Jump to content
IGNORED

Нетфликс


Прслин

Recommended Posts

khm, imam jedno sporo pitanje jer nisam baš sve dobro pohvatao.

koliko sam razumeo, svi na svetu plaćaju istu cenu za isti netflix servis, samo što svaka zemlja dobija drugu ponudu, a srbija prilično lošu.

pošto meni TV (panasonic st serija) u viera marketu nema netflix (verovatno jer još nisu apdejtovali da naš region sada može da ga koristi), znači da bih ja sada morao da plaćam 5$ mesečno za one dns zajebancije, pa da misle da sam u ameriku, pa onda tek platim netflix da bih imao pošten izbor?

ako sam to dobro shvatio i ako je stvarno tako, onda mi ta ilegalizacija legalnog malo zvuči kao back to square one, pa bih se držao braće torenata još neko vreme.

Srbija ima lošiji izbor zbog toga kako su regulisana prava u istoj. Prava za mnoge serije su pre nego što je stigao Netflix prodata već nekim drugim firmama, a kako tržište samo nije regulisano na način, kako je to regulisano u US i drugim zemljama gde je to mnogo razvijenije, sad ne mogu da daju u ponudu ono što je već prodato drugima. Taj problem postoji i u Sloveniji, Hrvatskoj i većem broju drugih zemalja.

 

Vremenom će to biti bolje, jer će Netflix ubuduće kupovati prava i za Srbiju, pa će izbor biti bolji i veći.

Link to comment
  • Replies 439
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    30

  • dragance

    28

  • Прслин

    27

  • Prokleto Djubre

    26

Srbija ima lošiji izbor zbog toga kako su regulisana prava u istoj. Prava za mnoge serije su pre nego što je stigao Netflix prodata već nekim drugim firmama, a kako tržište samo nije regulisano na način, kako je to regulisano u US i drugim zemljama gde je to mnogo razvijenije, sad ne mogu da daju u ponudu ono što je već prodato drugima. Taj problem postoji i u Sloveniji, Hrvatskoj i većem broju drugih zemalja.

 

Ako je takav slučaj, imaš li info zašto je mesečna pretplata na Netflix ista u Srbiji i u US? Zar ne bi bilo logično da, s obzirom na osiromašenu ponudu, pretplata u Srbiji bude niža?  

Link to comment

Ako je takav slučaj, imaš li info zašto je mesečna pretplata na Netflix ista u Srbiji i u US? Zar ne bi bilo logično da, s obzirom na osiromašenu ponudu, pretplata u Srbiji bude niža?  

Netflix košta 7,99 USD u Americi i Kanadi, 7,99 EUR u Evropi, ili protivvrednost 7,99 USD u ostalim delovima sveta(najjeftiniji paket).

 

Ponuda u Srbiji, ali i ostalim delovima Evrope je siromašnija zbog gore navedenih razloga, ali cena je svuda uvek ista.

 

Dakle, take it or leave it.

Link to comment

Опасно креће да ме смара ова врста препотентности у којој неко бесно одбија да за пет евра месечно има на стотине филмова и серија јер, забога, нема Хаус оф кардс и Модерн фамили.

 

То је као да се годинама гребеш за пића од ортака, а када ти се пружи прилика да ти платиш туру питаш конобарицу да ли има Бурбон каунти блек стоут и када чујеш да нема, али да има на стотине других пива бесно дрекнеш "Е, набијем те на курац" и преврнеш сто.

Link to comment

Опасно креће да ме смара ова врста препотентности у којој неко бесно одбија да за пет евра месечно има на стотине филмова и серија јер, забога, нема Хаус оф кардс и Модерн фамили.

 

То је као да се годинама гребеш за пића од ортака, а када ти се пружи прилика да ти платиш туру питаш конобарицу да ли има Бурбон каунти блек стоут и када чујеш да нема, али да има на стотине других пива бесно дрекнеш "Е, набијем те на курац" и преврнеш сто.

+7.99

Link to comment

Tnx. Poserem im se u tu vrstu orvelovske™ ravnopravnosti. Nek se jebu sa svojih 200 naslova, nisu zaslužili mojih 10 evra.

Dokumentarac Making a Murderer vredi barem toliko. Narcos je genijalan.

 

Big Vlada licemeran.

Link to comment

Hej, zar niste culi da je musterija uvek u pravu? Ovo je musterija sa svom moci koja postoji, placa se bukvalno samo ako se zeli.

+sve na vladu

Link to comment

Hej, zar niste culi da je musterija uvek u pravu? Ovo je musterija sa svom moci koja postoji, placa se bukvalno samo ako se zeli.

+sve na vladu

Муштерија је онај који плаћа, а не онај који неће да плати.

 

Таман када сам почео Влади да заборављам љубав према Паолу Коељу, он не само да ме подсетио на њу, већ је улог подигао до банкрота афирмативно се изражавајући о микротрансакцијама. :isuse:

Link to comment

Опасно креће да ме смара ова врста препотентности у којој неко бесно одбија да за пет евра месечно има на стотине филмова и серија јер, забога, нема Хаус оф кардс и Модерн фамили.

 

Na američkom serveru™ ima HoC i još boga oca serija. OK, nema najvećih blokbastera iz prethodnih 3-4 godine ali zato ima gomila drugih filmova. Ako baš ništa drugo, Netflix je odlična dopuna svakom ljubitelju filmova i serija koji najnovije stvari nabavlja od pirata. Ovo je potpuno idealno da se uveče naprave kokice i pogleda nešto što si propustio a uvek si hteo da pogledaš.

Link to comment

Kad smo kod toga Narcos ima drugu sezonu? Mislim jesu li potpisali ili je ovo to?

 

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Ima, trebalo je da bude u Avgustu 2016, nego je Chris Brancato napustio ekipu, i sad kažu da će biti izgleda kašnjenja. Kolikog, ne zna se.

Link to comment

http://www.theglobeandmail.com/report-on-business/international-business/us-business/netflix-says-its-not-obvious-how-to-limit-use-of-vpns/article28100804/

 

 

In the meantime, Canadian media executives, particularly from Bell, have in the past called consumer use of VPNs “stealing,” and allege that Netflix isn’t enough to stop it. Briefing books released by the new federal Liberal government show the issue of copyright and VPNs has been put on the radar of Heritage Minister Mélanie Joly.

 

Ono, cisto kao upozorenje na koju stranu mozete da ocekujete da ce krenuti stvari, s obzirom da je ovo pitanje ovde vec par godina aktuelno. Znaci stavljanje VPN proksija van zakona.

Link to comment

Ako je takav slučaj, imaš li info zašto je mesečna pretplata na Netflix ista u Srbiji i u US? Zar ne bi bilo logično da, s obzirom na osiromašenu ponudu, pretplata u Srbiji bude niža?  

 

iz istog razloga sto je 2007 kostalo $5.99 za 6 sati mesecno sa jadnom ponudom a sad kosta $7.99 sa kolicinom sadrzaja koja je daleko veca i kvalitetnija. resursi da se omoguci streaming velikom broju korisnika i u razlicitim zemljama sa neuskladjenim zakonima su srazmerni ceni sadrzaja. druga stvar je odnos dostupnosti i cene. netflix je na pocetku u americi vodio borbu protiv konkurencije koja je imala slicne servise (hulu, ondemand servisi provajdera, cak im je i blockbuster nekad bio ozbiljna pretnja) i pobedio je (izmedju ostalog) jer je mnogo aktivnije skupljao sadrzaje koji u americi ne mogu da se legalno gledaju a onda je poceo i svoju produkciju koja vredi $7.99 mesecno i da nema nista drugo. netlix je u evropu doneo sadrzaje koji nisu lako dostupni (sta god mi pricali, gledanje serija po onim streaming sajtovima nije isto). vrednost tih sadrzaja se procenjuju u odnosu na to sta je ranije bilo dostupno a ne u odnosu na to sta ima u americi jer je to skroz drugo trziste gde postoji vise nacina da se gledaju filmovi i serije, ukljucujuci i tradicionalnu televiziju.  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...