Jump to content
IGNORED

Igr(ic)e su umetnost ili nisu, nastavlja se


Прслин

Recommended Posts

meni je precarski sto sam upravo supstancu teo da pomenem kao jedan od argumenata u korist igara.

ko da mi je kauboj mnogo, mnogo stariji brat :fantom:

 

elem, ne volim takav pausalan pristup, nece se kauboj naljutiti ako kazem da me podseca na onog dasu sto raspravlja o knjigama koje nije procitao.

 

za hirsta i ostala pisanja po zidovima i konzerve juha od rajcice se slazem, prodavanje forme seljacima.

doduse, ja sam glupi prirodnjak, pa ne znam puno o tome :(

Link to comment
  • Replies 508
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    69

  • Caligula

    48

  • Krampa

    28

  • Miralem

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neke igre jesu umetnost, to je Prslin uspeo da dokaze, odnosno ja licno mu verujem na rec i mogu da zamislim to o cemu on pise. Jedini problem koji ja vidim je sto neke izuzetno dobre igre ne mogu da se nazovu umetnoscu, sto se ne moze reci za neke izuzetno dobre filmove ili izuzetno dobre knjige. "Ideal filma" tezi umetnosti, ali "ideal igre" (a tu podrazumevam i video igre) uopste ne mora - ideal igre je (pre svega i vec hiljadama godina) zabava. Odatle cela konfuzija.

Edited by IndridCold
Link to comment

elem, ne volim takav pausalan pristup, nece se kauboj naljutiti ako kazem da me podseca na onog dasu sto raspravlja o knjigama koje nije procitao.

 

 

Zasto da se ljutim, pa necu valjda da citam Alimpicku da bih zakljucio da je sranje pisac :fantom:

 

Vreme je najskuplja stvar kojom raspolazemo, nemojmo je bacati na igrice alimpicku.

Link to comment

Zasto da se ljutim, pa necu valjda da citam Alimpicku da bih zakljucio da je sranje pisac :fantom:

 

Vreme je najskuplja stvar kojom raspolazemo, nemojmo je bacati na igrice alimpicku.

ma ok, samo hocu da kazem da mozda i nisi dobar sagovornik, jer naprosto nemas bilo kakvu ideju o materiji.

rispekt za tvrdoglavost, as usual :fantom:

Link to comment

ma ok, samo hocu da kazem da mozda i nisi dobar sagovornik, jer naprosto nemas bilo kakvu ideju o materiji.

rispekt za tvrdoglavost, as usual :fantom:

 

:heart:

 

igrao sam tetris, pa Vanguard, Pekmena, Super Maria, vozio trke, ubijao ljude macem/minobacacem/trulim lubenicama, dok sam bio zgodna vampirica pobio sam/poklao stotinjak nazi stabova i odeljenja a zatim sam razvalio nazi karakondzulu licno.

 

Po kancu umrezeno ubijao kolege naciste ko od sale, prilazio im s ledja, nasladjivao se njihovim neznanjem.

 

Zao mi je svake sekunde koju sam bacio na ta govna.

Edited by Caligula
Link to comment

"Ideal filma" tezi umetnosti, ali "ideal igre" (a tu podrazumevam i video igre) uopste ne mora - ideal igre je (pre svega i vec hiljadama godina) zabava. Odatle cela konfuzija.

 

идеал ког филма, акционог, ромкома, хорора, документарног... а опет где се ту сврставају серије, ако је кум уметност да ли су и сопраноси или жица, ако су и они да ли су и пријатељи уметност... па имамо онда и музичке спотове... није ништа а приори уметност или ауметност због некаквог идеала изабране форме

Link to comment

Da, ideal svih tih zanrova je umetnicko delo, iako vecina samih ostvarenja to nisu. Spotovi takodje. S druge strane, mnogi "zanrovi" igara ne mogu nikako to da budu, niti iko pomislja tako da ih nazove.

Edited by IndridCold
Link to comment

Takesi je imao interesantan potpis: 90% svega je smece.

 

A mislim da je i Ajatolah gore spominjao slicne procente.

 

I to verovatno i jeste tako u svim vrstama umetnosti.

 

S tim sto ja pozoriste, operu i balet uopste ne priznajem za to.

Edited by ultra plasticni
Link to comment

Da, ideal svih tih zanrova je umetnicko delo, iako vecina samih ostvarenja to nisu. Spotovi takodje. S druge strane, mnogi "zanrovi" igara ne mogu nikako to da budu, niti iko pomislja tako da ih nazove.

 

 

ко што рече онај вијетнамски генерал америчком колеги, при потписивању мировног споразума, на опаску амера да вијетнамци нису добили ниједну битку против американаца -- "то је можда тачно, али је и небитно"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...