisak stekao o Quentinu, bas zato sto nije suvoparna filmska enciklopedija, vec prenosi svoje licne utiske i iskustva. Cak i ako se ne slazes, vidis da govori iskreno i pise sa puno entuzijazma. I u knjizi OUATIH mi je najdrazi deo gde u pricu ubacuje svog ocuha (posredno i sebe) kako se druzi sa Rick Daltonom u kafani.

 

Na kraju sam dosao do zakljucka da je postao tako dobar kreator likova i dijaloga, zato sto je bukvalno od malih nogu visio u bioskopima, upijao reakcije publike, potom vodio beskrajno duge razgovore sa drugima o filmovima koje je gledao da je savrseno razvio osecaj sta ljudi zele da vide, sta ih "radi", a sta ne..

  • +1 2
Link to comment

Kventin je car, mislim da niko od filmskih i glumaca i režisera ne voli film koliko i on. Odatle i pažnja detaljima i posvećenost sa kojom piše i stvara. Neki glumci su govorili da je i na snimanjima zajeban, nema zezanja, očekuje se maksimalna posvećenost, odatle i takvi filmovi.

 

Odslušao sam jedno 5 njegovih podkasta, fascinacija sa kojom priča o filmovima je jako zarazna. 

  • +1 2
Link to comment
20 hours ago, Ras said:

Koji film da obnovim, TH8 ili OUATIH?

 

I jedan i drugi gledao sam samo jednom, u vreme kada su bili aktuelni. Oba sa sinom. TH8 sam jednom probao da ponovo gledam kod kuće, pa mi nije išlo i prekinuo sam u ranoj fazi filma.

U nedavnom razgovoru me je sin podsetio da je on u međuvremenu OUATIH reprizirao bar još dva ili tri puta. Nije mi rekao, a nisam ni insistirao da saznam otkud toliko interesovanje za baš taj film? Jedan mogući razlog je delimično podudaranje događaja (Menson) i perioda filma sa tematikom knjige Toma O'Neilla Chaos: Charles Manson, the CIA, and the Secret History of the Sixties  , koju je pročitao pre godinu-dve. Drugi razlog, koji mi se na neki šašav način učinio mogućim kada je sasuo bujicu reči, koje iz pristojnosti ovde ne bih ponavljao na račun Goslingovog Kena je da je zaljubljen u Margo Robi. Koliko znam, Barbi nije gledao.

 

Nedavna živa diskusija na ovoj temi zapravo me je odvela do Tarantinove knjige Bioskopska premišljanja koju uskoro privodim kraju. Najpre sam pročitao odlomak dostupan na veb strani izdavača i bio uhvaćen, pa sam istog dana popodne otišao da je pazarim.

Sinu, koji je te dane provodio u oporavku, mirujući, sam ponudio knjigu na čitanje, na šta je on nešto kasnije odgovorio da bi verovatno jednoga dana radije čitao OUATIH roman, ali u originalu. Našao sam roman na engleskom kod Vulkana ili Lagune i odneo mu, a on ga je već i pročitao.

 

E, sad, dilema sa početka posta zapravo je lažna, jer ću svakako gledati i jedan i drugi film u neko skorije vreme. Nego, meni se sad gleda skoro svaki od filmova o kojima se govori ili su tek usput spomenuti u Bioskopskim premišljanjima!

Tarantinov pisani jezik sličan je njegovom govornom, živopisan je i sočan. O filmovima govori sa zaraznim entuzijazmom i nerdovskom opčinjenošu, sa puno detalja o čitavoj plejadi likova iz sveta filma (glumcima, režiserima, scenaristima, producentima), ali je u svojim esejima i vrlo, vrlo ozbiljan i studiozan. Po čitanju knjige, nekako mi je Kventin još draži lik!

 

ouatih, svakako

 

slusala sam prije godinu dvije tarantinov podcast, on i roger avary, presimpa je

taman cu da nastavim, vidim da su radili do oktobra

 

  • +1 1
Link to comment

 

20 hours ago, Mil@n said:

Kventin je car, mislim da niko od filmskih i glumaca i režisera ne voli film koliko i on. Odatle i pažnja detaljima i posvećenost sa kojom piše i stvara. Neki glumci su govorili da je i na snimanjima zajeban, nema zezanja, očekuje se maksimalna posvećenost, odatle i takvi filmovi.

 

Odslušao sam jedno 5 njegovih podkasta, fascinacija sa kojom priča o filmovima je jako zarazna. 

Skorseze, i po meni veci je ekspert:D..a ja sam valjda jedini kome   OUATIH nije legao toliko, cak mi je mozda i least favorite od njegovih(da, drazi mi je i Death Proof)..psolednji pun pgodak su mu Basterdsi, i nesto ne verujem da ce mu ovaj psolednji nadmasiti bolje filmove, ali, mozda i gresim...

Edited by Misko
Link to comment

I evo me odgladao sam do kraja Rollin Thunder započet sinoć. Eno ga na YT. Rekoh da bacim pogled na trejler, kao no čitav film!

Link to comment

Quentin je najavio da ce za potrebe svog poslednjeg filma The Movie Critic snimati svoje verzije scena iz nekih mu omiljenih filmova 70-ih. Izmedju ostalog planira da snimi kraj Rolling Thundera onako kako je Paul Schrader napisao u scenariju..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...