Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

Samo da se masine za pranje para ne diraju, jer to prosečnom srbinu šašolji jajca, da ima jebeni stadion u Surčinu i diljem Srbije jos 10 koji ce da propadaju...

Link to comment
52 minutes ago, morgana said:

 

zoran milivojevic za predskolski uzrast. jednako omiljen medijima.

 

Potpis ko kuca.

Svuda prisutan, pa ga ljudi olako shvate kao relevantnog. 

  • Hvala 1
Link to comment

Posebno me nerviraju takvi likovi koji nisu skolovani za to cime se bave, za ekspertizu koju prodaju. U njegovom svetu obrazovanje je kao kad odes u prodavnicu, ja tebi dam metod, izadje iz sistema dete da ga pozelis :D

Plus da ga sad pitas o odnosu Irana i Izraela i ovome sto se desava tamo, ispalio bi  "ekspertski" komentar na pitanje, povezao bi to sa onim sto on prodaje i ukazao zasto je vazno uciti po NTC metodi.

  • +1 1
Link to comment

https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9tZWRpYS5yc3MuY29tL3BzaWhvbG9za2luamUvZmVlZC54bWw/episode/NmM5YmM0ODYtOWY3Yi00OGQ4LWJlZTAtZWEwYTY5NDgwZDM3?ep=14

 

@morgana

@Stela

@Mel

Zašto obrazovanje ne sme da bude biznis, ovo je tema ovog podcasta i naravno u celoj priči se dotiču i Ranka i njegovog tzv.sistema i slabog naučnog rada. 

P.s. ušao je sad u franšizu, pa vrtići prođu obuku kod njega pa onda da primenjuju "sistem$ u svom radu, a cene se kreću od 45000-80000 dinara mesečno po detetu u zavisnosti od uzrasta deteta i sl.

  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment

Ne znam kako to ide, ko u okviru predskolske ustanove (direktor?) odlucuje da ce se raditi po njegovom programu, od kojih para se to placa? Ili to vazi samo za privatne vrtice? 

Jer postoje programi koji su propisani od strane drzave, kako za osnovnu i srednju skolu, tako i za predskolsko. 

Link to comment
18 minutes ago, makondo said:

https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9tZWRpYS5yc3MuY29tL3BzaWhvbG9za2luamUvZmVlZC54bWw/episode/NmM5YmM0ODYtOWY3Yi00OGQ4LWJlZTAtZWEwYTY5NDgwZDM3?ep=14

 

@morgana

@Stela

@Mel

Zašto obrazovanje ne sme da bude biznis, ovo je tema ovog podcasta i naravno u celoj priči se dotiču i Ranka i njegovog tzv.sistema i slabog naučnog rada. 

P.s. ušao je sad u franšizu, pa vrtići prođu obuku kod njega pa onda da primenjuju "sistem$ u svom radu, a cene se kreću od 45000-80000 dinara mesečno po detetu u zavisnosti od uzrasta deteta i sl.

 

 

Meni je vrlo simptomatichno shto prichu o znanju i obrazovanju plasira neko ko ne sme da kaze koje on to formalno obrazovanje ima, iz chega cu da zakljuchim slabo ili nikakvo.

Hvala za link. Odlichan pochetak stigla sam samo do chetvrtog minuta dodushe (zasad) :D

Edited by Mel
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Samo da se masine za pranje para ne diraju, jer to prosečnom srbinu šašolji jajca, da ima jebeni stadion u Surčinu i diljem Srbije jos 10 koji ce da propadaju...

Jel si siguran u ovo? Mozda je opet babl, al meni deluje i u RL i na internetu da svi pizde bog nacionalnog stadiona i njegove besmislenosti. Da je odlucio da napravi novi stadion nekom od blizanaca mozda bi bilo podrske, ovako deluje bas besmisleno.

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Ili da se ne gradi nacionalni stadion i ne organizuje lažni EXPO... :fantom:

 

Svetogrđe :ohmy: Gde će bez stadiona i prenosa LŠ, kod nas i zastava nosi kao šal

 

XKrk9kpTURBXy80MDE5ZDIyYTE4ZWVhMTE3YTc4M

Link to comment
5 hours ago, Mel said:

 

Aha, ok, lakshe mi sad malo. Vec sam se nadrndala ako su "kupci" neki ljudi koji ochekuju neshto u smislu pomoci. Ovako ajde, kako god.

kupci su ljudi koji hoce da svom detetu daju bolje startne pozicije, a ne zadovoljava ih da dete uchi karate ili balet ili crta, jer je to suvishe ochigledno i obichno i ne nudi otvoreno neku deklaraciju garantovanog uspeha. ovo ima neki mali mambo dzambo oreolichic nauchnog prizvuka da se neshto tu razvija shto se inache ne razvija. obichni ljudi dovode decu.  nastavnici geografije, ako bash hocesh.

 

dobro, i ajtijevci :hihi:

 

 

ed.. jel to onaj shto pricha da deca ne skachu i  ne vrte se dovljno u krug? mensijanac neki?

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, gospa buba said:

kupci su ljudi koji hoce da svom detetu daju bolje startne pozicije, a ne zadovoljava ih da dete uchi karate ili balet ili crta, jer je to suvishe ochigledno i obichno i ne nudi otvoreno neku deklaraciju garantovanog uspeha. ovo ima neki mali mambo dzambo oreolichic nauchnog prizvuka da se neshto tu razvija shto se inache ne razvija. obichni ljudi dovode decu.  nastavnici geografije, ako bash hocesh.

 

dobro, i ajtijevci :hihi:

 

 

ed.. jel to onaj shto pricha da deca ne skachu i  ne vrte se dovljno u krug? mensijanac neki?

 

 

Tu sam iskreno ravnodushnija, to mi je ne bash kao one ribice koje grickaju stopala, ali onako... kako god, ako ne shteti nek bacaju parice, i to je za ljude.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

kupci su ljudi koji hoce da svom detetu daju bolje startne pozicije, a ne zadovoljava ih da dete uchi karate ili balet ili crta, jer je to suvishe ochigledno i obichno i ne nudi otvoreno neku deklaraciju garantovanog uspeha. ovo ima neki mali mambo dzambo oreolichic nauchnog prizvuka da se neshto tu razvija shto se inache ne razvija. obichni ljudi dovode decu.  nastavnici geografije, ako bash hocesh.

 

dobro, i ajtijevci :hihi:

 

 

ed.. jel to onaj shto pricha da deca ne skachu i  ne vrte se dovljno u krug? mensijanac neki?

Jeste, nekad bio precednik Mense, a posle obrazovno-vaspitni biznis. Inače sad se predstavlja i kao neuroendokrinolog (mlada disciplina u medicini). Naravno, niko iz branše se ne oglašava....

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Venom said:

a jel znaš ti kad se kod nas najbolje živjelo?"

 

Ovo sam čuo i od nekoliko starijih Bosanaca (Srba) koji su taj razgovor imali sa svojim dedama.

Link to comment
9 hours ago, Mel said:

 

Nisam se previse upustala, sem da je pricao o tome trendu nagore kao mi na topiku. Sta mislis da je opasno, to ne razumem?

Narusava ugled skole. Bacio je sapu na matematiku, nakon roditeljstva je dosla na red. Sad koliko znam tu u NTC ima raznih disciplina. 

Posaljes dete tamo, oni im objasne kako se uci matematika, naravno ono sto rade u skoli nikako ne valja itd. 

Sarlatan.

Spoiler

Prica iz prakse. Ide ucenik na razmenu u SAD, a ja zapela matis trojka pa trojka. Ne svidja im se to, ide u NTC od pete.

Testirali ga i ameri, trojka.

 

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...