Jump to content
IGNORED

Нетфликс


Прслин

Recommended Posts

Lol, lopovi.

Pa da ja ne skidam šejmles sa torenta svakako ga ne bih ni plaćala. Tako da nisu kompanije ostale uskraćene za pare jer ih ni da torenta nema ne bi dobili. Šta ja to kradem onda?

Link to comment
  • Replies 439
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    30

  • dragance

    28

  • Прслин

    27

  • Prokleto Djubre

    26

@проклето ђубре

 

Тај рад.

 

Ја сам имао колекцију омиљених филмова на ВХС, па на ДВД, омиљених албума на винилу, па ЦД, а када је све скочило на блу реј и САЦД (јебига, аудофил сам :blush: ) одлучио сам да не плаћам по трећи пут него кренух да гомилам све са торента. Сада ми се по кући вуку екстерни дискови и разне друге сличне глупости са терабајтима ствари које никада нећу ни прегледати, ни преслушати.

 

Епл мјузик за 15 долара целој породици на мобилне, Нетфликс за 10 еврића, торенти за раритете због којих сам раније ишао у Кинотеку... Хвала и довиџења. :)

Edited by Прслин
Link to comment

  • Homer: Mr. John, I'm your biggest fan. I tape-recorded all your songs off the radio.

    Elton: Oh, that's very sweet. Have a Grammy. (produces one from nowhere)

    Homer: Uh … (throws it in a garbage can)

Link to comment

Lol, lopovi.

Pa da ja ne skidam šejmles sa torenta svakako ga ne bih ni plaćala. Tako da nisu kompanije ostale uskraćene za pare jer ih ni da torenta nema ne bi dobili. Šta ja to kradem onda?

 

nije toliki problem sto ti krades vec sto torentima omogucujes drugima da kradu.

nisam cuo da su jurili neke sto su skidali serije sa file sharing servisa.

Link to comment

Ma sve sto sam ja hteo da kazem ovde je da bih voleo da se izbaci moralisanje iz ove price, jer nema mesta tome. Svi ti negativci sto su delili torente su ucinili jako puno da se industrija razvije, kao sto su i svi koji su placali ucinili da se vrti kes u njoj (pa da se takodje razvije, jel). Uostalom, ja jos cekam da upoznam na internetu nekoga ko nikad nije prekrsio autorsko pravo, tako da je sve pitanje kolicine i gde ko licno zamislja da je linija (koliko sam primetio, ljudi je nekako zgodno zamisljaju tacno tamo gde im odgovara finansijski).

Link to comment

 Uostalom, ja jos cekam da upoznam na internetu nekoga ko nikad nije prekrsio autorsko pravo,

 

Ja sam siguran da svi ovi što morališu to rade sa licenciranih Windowsa.

Link to comment

Ja jesam, uvek. I zašto je to čudno? Ne razumem tu potrebu i osećaj superiornosti što eto baš ti/neki daju sebi za pravo da nešto što nije besplatno "uzmu" bez plaćanja.

 

Mene tako roditelji nisu odgojili, pa i kad sam crkavao od gladi.

Link to comment

Ja sam siguran da svi ovi što morališu to rade sa licenciranih Windowsa.

Ma cak je sad to relativno lako i nije toliko skupo pa nije retko videti. Samo sto sam 100% siguran da nije uvek bilo tako ;)

 

@dragance: cestitke na superiornom odgoju koji si imao.

Link to comment

Ma cak je sad to relativno lako i nije toliko skupo pa nije retko videti. Samo sto sam 100% siguran da nije uvek bilo tako ;)

 

@dragance: cestitke na superiornom odgoju koji si imao.

Ne bih rekao da je superiorni odgoj, već samo normalno.

Link to comment

Постоји ту још један проблем: ауторска права су важила 50 година, па су прелазила у public domain. Амери су то већ једном продужили, а сада уцењују гомилу других земаља да им се придруже у још једном продужавању тог рока.

 

Намера компанија - јер мало који појединац живи довољно дуго да му истекну ауторска права над сопственим делима - је да лагано пресели сва уметничка дела у сопствено власништво. Ја на то не пристајем, називао ме неко лоповом или не.

Link to comment

Ne bih rekao da je superiorni odgoj, već samo normalno.

 

Ideja je bila da ukazem kako upravo ti pokusavas da delujes superiorno a optuzujes za to drugu stranu. No, ukoliko nemas nesto sto bi osporilo ono sto sam napisao u vezi toga da su ti nemoralni ljudi upravo oni koji su pomerili industriju u smeru koji odgovara skoro svima, pa i tebi, mislim da bi trebalo da sjases s visokog konja.

Pored toga, mislim da lazes kako se nikad nisi ogresio o autorska prava. Nikad nisi snimao kasete (s radija ili presnimio od ortaka), pozajmio igru, softver, film... Bas nikad? Znam da rec nema preteranu tezinu na internetu i mozda je do mene sto sam nemoralan ali ja za svakoga ko to tvrdi mislim da laze. Da se sad ne bismo gadjali nedokazivim tvrdnjama, ako zelis slobodno to pripisi onome da lopov u svakome vidi lopova ;)

Link to comment

Kod nas je produženo na 70 posle smrti autora i to važi za sve za šta pre tog produženja nisu istekla prava. Koliko se sećam, objašnjenje je da ljudi duže žive pa da se omogući deci da do kraja života uživaju u nasledstvu kreativnih roditelja.

Link to comment

на тему лоповлука, у швајцарској је дозвољено скидање пиратских копија за сопствену употребу, нешто слично и у холандији ако се не варам...

 

о гејм оф тронс је било речи пре пар година, јер је била најпиратизованија серија/филм и у свету, али мислим да је посебан фокус био на америку... крајњи закључак је био да људи скидају пиратске верзије зато што хбо омогућује легално гледање само у оквиру њиховог пакета који је био неких $50, и да би људи радо гледали легално, кад би им био доступан неки непљачкашки начин где не морају да плате 100 срања које их не интересују да би гледали једну серију коју желе да гледају... и ту апсолутно стоји ово што је поменуо пђ да ће пиратерија натерати корпорације да промене модел пословања у корист корисника

 

што доводи до линије најмањег отпора коју је поменуо праслин, ако се за неку сићу -- а ово што нетфликс наплаћује је мало пара чак и за наше услове -- не мораш цимати са тражењем добре верзије неког филма, људи ће радије тако користити, тј. већина барем

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...