Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

A ja ne mogu da shvatim ni to, a ni kakve veze to ima sa (nesretnom) temom.
Pa, neke daleke... Možda... I tema je pandrknula malo.Ovo moje je, ako to nije bilo jasno, odgovor na citiratog Pančića od Vinske mušice koji post ranije. Goribor ne bih pominjao da mi nije poturen pod nos kao tanjir nečeg užeglog, a što je po šefu kuhinje specijalitet kuće.
Link to comment
Pa, neke daleke... Možda... I tema je pandrknula malo.
Pa mozda ima
Kada ste poslednji put čuli neki novi stih, otpevan na srpskom jeziku, koji vas se zaista tiče?
Hm, pa bas nekako u vreme prvih par albuma Azre i Elorga... koji su ovde inicijalno stavljeni na stub srama (uz EKV, za koji sam i ja uvek mislio da je precenjen, i to onda kad je Qdravi bio bepche... no disrespect meant, samo stavljam u 1 perspektivu... ).Pretpostavljam da svako vreme ima svoje heroje, pa ako su Goribor 1 heroji danasnje Srbije, nemam nista protiv. Niti je bitno da to ja, kao 1 deda, uopste i razumem. Ali cu biti proklet ako cu da cutim dok neko nicim izazvano kewa po onima koji su bili "heroji" mog vremena (doduse, vise kao drugari-heroji, posto sam odrastao sa nekima od njih). Sto se to danas nekom ne svidja i ne cini dostojnim svetlog imena rock'n'rolla, zabole me... nek' zadrze svoje uvazeno misljenje za sebe. (Podseca me na jednog klinca-boranijca od tamo koji je u topik "najruzniji rockeri" 'ladno uvrstio 1 Debbie Harry?!??!... boktemazo, kad nisam kreshir'o onda k'o MS Windows...) Edited by Indy
Link to comment

A jesamlivam pricao kad je mene licno Nutrija Srbije licno (onaj cudni covek iz rok-grupe Enormne Bede) optuzio da je upravo zbog MENE propao Nj.K.V. Rokenrol? A?a prijatelju Indyju prijatno popodne

Edited by blek
Link to comment

Ко затвори овај топик ћелава му кева! :lol: Шта ћу све овде да будем у прилици да прочитам. Обожаватељка логорских ватри,чобан рока и још каквих баханалија веселих Титиних 70-тих почела је да слуша опскурни бенд из још опскурнијег града, на истоку Отаџбине. На срећу да је Богољуб,који ни у време покојног Ритма не бејаше икакав рок новинар( као ни онај што овде отктива раднике УДБЕ),иначе остаде другарица слепа код очију.

Link to comment

Dok čekamo Kudravoa, da izađe na crtu sa svojih 5 favorita, da opljunem ja malo plejboje.Potpuno nezasluženo stavljani u prvi plan projekta BBS, iako su mnogo ozbiljniji, bolji, životniji i autentičniji bili KZU, pa i DLM, a tek Darkwoodi..... Cela foliraža međutim nije potrajala dugo - kada se videlo da nema 'leba od andergraunda - raziđoše se svaki na svoju stranu. Dvojica se, međutim, uspesno udaše ćerkama velikog Kornelija i tako stvar dođe na svoje mesto.Doduše, ovo nešto ni ne paše u ono "Vrhunci domaćeg rokenrola"

Link to comment
Dok čekamo Kudravoa, da izađe na crtu sa svojih 5 favorita, da opljunem ja malo plejboje.Potpuno nezasluženo stavljani u prvi plan projekta BBS, iako su mnogo ozbiljniji, bolji, životniji i autentičniji bili KZU, pa i DLM, a tek Darkwoodi..... Cela foliraža međutim nije potrajala dugo - kada se videlo da nema 'leba od andergraunda - raziđoše se svaki na svoju stranu. Dvojica se, međutim, uspesno udaše ćerkama velikog Kornelija i tako stvar dođe na svoje mesto.Doduše, ovo nešto ni ne paše u ono "Vrhunci domaćeg rokenrola"
Е, да је неко ово о Ивану Ђорђевићу написао. :lol: .Не мислим да су брзи бендови били икакав пројекат нити пак да су Дарквуди икако спадали тамо.
Link to comment

QUOTE Indy>>> A ja ne mogu da shvatim ni to, a ni kakve veze to ima sa (nesretnom) temom. <<< Sa?ce tvoja drugarica da ti objasni /zamal? da kazem ispisnica, al? se setih da si ti za mene, ipak, mladunce/.. E, ?vako.. Prvo je Kudravi dirnuo u svetinje r?n?r... pa se na njega diglo kuso i repato... Necu da gresim dusu, bilo je i medju kriticarima veoma elokventnih pera, koja su me impresionirala, makar me nazivala i drzacicom kudravog organa u erekciji. No frks.. Elem, ostalo je, od strane Kudravog, neodgovoreno na pitanje koje grupe danas smatra vrednim paznje.. U navijackom iscekivanju da se plodna i nadahnuta polemika nastavi /uz samaricansku spremnost da ostanem na klupi do kraja tekme/, dometnula sam malo drveta na lomachu - Teofilov text o pomenutoj grupi, buduci da autora smatram covekom od umetnickog ukusa /ma, obozavam ga naskroz.. genije.. haos od coveka.. a i ona mu kosurdaca super stoji../. Time sam samo htela da dam malo municije najljucim borcima, kao i da cujem da li ce im se, u ovom slucaju, misljenja poklopiti. So, imala sam cisto pacifisticko-izmiriteljske namere. /Caneta ostavljam po strani, jer smo tu ushanceni do grla i nema pomoci, bar u ovom milenijumu/. QUOTE zzzz >>> Zbilja, zbilja je teško pronaći dubinu u rimama poput.<<< Meni je pesma sjajna. A rime.. suvise reflexivne da bi bile uhvatljive na nacin koji se moze lako verbalizovati. Bice da su nam cula na razlicitim ?frekvencijama? glede percepcije kvaliteta...

Link to comment
QUOTE zzzz >>> Zbilja, zbilja je teško pronaći dubinu u rimama poput.<<< Meni je pesma sjajna. A rime.. suvise reflexivne da bi bile uhvatljive na nacin koji se moze lako verbalizovati. Bice da su nam cula na razlicitim ?frekvencijama? glede percepcije kvaliteta...
Da i hvala bogu.
Link to comment
Е, да је неко ово о Ивану Ђорђевићу написао. :lol: .Не мислим да су брзи бендови били икакав пројекат нити пак да су Дарквуди икако спадали тамо.
Ma to je jos onda bilo jasno. Dobro, evo da ne kažem BBS, nego u toj genraciji. Ceo hajp oko Plejboja je bio imitatorski - plod zajedničkog trenutnog loženja na funk. Imitatorski projekti su se posle nastavili sa sestrama Kovač.
Link to comment
  • 1 month later...

ajde, vinska, lutko moja mala, a i ovaj tetreb , da malo analizirate i kritizirate 'lisce prekriva lisabon', najbolju plocu ex-yu svih vremena posle 1. partibrjekers albuma. ako treba link, pozovite чича Дражу, па вам дам ја!!

Link to comment

iliti "Lisce prekriva lisce", sto bi rekao Nesa Bitls :lol: :lol: :lol: a da vidimo koja je razlika izmedju vinilnog i CD izdanja? mala, ali nije promakla vestom uhu Nikole Kirica...

Link to comment
iliti "Lisce prekriva lisce", sto bi rekao Nesa Bitls :lol: :lol: :lol: a da vidimo koja je razlika izmedju vinilnog i CD izdanja? mala, ali nije promakla vestom uhu Nikole Kirica...
jel ziv nesa bitls?
Link to comment

valjda je ziv, ne znam... bio sam kod njega pre skoro dve godine, tip je lud ko struja! pricao nam da su Srbi ustvari nemackog porekla, rekao nam da "smo lepi kao da nas je hitler pravio", onda je izvadio neke dve ploce sa Hitlerovim govorima... na policama u kuhinji stoje boce pune vode - "kad napadni Iracani da imam zalihe. ja sam rekao mojim prijateljima kad Iracani napadnu gde da se nadjemo, a onda da idemo u skloniste"... bilo je jos jedno milion bisera, ortak sa kojim sam isao i ja smo prepricavali posle celo vece sve provale.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...