Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

ukoliko administratori dozvole, ostavicu ovakav topik kakav jeste, jer je najbolje svedocenje o svakome ko je na njemu postovao.
u, ne, ne, ne zatvaranje, ja sam ovo pridruzila linkovima najbolje sa foruma za nalovnicu (mada, jasno, prezirem komercijalu). Edited by kingmaker
Link to comment
clown is down.
hahaha.. kada si napisao ovo, pomislio sam da je rekao kudravu veliku petorku :Dkad ono, jos samo jednom potvrdio da sam u pravu sto sam ga stavio na ignore.
Link to comment

Ček ček ček Kudravi, ne može sad tako angry.gif Ja te nisam ni vređao, ni pljuvao ni psovao, mislim da zaslužujem makar priliku da se razračunamo u istoj ravni, a ne sad da bežiš kad si digao frku. Budi fer.

Link to comment

Ne znam za druge, u mojim očima će jako pasti ako utekne sad Kudravy. Ali izgleda da je jebiga vjerovatno ispravno procijenio da mu je i to jeftinije, nego da se namješta. :lol: Posramljen uteče Sir Robin, Sir Robin..

Link to comment
o tome sta je dziberisanje a sta nije (odnosi se na topik priznanja) i da li nesto zasluzuje da bude na pdfu ili ne, sta je elitizam a sta opijum za mase svako ima drugacije misljenje, zar ne?
nije sto je moja ideja, ali meni su priznanja strava.meni taj topic, onako kako se (uglavnom) razvio, deluje kao odlican pandan mudroserskom not-just-now. i bas mi drago sto su postovali i neki koje ovde inace retko vidjamo.
Link to comment
To vazi generalno ("pricati o muzici je kao plesati o arhitekturi"). Smisao ptf Muzika je da se sazna sta se slusa, koja ploca je izasla, ko je umro od rockera, copy & paste tekstova pesama za karaokiste, i kad je koji koncert. Sve ostalo je sviranje onoj stvari...
BravoKudravi, ne daj se. Iskreno sam mislio da se samo šališ, ali nema veze, što sad da prekidaš. Lepo da okačiš 5+5 pa da krene prozivka i ruganje, evo ja ću prvi ako si se zabrinuo da niko neće :)
Link to comment
podforum "muzika" je jos na "onom" forumu oduvek bio osrednjeg kvaliteta, tek sa ponekim uzletima.
Da. To su bila zlatna vremena. Ovo sada nije ni u periodnom sistemu elemenata. Off the charts.
Link to comment

dobar dan :wink:

Ne vidim da je gaucos icim vredjao svog sagovornika, osim ako uvredom ne smatras sto se nije saglasio sa njegovim stavovima. Za to vreme, potonji je na njega srucio toliku gomilu uvreda, da bi na svakom pristojnom forumu bio banovan minimum nedelju dana.
pukni od muke, dragojla.jbg, luba spada u pomenutih 50 seljacica koji dolaze na moje koncerte - protekcija.da se razumemo, a cini mi se da sam o tome govorio i na onom forumu, ne zameram ni najmanje na socnim uvredama, jos manje nikovima do cijeg mi misljenja nije stalo (kudro se za to izborio neobicnim talentom da ne ferma sta mu se kaze i ne odgovori ni na jedno postavljeno pitanje. cemu onda tema ako bilo kakav pokusaj da mu se dokaze suprotno ili da nije bas celih 1001% u pravu ne uvazava? ocito ju je otvorio da bi smo citali genijalne misli i nesto naucili iz red rock stavova do kojih se stiglo iskustvom starim nekoliko minuta). vise me uvredilo to sto je, u cemu drugo do u neznanju, tima yohannona pomenuo kao "eminentnog strucnjaka" ili sto je moje navodjenje istog prikazao kao klimav argument. guglovic, pa posle 3-4 stranice i potpunom ignorantu bice jasno da tim-yo nije 1 ivan bevc ili kako se vec zove taj review velikan b92 sajta, a i sire. to je, uz neprestano minimiziranje argumenata protiv iznesenog stava u pocetnom postu, razlog napusavanju. mnogo sam osetljiv kad neko dira sefove (tim-yo, ne cane-gile-dzoni-milan!!) bez kojih bi rokenrol danas bio bas ovakav kakvim kudro vidi ovdasnju scenu i korene problema. zao mi je, tako nesto ne zelim da oprostim. ovome treba dodati i vise puta ispoljenu hronicnu iskljucivost. kako da polemisem na fin i kulturan nacin (a u prvih par postova sam bio vise nego ljubazan dovodeci sopstvenu badass reputaciju u pitanje :rolleyes: ) sa kraljem koji niti jednim postom nije pokazao poznavanje materije o kojoj pise? stavise, ruku u vatru da nije preslusao albume bendova koje zapisava, niti mnoge druge potrebne da se ozbiljno kandiduje za raspravu. kao pokvarena ploca svaki post mu se svodi na ma sta vi kazali - ja sam u pravu. jebes ga, sve je te redove mogao da kucka za sebe, potrazi izdavaca ili neku novinu i lepo objavi, a ne da ovde soli pamet i prodaje maglu. momak se pojavio sa temom za koju ni sada necu da kazem da je losa. pohvalih ga, pokusah da mu skrenem paznju da nije bas sve tako kako se njemu cini, ne rekoh mu da zbog mladosti tesko da moze da razume ono o cemu bi da raspravlja, ali kud se usudih da mu skenjavam teoriju? onda ne vidim bolju argumentaciju od zzzzz-ove 'piksla, pa u tvrdu glavu'. na kraju se autobanovao sa sopstvene teme ostavljajuci nas neznalice, nepismenjakovice i pozajmljivace tudjeg misljenja bez da cujemo tih, sada vec cuvenih, 5+5. stoga ga najponiznije molim da se vrati i ulepsa mi dan :)
Link to comment

QUOTES bad music..>>>pukni od muke, dragojla.<<< Mogu samo da puknem od smeha. Odakle ti uopste ideja da imam bilo kakve ?adrenalinske smetnje? glede toka diskusije o ?nedodirljivima? sa muzicke scene? Zar samo zato sto mi je Cane antipatican, a njegove pesme i interpretacije blesave? Tonu takvih likova s javne scene poznajem, pa bi bilo komicno da se, u mojim godinama, zderem zbog toga. Naprosto, menjam kanal, preskacem ih u stampi, ne interesuju me i to je sve. Nasmesnije mi je sto mojim recima uopste pridajes takav znacaj. Voli svog idola, radi sta hoces. Nece on zbog mene postati manje popularan i omiljen medju onima kojima odgovara njegov muzicki izraz, scenski nastup i vrsta duhovitosti. >>>jbg, luba spada u pomenutih 50 seljacica koji dolaze na moje koncerte - protekcija.<<< Na tvoje koncerte? A ti si ? ko? Cane licno? Njegov menadzer? Nemam pojma da li luba dolazi na ?tvoje? koncerte, niti me to zanima, niti sam je ikada igde okvalifikovala kao seljancicu. To sto o posetiocima Canetovih svirki mislim da su publika saprilicno skromnim zahtevima, moje je pravo. So, uzivaj!

Link to comment
Mogu samo da puknem od smeha.
svejedno. samo nestani.
Odakle ti uopste ideja da imam bilo kakve ?adrenalinske smetnje? glede toka diskusije o ?nedodirljivima? sa muzicke scene? Zar samo zato sto mi je Cane antipatican, a njegove pesme i interpretacije blesave? Tonu takvih likova s javne scene poznajem, pa bi bilo komicno da se, u mojim godinama, zderem zbog toga. Naprosto, menjam kanal, preskacem ih u stampi, ne interesuju me i to je sve.
otuda sto je svaki od tvojih 5-6 postova na muzici (i ovde, i onde) upravo na temama gde se cane pominje. podvucena recenica je jedna od jacih fora na forumu, carice.
Nasmesnije mi je sto mojim recima uopste pridajes takav znacaj. Voli svog idola, radi sta hoces. Nece on zbog mene postati manje popularan i omiljen medju onima kojima odgovara njegov muzicki izraz, scenski nastup i vrsta duhovitosti.
i ovo je mnogo jako. hm, otkud ti ideja da mi je cane (ili bilo ko drugi) nekakav idol? bar sam ga 2x zamolio da ode u penziju, ali ti je to promaklo. zasto? pa zato sto na muziku zadjes samo da bacas petarde likovima koji bi da ga oblate. zasto? pa zato sto je cane pevao tamo neke crkvene pesme ili sta vec. ne znam kako ti nije mrsko da se iznova ukljucujes na teme sa kojima blage veze nemas. cetvorku koju je kudravi isprozivao svakako nisi ni onda pratila, ali i tamo, i ovde si se zapljunula da se cuje sta ti imas da izjavis za tv dnevnik. tvojim recima valjda niko ozbiljan ne pridaje znacaj. necu ni ja vise.
To sto o posetiocima Canetovih svirki mislim da su publika saprilicno skromnim zahtevima, moje je pravo.
aha. koju si ti to svirku caneta & co. pa pogledala? gde?
Link to comment

Imam utisak da je i Teofil bio u ?gauchosovskom? fazonu, dok je pisao svoju kolumnu u novom Vremenu. Rado bih cula ocenu njegovog muzickog ukusa od strane dva glavna fajtera na temi. CD - Goribor: Čudo iz Bora Goribor fascinantno transponuje iskustvo egzistencijalnog "šlajfovanja" u beskompromisni umetnički izraz, beskrajno suptilan na jedan beskrajno "nesavršen" načinpiše: Teofil Pančić Da bi se od srca smejalomora od srca i da se plače. Kada ste poslednji put čuli neki novi stih, otpevan na srpskom jeziku, koji vas se zaista tiče? I koji govori o vašem životu ? baš zato što zapravo govori o životu onoga koji ga je napisao, i kojeg iskreno nije briga šta ćete vi o tome misliti? Kada ste poslednji put čuli novu pesmu koja nije vešto, "odlikaško", ali posve besmisleno imitiranje nedostižnih belosvetskih uzora? Ili barem, u najboljem slučaju, inteligentna "po(p)stmodernistička" sprdnja na račun nečega što je već neko uradio, u vreme dok se još verovalo da je moguće uraditi Nešto Novo?Evo i ključnog pitanja: kada ste poslednji put čuli domaći autorski album koji od prvog do poslednjeg tona izražava nešto bitno, suštinsko o vašem egzistencijalnom iskustvu, "intimnom" i "društvenom" podjednako? Meni se to poslednji put dogodilo pre celih deset godina, sa albumom Igračkaplačka Kande, Kodže i Nebojše, izuzetnim, spontano "konceptualnim" ostvarenjem čiji je hipnotički dub savršeno odražavao weltschmerz Beograda i Srbije, već strašno umornih od devedesetih ("proći će i njihovo"...), a koje su se tek bile spremale za svoj vatreni krešendo. Ali to je, velim, bilo još pre deset godina. Kako to da toga nema mnogo više? I to u vreme kada je rokenrol ? u najširem mogućem smislu reči ? u svetu ponovo živ, uzbudljiv, dinamičan, uvek nov u svojoj vitalnoj matorosti? Okej, u poslednje vreme kao da se nešto menja (delovi kompilacije Jutro će promeniti sve? naznaka su mogućih boljih dana) no, u osnovi, ovde i dalje dominira jedna dozlaboga benigna i anemična sceeeena, jeeebote, zasnovana na znalačkom poliranju i pakovanju Ničega, i to Ničega na engleskom... Neko je silno prevario našu Muzičku Omladinu da se Ništa pretvara u Nešto čim ga prevedeš na engleski; u stvarnosti, njegovo beznadno mediokritetsko ništastvo i praznina tako samo još više dolaze do izražaja; to što danas "svi pevaju na engleskom" nije izgovor: ono zbog čega su, na primer, šveđani The Hives em tako dobri em tako globalno uspešni nije puka činjenica pevanja na engleskom (mada, naravno, pomaže), nego to što su originalan, lucidan, explozivan bend, a ne tek minorna, epigonska švedska varijanta toga-i-toga iz Angloamerike, a što je neko video na MTV2, pa mu se Baš Dopalo... Pa će sad lepo da nam održi ceeert, braaate, da i mi vidimo koliko je to dobro. Hvala lepo, preferiram originale! Mogao bih ovako još dugo, ali vreme je da ova tirada prestane. Za bend koji se zove Goribor, i dolazi iz Bora, pravo iz devetog kruga srbijanskog ekološko-ekonomskog pakla, sve negde do prošle godine ? priznajem svoju sramotu ? uopšte nisam znao, mada je figurirao/vegetirao na sceni već neko vreme. Na to ime sam naleteo u (oduševljenom) prikazu Aleksandra Dragaša u zagrebačkom Jutarnjem listu, a kako je Dragaš najpouzdaniji aktivni r?n?r kritičar od Sutle do Vardara, na to je vredelo obratiti pažnju... U međuvremenu, Goribor je naprosto poharao hrvatsku (i slovenačku) scenu i postao Nova Velika Stvar sa ovih prostora. To je odlično, ali kako to da jedan prilično anonimni bend iz "srca Srbije" napravi karijeru u Hrvatskoj, da bi se tek onda pročuo i ovde? Jer, da nije bilo tog "hrvatskog čuda", ne sumnjajte uopšte, ni ja ni bar devetnaest od (svih) dvadeset čitalaca ovog teksta i dalje ne bismo znali za Aleksandra Stojkovića, željka Ljubića, Predraga Markovića i Milana Stošića žabu... Dobro, možda to nešto govori o nama, ali bojim se da više, mnogo više, govori o "sceni" (muzičkoj, ali i medijskoj) i njenim samozadovoljnim, imbecilnim, "šminkerskim" kriterijumima.Prvo "oficijelno" CD izdanje Goribora takođe je, evo, objavljeno u Zagrebu (Dancing Bear, 2007) ali je, hvala Bogu, legalno dostupno i ovde. A ovih stvarno dugosvirajućih (long-play...) petnaest pesama, u ukupnom trajanju od debelo preko sedamdeset minuta, kao svojevrsni presek dosadašnjeg rada Goribora, najsjajnije su otkriće ne samo upravo minule godine. Lirika pevača benda Aleksandra Stojkovića, zvanog St, autora svih tekstova i većine muzike na albumu, ekspresivni je, upečatljivo otpevani koktel autsajderskog, deziluzioniranog sredovečnog iskustva sa ljubavlju, drogama, društvenom marginalnošću i svim ostalim "opštim mestima" rokenrola, s tim da su to kod Sta sve samo ne opšta mesta: radi se o povremeno baš fascinantnom transponovanju jednog egzistencijalnog šlajfovanja u beskompromisan umetnički izraz, beskrajno suptilan na jedan beskrajno nesavršen, možda čak nezgrapan način, mislim, "nezgrapan" onako kako to već ume da bude krik, prodoran i "neuglađen", ali, opet, način baš ni najmanje prost. I kad "psuje", St nije "vulgaran", jer u njegovoj lirici nema ni natruha banalnosti ili egzibicionističke želje za provokacijom: to su vam činjenice mog bitisanja ? kao da kaže St ? pa vi sad vidite šta ćete. Možete i da ih šutnete nogom dalje od sebe, vaša stvar. Jedini Stojkovićev bliži i dostojni "regionalni" srodnik koji mi pada na pamet je Goran Bare, duh i duša vinkovačkih Majki i koječega još: još jedan "momak iz provincije" koji je prošpartao celu wild side, Bare je autor i izvođač jednog osebujnog bluza iza kojeg ne stoji "andergraund" poza nego sama Ljudskost, potresna i veličanstvena u svojoj posrnulosti. Isto vredi za Stojkovića, pri čemu je Goriboru uspelo ono što Majkama možda i nije do kraja: da napravi album koji će u svakom svom segmentu muzički savršeno "ispratiti" liriku autora. Ova je ploča, naime, furiozni crossover u kojem dominiraju rokenrolizovani bluz i nešto što je, recimo, blisko trip-hopu, ali nekom mutiranom, "belom", gitaroškom, baziranom na očigledno dugogodišnjem stažu u "otvrdnjavanju ušiju". Svirka je, kao i produkcija (Goribor & Edi Cukerić; snimano u studiju Partyzan u Puli) pulsirajuća paklena mašina koja se kontinuirano, gelerično rasprskava u vašim ušima, ali tako da poželite da ta serija eksplozija nikada ne prestane. Goribor je jedan od sve usamljenijih dokaza da nade još ima: nisu se, izgleda, baš svi koji se petljaju oko mikrofona i gitara pretvorili ili u keš-mašine ili u jalove hobiste, još se nađe poneko ko bi da pravi Muziku, veliku u svojoj običnosti, blisku down-to-earth ljudskome životu i iskustvu, neskladnom i četvrtastom, hrapavom i neodoljivom. Ili, što kaže St: "Ko sam, šta sam, eto to sam!"

Link to comment

Album godine, ma sta godine-decenije- u najavi!!"Dinkić napisao pesmu za Kikija Lesandrića i Bryana Adamsa :o Kiki Lesandrić, nekadašnji lider Pilota, ove godine se vraća sa albumom na kojem je šest pesama komponovao ministar ekonomije i regionalnog razvoja u Vladi Srbije Mlađan Dinkić.Planirano je da jednu od njegovih pesama Kiki izvede u duetu sa Bryanom Adamsom.( prim. 'de je smajli za bljuvanje!?)U izjavi za Blic, Mlađan Dinkić kaže da ima velika očekivanja budući da će album izaći i za strano tržište.?Kiki je zaista odličan kompozitor i čast mi je što će polovina pesama biti muzika koju sam ja radio. Tekstove nisam pisao. Poslednji sam napisao pre 20 godina. To je Kikijev projekat, a ja sam podrška samo u domenu muzike i aranžmana, a sve ostalo je njegovo?, navodi Dinkić.?Album je dosta kompleksan :blink::rolleyes: i naša ambicija nije samo da izađe za naše tržište. Nastojimo da napravimo nešto i za inostranstvo, pa se pesme paralelno rade i na srpskom i na engleskom?, kaže on.Pored Dinkića, autorski doprinos albumu dali su, između ostalih, Bajaga i Đorđe Balašević."Ako ima neki pre-order ja bih to odma' porucio! cool.gif

Link to comment
Nešto.
Ima nekoliko ljudi koji se bave kolumnoblogeročimeveć na ovim prostorima, čiji svaki tekst čitam i čiju svaku reč dobro premerim, ma kako besmisleno zvučala, jer znam da će, makar na deseto čitanje, odjednom ta besmislica dobiti puno i pravo značenje i da je suština njihovog postojanja da pokažu da se na BHS jeziku i dalje može čestito pisati, makar i na jalove teme svakodnevice. Među tim ljudima su svakako Ljuba Živkov, Boris Dežulović, Dejan Stanković i Teofil Pančić.Zato sam ovaj tekst pročitao dvaput. I, i dalje ne shvatam.Goribor je nestao sa mog hard diska nedugo po daunloudovanju. Zbilja, zbilja je teško pronaći dubinu u rimama poput.umjesto velikog i opasnog kurcaja imam napecenu dusu crncanisam skupljao pamuk ali brao sam kupus i celerza par evropskih funti osjetih kako je kad te neko u mozak jeberadio sam i za dnevnicu od 3,5 evra kod ovih domacih biznismenato je tek beda kad te takav lopov opominje zbog neradabio sam i u liftu jedne od poslovnih zgrada,svi cute i drhte otkazi se dele svakog danaumesto kurca imam dusu crnacaumesto velikog i opasnog kurcaja imam napacenu dusu crncailia moja majka brinešta drugo da radisin joj sve znasamo ne zna da se prilagodia ja nešto slutim da baš tako trebada moj život crpi snagu iz neredai da volim i kad bolii da govorim i kad gorimi da pišem i kad jedva dišemda skrhan smejem seda čist iz ovih govana nestanemi zauvek svoj mir pronađemDa citiram sebe, Goribor je Ajs Nigrutin, samo manje duhovit (a ne mislim da je ovaj neki etalon duhovitosti). I zašto se sviđa Teofilu Pančiću, naprosto ne mogu da shvatim. Edited by zzzzz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...