Jump to content
IGNORED

NHL 2015


Miljenko

Recommended Posts

Ocekivano ste izdominirali na Zapadu. St. Louis i Calgary su jedini mogli da pariraju (donekle). Edmonton je previse supalj pozadi, mada sam ocekivao da ce dobiti bar jedan mec. Meni je krivo sto je Florida isla na Tampu pre finala Istoka. Jedina ekipa koja im skroz ne lezi.

Edited by Miljenko
Link to comment
4 hours ago, Miljenko said:

Ocekivano ste izdominirali na Zapadu. St. Louis i Calgary su jedini mogli da pariraju (donekle).

Minesota, Dalas i Vegas (koji se nije plasirao) su losiji matchup za Kolorado nego St Luis i Kalgari.  Recimo sa Dalasom smo imali back to back i na gostovanju pobedili 4-1 a dva dana kasnije kod kuce izgubili 0-3. Imali smo srece da se nismo sreli ni sa jednim od ta tri tima u plejofu.

 

Ovo je Ball arena u Denveru gde su navijaci gledali utakmicu u Edmontonu. All the small things (Blink 182) je pesma koju uvek puste pred kraj utakmice.

 

 

i najbolji komentar, ikad:

 

 

Edited by ObiW
Link to comment

Dallas je previse nekonzistentan (posebno napad, koji bi po imenima trebao da razbija; ja bi sa onakvim timom igrao skroz kontra taktiku od ovoga sto oni forsiraju; jesu imali velikih problema na golmanu zbog povreda).

Minnesota je bila iznenadjujuce dobra cele sezone, mada ne verujem da bi napravila vise problema nego Blues.

Vegas je od ulaska u ligu tradicionalna "koska", za bilo kog rivala, forecheck im je tradicionalno neumoljiv. Ove sezone je sastav delovao najpotkovanije u istoriji fransize, no povrede su ih ojadile (meni njihovi golmani nisu nista specijalno).

Calgary ima bolju ofanzivu od sva tri tima, uz dovoljno dobru odbranu. Golmani se nisu proslavili u seriji protiv Edmontona.

 

Cisto promene radi, voleo bih da vidim NY Rangers-Colorado finale, mada je sa kladionicarskog aspekta Tampa-Colorado mnogo bolja opcija (nove goleade u najavi).

Link to comment

Ja ti ovo pišem iz perspektive osobe koja je ove godine gledala 82 utakmice Kolorada, a prošle godine 56. Slicno je bilo i 2020. Postoje timovi koje bi na papiru pojeli za doručak (po imenima igrača), ali koji tako disciplinovano rade forecheck i neutral zone clogging da nikako ne možemo čisto da iznesemo pak iz odbrambene zone i sa momentumom unesemo pak u ofanzivnu zonu. Od takvih ekipa možemo da izgubimo sa nulom - ako nam PP ne ide.  

 

I jos nesto: Joe Sakic je GM of thr year. Skupo je platio Lehkonena (Barron je super prospekt bice to top 4 defensmen u bilo kom timu), a otkako je trejdovao Josta u Minesotu 4 linija se preporodila. Ma svakog koga je doveo ove godine (Lehkonen, Helm, Cogliano, Manson) je pun pogodak.

Link to comment

Ja nisam gledao svaki vas mec, no NHL sam gledao vise i od fudbala i bejzbola. Da je Bishop ostao zdrav, Starsi su mogli da pucaju visoko. Ovako su opet negde izmedju. Znam da oni oduvek furaju ovaj stil, no bez top golmana, meni je to pogresno.

Vi ste u prvom delu sezone imali bas los zdravstveni bilten, no igra se protiv dobrih, ali i losih timova, te ima prostora za kiks.

Niste vi bas toliko zavisili od PP ucinka, pogledaj recimo Washington kome je to godinama glavna stvar. 

Vegas bi trebao da bude jedan od kandidata za trofej naredne sezone (pod uslovom da nemaju bas ovoliko zdravstvenih problema), mada su mi njihovi golmani meh.

Seriju protiv Minnesote bi bilo zanimljivo videti, no ne verujem da bi dobili vise od dve utakmice.

 

Koga bi ti voleo u finalu?

Link to comment

Cini mi se da je ovo bila najefikasnija sezona, tamo jos od starta devedesetih, odnosno osamdesetih. Kada se setih onog proseka od oko 5 golova po mecu, sa kraja devedesetih (dead puck era, tzv.), ne ponovilo se. Ovako bar gledamo utakmice gde nijedna prednost nije sigurna.:rolleyes:

Link to comment

 

5 hours ago, Miljenko said:

Koga bi ti voleo u finalu?

NYR. Oni su slični Koloradu, samo malo sporiji. Interesantno je da smo i TBL i NYR pobedili oba puta ove godine. NYR nam je upropastio PP (1/9), a protiv TBL je bio savršen (5/6).

 

Bez obzira sa kim igramo, golman će biti velika prednost za protivnika. Sa Kadrijem bih ipak bio optimista, bez njega… teško. Rantanen će biti C2 umesto Kadrija, on je bio C1 ove godine kada je MacKinnon bio povredjen, i od njega će mnogo zavisiti kako ćemo proći u finalu. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...