Jump to content
IGNORED

Нетфликс


Прслин

Recommended Posts

Malo sam popio sinoc, rado bih obrisao post ali nemam vise edit. Izvinjavam se Venomu na vredjanju, sabanski je i sve ono moze da se kaze na daleko finiji nacin.

Link to comment
  • Replies 439
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    30

  • dragance

    28

  • Прслин

    27

  • Prokleto Djubre

    26

osim toga, ako bi se vratio i pogledao kako pocinje rasprava, video bi da krece od posta "cekaj, stvarno ima takvih koji ce to da plate pored torenta" i nesto kasnije konstatacije "dok je ovaca bice i vune". te bi mozda i preispitao svoj stav da se oni koji su spremni da daju 5-10€ mesecno postavljaju moralno superiorno... :fantom:

Edited by aram
Link to comment

Ma, ne znam koji mi je uopste kurac da mi smeta sto se bilo ko postavlja superiorno po nekom pitanju. Ko da ja nesto imam od toga. Debil sam, izvinjavam se i odjavljujem.

Link to comment

Ima tu i druga strana - internet i stream sada stavljaju umetnike u poziciju da su njihova dela dostupna mnogo većem broju ljudi nego ranije. Ne mogu da prodaju album za 20 dolara u Americi i zemljama Prvog sveta? OK, ali par milijardi ljudi sa pristupom netu mogu da kupe njihove hitove za dolar ili ih strimuju za cent. Meni to deluje kao bolja opcija od prodaje CDova. Takođe imaju dodatnu olakšicu u smislu da više ne moraju da se muče kako bi naštancovali po 10-15 pesama za ceo album već lepo mogu da proizvode pojedinačne hitove i prodaju ih. Na kraju, tu su živi nastupi koji mnogim bendovima danas predstavljaju praktično jedini značajan izvor prihoda pa se zato sve više radi na pretvaranju tih nastupa u vrhunske scenske spetakle kako bi ulaznice mogle da budu što skuplje.

 

U suštini glavni problem za umetnike je skidanje kajmaka a taj problem je ostao i opstao pa kajmak sada skidaju Apple i YouTube a ranije ga je skidao David Geffen. Onaj ko drži kanal isporuke taj uzima lovu, uvek bilo i uvek biće. Umetnici moraju da se zadovolje manjim delom kolača.

toeto

muzici i filmovima je opala trzisna vrednost i tacka

i da sutra nestane piraterije to ne bi vratilo zlatno doba izdavackih kuca i histerija oko muzicara

Link to comment

meni je dolazak netfliksa super. radi kao satić, a to što postoje torenti i koristim ih ne znači da ne osećam baš nikakvu grižu savesti zbog toga što proizvod nečijeg rada koristim potpuno besplatno. ako sam zbog toga ovca, jbg. kad niko ništa ne bi plaćao, ne bih ništa ni gledao jer se ništa ne bi snimalo.

 

naravno nama se ovde štošta može otpisati na siromaštvo, siromasi smo al' volimo da živimo. ali ako za 1.200 din mesečno mogu da pogledam daleko više sadržaja nego što sam mogao u zlatno vreme video klubova, i te pare me neće upropastiti, onda ću ih rado dati.

 

eto.

Link to comment

meni je dolazak netfliksa super. radi kao satić, a to što postoje torenti i koristim ih ne znači da ne osećam baš nikakvu grižu savesti zbog toga što proizvod nečijeg rada koristim potpuno besplatno. ako sam zbog toga ovca, jbg. kad niko ništa ne bi plaćao, ne bih ništa ni gledao jer se ništa ne bi snimalo.

 

naravno nama se ovde štošta može otpisati na siromaštvo, siromasi smo al' volimo da živimo. ali ako za 1.200 din mesečno mogu da pogledam daleko više sadržaja nego što sam mogao u zlatno vreme video klubova, i te pare me neće upropastiti, onda ću ih rado dati.

 

eto.

+ 1000

Link to comment

ja se ne osećam moralno superiornim što sam platio. Samo hoću uslugu za svoje pare i ništa više.

 

kad ugrabim malo vremena da pogledam neku staru epizodu omiljene serije ili neki dokumentarac bez posete bugarskim sajtovima, bez obaveze da seedujem bilo sta.

 

neprijatno iznenađenje je koliko je tanka ponuda u odnosu na US.

nije mi bas zgodno da menjam DNS-ove na ruteru svaki čas i to da pogledam indie film sa Milanom Muminom u glavnoj ulozi. ko li je dobio ekskluzivna prava za taj trash veze nemam.

Edited by garcia
Link to comment

Pa sad... Imati drugi DNS nije nelegalno.

Znači da možeš da se pretplatiš na Bein i gledaš Premiere, Primera, CL i sve ostalo

koliko kosta ovo zadovoljstvo mesecno?

 

nasao cenu, vidim da si napisao :)

Edited by Ugo
Link to comment

Je l mogu na iPadu da gledam Netflix? Nemam kada da idem da kupim glupi pametni televizor.

 

Našla sam jedan rad o uticaju piraterije na prihode produkcijskih kuća, pa samo da pogledam metodologiju pre nego što se osvrnem.

Link to comment

meni bi bilo strašno da skinem nešto sa torenta i time onemogućim glasovite glumce da zarade svojih dvadesetak miliona dolara godišnje

 

sa torenata skidam samo filmove koji su javno vlasništvo, ne verujem da ću da doživim one u tehnikoloru, ali sam optimista

Link to comment

Videh naknadno da se ovde vodi neka moralizatorska diskusija polarizovana oko dva preterivanja, pa kontam da je tvoj sarkazam usmeren ka tome. 

 

Idem da gledam "That 70's" na Netflixu.

Link to comment

ma kenjuckam malo, svkao neka koristi prema svojoj volji i mogućnostima

 

ko može i dovoljno ceni svoj komfor, nije mu ništa da plati netflix

 

sve drugo su nepotrebna preterivanja

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...