Jump to content
IGNORED

Нетфликс


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 439
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    30

  • dragance

    28

  • Прслин

    27

  • Prokleto Djubre

    26

Prvobitno sam hteo da napisem da je svejedno u pitanju zamena teza. Nije ovde niko branio multi billion dollar industriju, nego sopstveno pravo da plati ono sto misli da treba da se plati.

Link to comment

Prvobitno sam hteo da napisem da je svejedno u pitanju zamena teza. Nije ovde niko branio multi billion dollar industriju, nego sopstveno pravo da plati ono sto misli da treba da se plati.

 

Pa nije da neko nekome brani da plati bilo sta, to bi bio jedinstven slucaj verovatno u istoriji. Ipak je ticer rekao 'neki od nas nisu lopovi' na neciju konstataciju da postoji nacin da se te serije skinu besplatno. Tako da je upravo zamena teza ono sto si ti ovde uradio. Piraterija je za mene uradila vise nego sto mogu zamisliti i zauvek cu biti zahvalan jer mi je omogucila da dodjem do nekih stvari koje su mi omogucile da radim svoj zivotni poziv, ali i za sve one kojima je dala neku umetnost do koje ne bi mogli drukcije je veoma znacajna. I ne, ti ljudi nisu lopovi, koliko god se to ponavljalo. Takodje nisu ni teroristi niti masovne ubice, kad smo kod preteranih i besmislenih definicija.

Uzivajte i placajte, ali nema potrebe da zamisljate kako ovi sto ne placaju unistavaju blokbastere s obzirom da industrija dozivljava svoje vrhunce iz godine u godinu skroz paralelno sa ogromnim brojem piratskih kanala.

Link to comment

Zamena je teza zato sto su ljudi pricali o Netflixu, pa je dosao pomahnitali pirat i rekao im da su budale. Sve postove koji su usledili treba posmatrati u kontekstu tog prvog.

 

Lopovi ili ne, razumeo potrebu u odredjenim uslovima ili ne, necu i nikada necu razumeti stav da je svako placanje glupost. Takav jeste lopov, to kaze i sam, jer garant nece da plati ni app za telefon koji kosta kao cetvrt bureka. Problem sa tim multi billion dollar industry stavom sam izneo u prvom postu - ko hoce da uziva u kulturi cija se vrednost meri samo parama (koliko je kostao film, koliko je zaradio, koliko je kostalo tri sekunde specijalnih efekata, koliko ovo ili ono) bi mogao da se ukljuci u kolo novcanikom. Stvarno je ironija sto ja sad ovde kao njih branim, a od mene osim poslednjeg Star Wars filma nisu dugo dobili ni cvonjka. I to ih branim od likova koji dnevno konzumiraju po blokbaster. Ali to je tema koja nema veze s Netflixom, a i prezvakana je tristo puta i zbog toga je cisto trolovanje ovog topika i gubljenje vremena.

Link to comment

Piraterija je za mene uradila vise nego sto mogu zamisliti i zauvek cu biti zahvalan jer mi je omogucila da dodjem do nekih stvari koje su mi omogucile da radim svoj zivotni poziv, ali i za sve one kojima je dala neku umetnost do koje ne bi mogli drukcije je veoma znacajna.

 

Fair enough, samo imaj u vidu da svi ti sadržaji do kojih si došao piraterijom - ali svi do jednog - nikada ne bi postojali (pa samim tim ne bi ni došli do tebe) da ipak nije postojala velika grupa ljudi koja ih je uredno plaćala. Oni su ti omogućili sve te sadržaje, piraterija je samo kanal kojim si ih dobio.

Link to comment

... Takav jeste lopov, to kaze i sam, jer ...

 

Nije lopov. Ta rec ima znacenje i ne mozes odluciti da se odjednom odnosi na nesto na sta se ne odnosi samo zato sto to odgovara nekome. To je covek koji mozda krsi autorska prava (u koja ja apsolutno ne verujem), ali nije lopov.

Inace, isto ovo mislim kad sam na drugoj strani, a uglavnom sam na njoj ovih dana.

Link to comment

na stranu ova sumasišavša rasprava,

uspeo sam da razjasnim misteriju naplaćenog "one month free"-a.

 

support mi ponudio refund ili sledeći month free, pa sam odabrao sledeći month free.

 

Your discount of 100% off for 1 month will be applied to next month’s bill.

 

taman za dva meseca da vidim da li mi odgovara... ili da nastavim da kradem :fantom:

Edited by garcia
Link to comment

Fair enough, samo imaj u vidu da svi ti sadržaji do kojih si došao piraterijom - ali svi do jednog - nikada ne bi postojali (pa samim tim ne bi ni došli do tebe) da ipak nije postojala velika grupa ljudi koja ih je uredno plaćala. Oni su ti omogućili sve te sadržaje, piraterija je samo kanal kojim si ih dobio.

Jako mi je nezgodno da potapsem po ledjima milione ljudi, tako da ne znam sta da radim sad.

Link to comment

Nije lopov. Ta rec ima znacenje i ne mozes odluciti da se odjednom odnosi na nesto na sta se ne odnosi samo zato sto to odgovara nekome. To je covek koji mozda krsi autorska prava (u koja ja apsolutno ne verujem), ali nije lopov.

Inace, isto ovo mislim kad sam na drugoj strani, a uglavnom sam na njoj ovih dana.

 

Sezona pataka.

Link to comment

Jako mi je nezgodno da potapsem po ledjima milione ljudi, tako da ne znam sta da radim sad.

 

Ne treba da ih tapšeš po ramenu već samo da ih imaš u vidu kada na sav glas hvališ pirateriju. Jer ako se svi oni reše da slede tvoj primer brzo ćemo ostati bez svih sadržaja koji u sebi nose bilo šta od intelektualne svojine.

Link to comment

Ne treba da ih tapšeš po ramenu već samo da ih imaš u vidu kada na sav glas hvališ pirateriju. Jer ako se svi oni reše da slede tvoj primer brzo ćemo ostati bez svih sadržaja koji u sebi nose bilo šta od intelektualne svojine.

Ovaj argument nikad nisam razumeo. Ne postoji skoro ni jedna pozitivna stvar koja 'ako je svi budu radili' nece dovesti do katastrofe. No, nije to poenta. Sadasnji sistem autorskih prava nije jedini zamisliv i ovo sto sada imamo nije idealno. Moje licno misljenje je da upravo ovakav sistem najvise gusi industriju (slicno kao sto patenti rade gomili drugih industrija) favorizujuci razne nepotrebne instance naustrb onih koji u sustini prave stvari, ali to je siroka tema oko koje trenutno nemam vremena da raspravljam pa cu ostaviti na tome. Piraterija je ogromna i rasirena i uopste ne dovodi do nestanka sadrzaja nego je naprotiv zarada sve veca i veca u svim 'pogodjenim' industrijama. To je strah koji nema nikakvih osnova i nikada nije dokazan i sve sto je mereno pokazuje upravo suprotnu tendenciju (torent najcesce radi kao najbolja reklama za album, film, softver...). Inace, taj strah kako ce nestati umetnost kao takva ako ne postujemo autorska prava nije nastao sam od sebe nego su neki veoma mocni ljudi veoma snazno lobirali da se rasiri takvo misljenje. Prestace ljudi da sviraju ako Soni ne bude uzimao milione po albumu? 

S ovim sam otprilike rekao sta sam imao i verovatno bi trebalo da zavrsavam s trolom jer je tema presiroka a ja serem ovde umesto da radim.

Link to comment

Шта ја да радим, за торенте сам и шеровање и пиратерију и криејтив комонс и нови облик уређења ауторских права, али користим ios 97% времена које проводим пред екранима и мрзи ме да се дркам по сајтовима које сваких мало обарају осим када тражим неки редак филм?

 

Ах, да! Причамо о 5 евра месечно ако се исталим са неким или 10 ако се не исталим, а порастао сам и то ми више није добар пис џепарца него 5 јебених евра ако се исталим или буууухуху 10 ако се не исталим.

Link to comment

Шта ја да радим, за торенте сам и шеровање и пиратерију и криејтив комонс и нови облик уређења ауторских права, али користим ios 97% времена које проводим пред екранима и мрзи ме да се дркам по сајтовима које сваких мало обарају осим када тражим неки редак филм?

 

Ах, да! Причамо о 5 евра месечно ако се исталим са неким или 10 ако се не исталим, а порастао сам и то ми више није добар пис џепарца него 5 јебених евра ако се исталим или буууухуху 10 ако се не исталим.

Odlicno si ovo primetio. To je upravo ono sto ce ubiti neke od najvecih mocnika u poslu a ne torent. Potpuno nov nacin poslovanja koji omogucava ljudima da plate nesto sto kontaju kao sitno i dobiju ono sto zele. Verujem da se i dalje secate koliko je kostao popularan album ili sezona serije pre 5-10 godina?

Sad zamislite situaciju da nije bilo piraterije da se nikad ne bi desio ni prelaz sa CDa na strim za kupovinu filmova, serija i muzike i da nista od ovoga ne bi bilo moguce. To je sve posledica cinjenice da je jedna losa i konzervativna industrija prisiljena da se menja. Ko ju je prisilio? Pa ti lopovi i kriminalci, inace bi oni sedeli u svojim izgradjenim sistemima i boleo bi ih kurac da se cimaju posto zakonodavce imaju u dzepu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...