Jump to content
IGNORED

Нетфликс


Прслин

Recommended Posts

iz istog razloga sto je 2007 kostalo $5.99 za 6 sati mesecno sa jadnom ponudom a sad kosta $7.99 sa kolicinom sadrzaja koja je daleko veca i kvalitetnija. resursi da se omoguci streaming velikom broju korisnika i u razlicitim zemljama sa neuskladjenim zakonima su srazmerni ceni sadrzaja. druga stvar je odnos dostupnosti i cene. netflix je na pocetku u americi vodio borbu protiv konkurencije koja je imala slicne servise (hulu, ondemand servisi provajdera, cak im je i blockbuster nekad bio ozbiljna pretnja) i pobedio je (izmedju ostalog) jer je mnogo aktivnije skupljao sadrzaje koji u americi ne mogu da se legalno gledaju a onda je poceo i svoju produkciju koja vredi $7.99 mesecno i da nema nista drugo. netlix je u evropu doneo sadrzaje koji nisu lako dostupni (sta god mi pricali, gledanje serija po onim streaming sajtovima nije isto). vrednost tih sadrzaja se procenjuju u odnosu na to sta je ranije bilo dostupno a ne u odnosu na to sta ima u americi jer je to skroz drugo trziste gde postoji vise nacina da se gledaju filmovi i serije, ukljucujuci i tradicionalnu televiziju.  

 

upravo tako, pod uslovom da imas sirok potok i veliko tele, razlika je velika.

Link to comment
  • Replies 439
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    30

  • dragance

    28

  • Прслин

    27

  • Prokleto Djubre

    26

Ovde neki kao da hoće da nam se opravdaju što neće da plate netflix. 

Opušteno ljudi, pravićemo se da ne znamo koliki ste lopovi, nije nama poštenima frka :fantom:

Link to comment

http://www.theglobeandmail.com/report-on-business/international-business/us-business/netflix-says-its-not-obvious-how-to-limit-use-of-vpns/article28100804/

 

 

Ono, cisto kao upozorenje na koju stranu mozete da ocekujete da ce krenuti stvari, s obzirom da je ovo pitanje ovde vec par godina aktuelno. Znaci stavljanje VPN proksija van zakona.

 

Ha ha, kako provejava iz ovog teksta koliko Netflix boli tuki za koriscenje VPNova. Iz njihove perspektive je i dobro da ti imas pristup svugde. A i logicno je. Ako ja recimo zivim u SAD a cesto putujem u Kanadu poslovno, zasto ne bi imao pristup onome sto placam kada se uvece odmaram u hotelu u Edmontonu ili Hamiltonu?

 

Geografski omedjene prava imaju smisla za geografski omedjene medije - kao sto je klasicna televizija i radio. Internet to nije. Ovo je sada kao ona budalastina kada EUNet nije dozvoljavao da, kada si u Srbiji, skidas svoj mejl i saljes mejl koristeci svoj nalog osim ako nisi bio povezan na njih kao provajdera (van zemlje si mogao). Jednostavno, internet ne funkcionise tako, internet je univerzalan. Oni koji to kapiraju (npr. Netflix) ce preziveti, oni koji ne kapiraju nece.

 

A ovo mi je tek hit:

 

 

Another concern that Canadian content-makers have raised is that Netflix doesn’t have to abide by Canadian content rules, so the service may not reflect local culture much.

 

A kako on-demand streaming servis treba da postuje Can-con pravila? Da ti kaze ,,izvini, gledao si 8 filmova a nijedan nije bio kanadski, sada sledeca 4 moraju biti ili ti gasimo nalog"? Je li tako Blockbuster u Kanadi isto gledao da li ljudi pozajmljuju dovoljan % kanadskih ostvarenja? Pritom, cancon pravila ne vaze za bioskope, a netflix je vise ondemand bioskop nego online TV kanal. Oni nemaju program u smislu da ukljucis pa da gledas sta su oni izabrali da se vrti. Uvek ti biras sta ti se gleda, koncept blizi video klubu nego TV kanalu.

Link to comment

Jebiga sve se slazem, ali monopolisti ce vec naci nacina da sacuvaju svoj monopol, da uvaljaju govno u secer da ga lakse progutamo i da teraju i dalje po starom.

Link to comment

Pa servisi poput Netflixa i iTunesa ipak pokazuju da koliko god se monopolisti batrgali, ne mogu da izdrze doveka.

 

Poenta je da koliko se secam nekih anketa (valjda je to jos uvek tacno danas, par godina su mi bajate informacije) gledanost TVa medju mladim ljudima daleko niza nego kod generacije baby boomera i gen X. Imas ljude koje ce il da gledaju nesto preko Netflixa ili nece gledati nista uopste.

Link to comment

Mozda ne mogu u SAD ali eto mogu u Kanadi. Izboksovace da se blokira pristup Netfliksovim IP adresama slicno kao sto Kinezi blokiraju Tviter i FB a na konto sto Netflix "krsi kanadske zakone" (can-con) i zdravo djaci. Lansirace svako svoj servis (valjda vec jesu, i Bell i Rogers i Shaw) i ubedjivace nas koliko smo ustvari srecni, jer je US Netflix sranje i da je njihova (kanadska) ponuda superiorna u odnosu na bilo sta sto dolazi s juga. A ako im prodje ovo o zabrani VPN proksija, onda nece biti ni mogucnosti za Kanadjane da provere i sami se uvere da li je to stvarno tako ili ne.

Link to comment

gledanost TVa medju mladim ljudima daleko niza nego kod generacije baby boomera i gen X. Imas ljude koje ce il da gledaju nesto preko Netflixa ili nece gledati nista uopste.

 

Oduvek su postojale značajne generacijske razlike u gledanju televizije, sada se one samo dodatno produbljuju (stariji od 65 više od 3 puta više sati nedeljno gledaju televiziju od grupe 18-24) pošto mladi imaju načina da dođu do sadržaja i putem neta.

 

9t4GKw4.png

http://www.marketingcharts.com/television/are-young-people-watching-less-tv-24817/

 

m9k7jeM.jpg

https://cleeng.com/blog/video-market-breakdown-and-trends/

Link to comment

Је л' има неки забележен случај да је неко погледао целу понуду током првог, бесплатног месеца или ћу ја да будем први? :isuse:

Link to comment

Ja odgledao celu prvu sezonu HoC u 4 dana tokom mog prvog meseca, i nagledao se starih zaboravljenih filmova. Posle sam namerno "zaboravio" da se odjavim, a kao nagrada su stigle najvrh serije koje sam ikada gledao: Orange is the new black, Narcos, itd. A jos imaju komplet Californication  :naughty:

Link to comment

Aha, dakle piraterija zapravo pomaže da umetnost ostane čista i lišena komercijalnog elementa. Plemenita misija.

Na stranu svi drugi argumenti, ali zar ne misliš da je ovo što si napisao izuzetno cinično?

 

Ja to nisam rekao. Rekao sam da je modelu distribucije iz 16. veka mesto u muzeju, da se dotični rita i vrišti i da je piraterja posledica toga što društvu takav model distribucije više nije prihvatljiv (što se vidi po broju pirata u Australiji - kada im daju serije sa šest meseci zakašnjenja, stav je da ih tretiraju kao gledaoce drugog reda i ne žele njihov novac, pa se ili upotrebljava vpn i američki netfliks ili popkorn time). Na primeru video igara imaš sve gorepobrojane primere distribucije i tipova stvaralaca kao i druge koje sam pominjao na temi o video igrama kao umetnosti. 

 

Dokumentarac Making a Murderer vredi barem toliko. Narcos je genijalan.

 

Big Vlada licemeran.

 

Još da argumentuješ taj stav i da svi budemo srećni. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...