Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Meni to ne smeta (kao takvo) - samo bi hteo da naglasim da nista bolji rock novinar nije bio nego sto je sada gistro politicki. Isti "stil", ista kanalizacija...
Mene je bogami, članak u Dugi prilično zaboleo. Kritike singlova u Džuboksu su bile šarmantne, mada jasno - linija manjeg otpora. Ovo s Plavim Orkestrom je bilo više - kinta u džepu, obraz ko đon.
Link to comment
Sto, jel' opljunuo negde "Bou"? :D
Ja sam mislio dasmo ovde medju "nashima" i da se priznanja & komentari na ista nece p®ovlaciti po ostalim topicima??? Bou nije. Al' je vadio nesto sto normalan covek nije ni uz napor mogao da pronadje u radnjama pa onda po tome pljuvao & pljuvao kao sto danas pljuje ovo po Bogu i l(j)udima. Jedan jednii komentar koji je normalan imam skeniran (ko voli) na temu Idola i jos kojekoga. To je licilo na ljucko pisanje - sve drugo isto kao ovo sada - iz kanalizacije (nazad) u istu...
Link to comment
Ja sam mislio dasmo ovde medju "nashima" i da se priznanja & komentari na ista nece p?ovlaciti po ostalim topicima???
Ko ce kome, ako nece svoj svome...(BTW. Meni je tvoje priznanje malo smijesno, buduci da sam boista neskriveni i niko mi nikad nije zamerio na tome... i dalje mislim da topiku Priznanja nije mesto na ptf Muzika).
Link to comment
BTW. Meni je tvoje priznanje malo smijesno, buduci da sam boista neskriveni i niko mi nikad nije zamerio na tome... i dalje mislim da topiku Priznanja nije mesto na ptf Muzika.
Ti si pacijent, k'o i ja - sto zbog godina sto onako generalno. Mis'im cim si boista...
Link to comment
Meni to ne smeta (kao takvo) - samo bi hteo da naglasim da nista bolji rock novinar nije bio nego sto je sada gistro politicki. Isti "stil", ista kanalizacija...
Сада си га угасио. :wink: Чекај само док се пробуде заштитници лика и дела у Отаџбини.
Link to comment
Сада си га угасио. :wink: Чекај само док се пробуде заштитници лика и дела у Отаџбини.
Nemoj da brinesh, znamo se mi od ranije. I ona i gospodin Pera a i ja (sa druge strane).
Link to comment
tebe nisam nigde uvredio. jos manje posredno. nije to ni malo nalik na mene. ne brini, da sam hteo ili imao razloga bio bih vrlo direktan. otuda mi je nejasno zasto se nalazis pogodjenim kada tetrebe i boraniju potkacim. to sa tobom blage veze nema.da zavrsim ? pokrenuo si zanimljivu temu, izneo svoje stavove, ukrstio tastaturu sa vise ucesnika i malo prodrmao ovaj, do te teme, vrlo dosadan pdf. rekoh da se slazem oko nekih teza (ekv i delimicno za stulica), ali nisam mogao da odolim i da ukazem gde gresis. ne zato sto bih da te, kao stariji, ucim pameti ili sta vec, vec iz jednostavnog razloga, a taj je da teza kako su ova 4 benda skenjala stvar te je tzv. scena sada u govnima upravo zbog pomenutih, ne stoji.ne mogu a da ne zapazim kako ti je ton u odgovoru nesto gorak. pomalo svadjalacki. pretpostavljam da je tako jer si lose razumeo kako lupajuci packe tetrebima pokusavam da i tebe napusim. ako nista drugo, nadam se da sam makar to uspeo da objasnim.
Ja bih se tebi najiskrenije izvinuo. Meni se ucinilo da me napusavas izokola, jer sam mislio da sam ja tetreb u onom citatu. Nije to toliko bitno, nego me iznerviralo sto je bilo okolisno, a ako nije bilo upuceno meni - jos jednom primi iskreno izvinjenje.
hm, ovo je upravo i razlog zasto sam te pozvao da ono vece svratis do Broda, pa da porazgovaramo. ako se i ne bi na kraju slozili, makar bi se bolje razumeli. nadam se da cu ovim postom da budem jasniji. isto ocekujem od tvog eventualnog odgovora (ovaj koji citiram svakako to nije).ako oni kao etabliran bend ne mogu da objave album bez, kako kazes kuknjave, kako ocekujes da bi to poslo za rukom nekom mladom bendu? da, sramota je za drzavu da partibrejkers posle 25 godina ne mogu da se opuste i kao neki bajaga i djule stancaju albume za pgp ili vec koga kad im je do toga (moje misljenje je da je posteno penzionisanje umnogome iskrenije, to sam vec par puta na onom forumu i napisao, ali to nije sada tema, zar ne?). jebi ga, za razliku od pomenutih, p-brejkers (a i kicma, pa donekle i orgazam) pune velike prostore u ljubljani, zagrebu, sarajevu itd. po ex-yu. takodje, koncertno su aktivniji od 'krema' domace produkcije i na ovom terenu, ali sve to nije dovoljno da neko kaze 'dosta, bre, sa bajagom, sestrama kovac i sl. boranijom'. hocu da kazem da precenjujes njegovu/njihovu poziciju i uticaj.
Ma da zajebemo te popularnosti po bivsim sunarodnicima. Mene je sramota sto je moja drzava na tom nivou da je povlace u kaljugu kad god neko ne realizuje svoje ambicije. Postoji li trziste? Postoji. Iznesi to sto imas na trziste, pa ako ima kupaca - prodaj. Dok se tako ne bude razmisljalo, nema nama zore...
jebi ga, sad moze neko da zamislja sta bi ovde bilo da su ramones odlucili da se presele u beograd negde '75. i prvi album snime u tadasnjoj jugoslaviji. mislim, moze covek da zamislja sve i svasta, ali mi pricamo ovde o necemu cega je zaista bilo, a sto ti smatras skoro pa bezvrednim i ja tvrdim da bi jos grdje stanje zatekao da se nisu pojavili bendovi poput ovih koje si prozvao. nego, sta su prozvani to ucinili a da mozes okarakterisati kao neposteno? mislim, naravno, na vreme pocetaka njihovih karijera. ne danas, ne 10 godina unazad. cisto da ne dodje do zabune.
Pa ja pank shvatam kao ideju, kao nacin razmisljanja, kao jednu vrstu pobune. Nije to obavezno propraceno pamecu, ali kad panku izvadis tu dozu iskrenosti, ostaje ti jedna velika supljina i potpuna nepotrebnost. Tako isto mislim o vecini ovih neo-punk kalifornijskih placipicki. To bre sluzi da se pusta po maturskim vecerima u high shoolovima. Mozda jedino da izvadis Rancid iz te isfolirane prica (mada su pretekli nivo popularnosti i kesa kad mozes biti stvarno posten). Nije osnovna zamerka takvim bendovima nedostatak originalnosti, nego nedostatak razumevanja osnovnih ideja kojima se bave. Tako su i ovi nasi samo dvaest godina ranije.
hehe, cini mi se da si ti od njega ocekivao da se svirackim umecem, koje cenim da ne sporis, stavi rame uz rame sa nekim od najvecih svetskih gitarista. preterujes, on je samo jedan od najvecih ex-yu gitarosa i koliko god da ponavljas kako je rip-off, on je bio prvi koji je tako svirao dzitru ovde. pre duspare iz majki i x drugih i ako nista, bar je njegov bend utro put za slicne grupe na celoj ex-yu teritoriji. rokenrol je, kako jedan lepo rece 'konzervativna stvar'. nema tu preterano puno filozofiranja, a i kada ga bude, deluje pretenciozno. pravicu se da nisam procitao ovo sa programima. nego, sta bi od toga da su njihovi albumi zapadu zanimljivi zbog puke egzoticnosti? treba li jos neki prilog da razumes kako to ne pije vodu ili je pominjanje legendarnog urednika najpoznatijeg punk fanzina na svetu bilo sasvim dovoljno da ukapiras kako i neko drugi, ozbiljniji od domaceg fana (koji nisam), iste procenjuje kao sam vrh ex-yu rokenrol produkcije?
Bitno je da razgranicimo da li smatras produkciju ekvivalentom kvalitetu. Inace, pominjao si ranije da imas neka licna poznanstva sa Canetom, pa kontam da ipak ima nekih elemenata nepristrasnosti. U svakom slucaju, nije to ni toliko bitno - mene ne zanima sta neki "etablirani strucnjaci" misle o temama o kojima ja razmisljam. Nije to fizika, pa da glas jednog profesora vredi vise. Ovo je muzika - svako se pita za sebe... A ti si pomenuo jednog coveka i onda se to izrodilo u nesto sto lici na zapadnjacku pomamu za ranim albumima nasih junosa. Uzmes jedan primer i od njega napravis pravilo.
kao i obicno na svako ti upuceno pitanje odgovaras uopsteno, ali se osecas ugrozeno kada ti se kaze da nisi u pravu. teza da je dobar mejnstrim podsticaj za, kako kazes alternativu, nikako ne stoji. uglavnom su se sve kvalitativne promene u istoriji rokenrola dogodile u vreme vladavine najcrnjeg mejnstrima. vise si puta pomenuo pank. hoces mozda da kazes da je do toga doslo jer su ledzep & co. bili na vrhuncu kreativne moci? sumnjam da ti je to bila namera.zamolio bih te da navedes na koje bendove mislis. red bi bio da se malo otvoris po tom pitanju. ta prica koju nazivas detinjastom opstaje godinama, ali mi se cini da ti ne podrzava tezu, pa stoga pokusavas da je ismejes. stvarno, koliko ti zapravo pratis nezavisnu produkciju, a koliko se oslanjas na ono sto mozes da nadjes kada upalis tv ili radio?
Ne osecam se ugrozeno. Mozes ti misliti sta hoces, ali mejnstrim upravo i nastaje kombinovanjem zanrova koji su u nekom trenutku nezavisna produkcija. Do panka je doslo jer su Pistolsi imali hitove na vrhu lista, onda je tek nastala mogucnost da dobijes pravu nezavisnu produkciju sa milion dobrih i losi pank bendova. Da nije bilo toga, ne bi bilo ni ovoga o cemu ti pricas. E tako se iz mejnstrima utice na indy sektor (osim ako ne mislis da su ovi ostali indy bez obzira na popularnost koja se granicila sa kraljicinom)....Nazalost, uopste nisam u stanju da pratim muziku koja se moze naci na tv-u, a radio ne slusam. Voleo bih da nije tako, ali jebiga...
ili si novajlija na forumu (mislim i na fb92), ili si slabo pratio pojavljivanja ovih koje kazes da 'napusavam'. podrsku si dobio samo iz jednog razloga - jer si prozvao caneta koji im je trn u oku (vinska je plakala na b92 forumu da se tema o canetu sa muzike 'baci' na deponiju iz razloga koji blage veze sa rokenrolom nemaju). uostalom, njihov doprinos tvojoj temi sveo se na 'bravo majstore' bez da su napisali 2-3 recenice koje bi podrzale tvoje stavove. jebi ga, znam da pohvale gode, ali bi trebalo da dodju od nekoga ko poznaje materiju, a oni ne da je ne poznaju, vec se istom ni ne bave. samo su tu da po n-ti put izraze svoje gadjenje spram pevaca partibrejkersa. Savrseno im se jebe da iole konstruktivnije ucestvuju u diskusiji. ako mislis da nisam u pravu, a i bilo ko drugi, lepo bi bilo da ih citiras i oboris ovu tvrdnju.
Jebe se meni za pohvale na forumu. Kao i za pokude, kad smo kod toga... I zaista se ne foliram kad to kazem. Ne razumem ovo sa citiranjem, ne znam na sta tacno mislis.
Link to comment

Jebe mi se za velikane Yu-rocka. Nikada to nisam slusao, nikada nisam slusao ni bendove koji su njih slusali. Zasto? Zato sto zvuci dosadno, glupi su tekstovi, nista ne osecam (osim blama ponekad) kada to slusam i cao. Drugo, svaki od tih velikana se pokazao kao nevidjeno ludsko govno i stekao sam utisak da su ili mentalno poremeceni ili sline od ljudi a nisam se ganuo ni kada su krenuli sa luzerskom pricom vecitih zrtava. Moj rokenrol je oduvek izgledao i zvucao drugacije. Necu se izvinjavati zbog toga.Tetreb has spoken...

Link to comment

Ti imas kompleks vise vrednosti i uzasno si uveren da je tvoje subjektivno misljenje zapravo objektivna istina. To se zove narcisticki poremecaj licnosti, momak.Postujem svako misljenje, ne trpim niciju nadobudnost.

Link to comment

pa... mozda...Nekako mi se cini da forumi i sluze za ispoljavanje ovakvih devijacija... kolateralna korist je da se od sveg ovog proseravanja zaista svasta moze i nauciti. Ovo je vrlo nadobudnisiticki forum ali zato i jesmo ovde a ne na Bureku, recimo. Ovo je trznica misljenja a njega ima svako i dosli smo da se ubedjujemo, raspravljamo... Sta ima da raspravljam sa nekim ko se bavi danonocnim postovanjem tudjih ukusa? Bar se trudim da ne nazivam sagovornike Tetrebima koji jos imaju i pridrzavacice kurca i slicno, toliko mogu...

Edited by Mp40
Link to comment
kenj-kenj-kenj
kudravi, Indy je 101% u pravu. ti si retard. ni na jedno pitanje ne odgovaras, ali prdis kao maksim po diviziji raznorazne budalastine. da, sada cu da te napusim, i, da, nimalo nisam srecan zbog toga. dakle, em sto si rokenrol nepismen - ne znas, bre, nista i pojmove ne povezujes, nego blage veze ni sa maticnim, srpskim jezikom nemas, a hteo bi da ispadnes pametniji od drugih. sorry, nemoj da mi se izvines, mozda te zaboli kicma koju nemas. da je imas ne bi ovoliko lupao na ovoliko stranica. svaki argument protiv tvojeg mrsomudjenja dozivljavas kao agresivni napad, a samo sam pokusao da ti oborim pisljivu teoriju da su ta 4 benda krivci sto je ovde sranje - N-I-S-U!! krivi ste ti, cela tvoja usrana generacija koja u svojoj aroganciji ne primecuje koliko je plitka na svim, pa i na polju rokenrola + pomenuti u jednom od prethodnih mi postova. ovaj je tetreb unekoliko posteniji. olaksa se, pa ode da cita bakunjina i smislja kako da doaka najvecim fasistima jos od hitlerove svabije :lol: . glup kao dupe, samodovoljan, svako ima pravo na ono sto on naziva svojim misljenjem (iskenjam se po x puta na isto, btw), ali makar to priznaje. ti se trudis da palamudis na milion stranica jednu retardo pricu o grobarima rokenrola. pa ko si ti i ko ti dao mandat da se iskenjavas po ovim bendovima? rodio si se 10 godina posto su oni snimili ploce koje su obelezile rokenrol u ex-yu i te ploce i dan danas stoje u samom vrhu jugoslovenske produkcije, ma sta ti i tetrebi srali po ovom i bilo kojem drugom forumu. veze, ali VEZE BLAGE nemas, balavce, seronjo i biraj dalje uvrede, bolidu nijedan! ni na jedno pitanje o parametrima koji ti daju 'za pravo' da seres po pomenutima nisi odgovorio, samo prdis i laprdas fraze i iskenjavanja radi iskenjavanja. da, dzoni stulic je na prve 3 ploce dovoljno dao ex-yu rokenrolu da mu se digne spomenik veci od kurca mu kojeg je mp40 par puta izmerio (samo nam nije otkrio tajnu, je li ga sisao ili primao u bulju). da, precenjena ekatarina isto. partibrejkers sa svojim 1. albumom i elorg sa svojih nekoliko prvih su zasluzili da im se sise poput tebe, mp40, maloumne vinske i jos par tu retarda svaki put poklone i poljube jajca u znak postovanja - samokaznjavanjem do prociscenja - JASTA! koga, bre, zabole sta ti imas da kazes i obrazlosis svoj 'stav' argumentima koje su svi ovde pobili, saranili? ti ces, jado da tima yohannona, za kojeg niti si cuo, niti imas veze koji je to fanzin sto je taj maestro uredjivao, da nazivas "eminentnim strucnjakom"? smrdljiva mala pizdo, pa ti ne da nisi cuo niti jednu od ploca bendova koje prozivas (ok, mozda ekv poneki od 3. i stulica kad je krenuo da pici balkan sevdah sranje). mislim, pa koju kurcevu teoriju ovde branis? mejnstrim koji se obogacuje andergraundom? likove koji su obelezili istoriju yu-rokenrola, pa je skenjali? o cemu govoris? ha, hajdemo malo o tome sto napisa o uticajima midlovdkurac i tzv. 'avangarde' - vidi se da si ucio od najgore bagre srpske rnr kritike. nigde, ali nigde u svetu niko iz nezavisne produkcije ne jebe 3% da jednog dana postane midlovdkurac. pusti white stripes, pussti hives. to je boranija koja ima vise veze sa fashion tv nego sa rokenrolom. pusti nirvanu i sl. budalastine. jebo te grin dej. i tebe, i mp40 i ovog drugog tupana & glupana iz novog sada koji kajli tura ispred guitar wolf. svi ste vi ista boranija, trula, kurcevita, a muziku delite na politiku, serem vam se u krajnike i dalje niz grlo, misevi nijedni. reko ti lepo zzzz, rekli ti lepo jos par njih, osim neznalica koje popljuvase elorg i brejkerse, da - to je ono sa cim mozemo da izadjemo pred jebene amere, engleze, a serem se na pistolse koji su bili nista drugo nego najobicniji marketing jednog dupedavca (serem se i na pedere. da, ja nisam pc pizda, stavise, prezirem iste. pitaj ovog retarda obrisanog mozga. fukara svakako pamti stara napusavanja, pa mu ni ovo nece biti iznenadjujuce). i sta velis? malo ti je pominjanje yohannona? rekoh vec, samo reci, pa da ti bacim jos x imena koja nisu odavde, a njihov stav ima malo vecu tezinu od mojeg, a nekmoli od tvojeg i ovih pizduna sto bi da te podrze. glupost je blagodet. samo vozi dalje. ne slusaj nikoga, bori se za svoju ideju. sve je to lepo, samo u tvojim ocima. na kraju - rokenrol ovde ne moze da ocekuje nista bolje dok je takve boranije poput tebe. ti si sebi dovoljan. zapravo - VI. drvite vase kite, serite po cemu stignete. posle vas - potop. potopim vas sve. odjednom. p.s. nemoj da mi neko cenzurise ovo cool.gif
Link to comment
pa... mozda...Nekako mi se cini da forumi i sluze za ispoljavanje ovakvih devijacija... kolateralna korist je da se od sveg ovog proseravanja zaista svasta moze i nauciti. Ovo je vrlo nadobudnisiticki forum ali zato i jesmo ovde a ne na Bureku, recimo. Ovo je trznica misljenja a njega ima svako i dosli smo da se ubedjujemo, raspravljamo... Sta ima da raspravljam sa nekim ko se bavi danonocnim postovanjem tudjih ukusa? Bar se trudim da ne nazivam sagovornike Tetrebima koji jos imaju i pridrzavacice kurca i slicno, toliko mogu...
pa ti si najveci retard na ovom i na svim drugim forumima. zasto? svaki tvoj prethodni i buduci post daje odgovor na ovo pitanje.uzivaj i spremi se da cistis ulice jer ce i do toga da dodje. kad tad!
Link to comment
kudravi, Indy je 101% u pravu. ti si retard. ni na jedno pitanje ne odgovaras, ali prdis kao maksim po diviziji raznorazne budalastine. da, sada cu da te napusim, i, da, nimalo nisam srecan zbog toga. dakle, em sto si rokenrol nepismen - ne znas, bre, nista i pojmove ne povezujes, nego blage veze ni sa maticnim, srpskim jezikom nemas, a hteo bi da ispadnes pametniji od drugih. sorry, nemoj da mi se izvines, mozda te zaboli kicma koju nemas. da je imas ne bi ovoliko lupao na ovoliko stranica. svaki argument protiv tvojeg mrsomudjenja dozivljavas kao agresivni napad, a samo sam pokusao da ti oborim pisljivu teoriju da su ta 4 benda krivci sto je ovde sranje - N-I-S-U!! krivi ste ti, cela tvoja usrana generacija koja u svojoj aroganciji ne primecuje koliko je plitka na svim, pa i na polju rokenrola + pomenuti u jednom od prethodnih mi postova. ovaj je tetreb unekoliko posteniji. olaksa se, pa ode da cita bakunjina i smislja kako da doaka najvecim fasistima jos od hitlerove svabije :lol: . glup kao dupe, samodovoljan, svako ima pravo na ono sto on naziva svojim misljenjem (iskenjam se po x puta na isto, btw), ali makar to priznaje. ti se trudis da palamudis na milion stranica jednu retardo pricu o grobarima rokenrola. pa ko si ti i ko ti dao mandat da se iskenjavas po ovim bendovima? rodio si se 10 godina posto su oni snimili ploce koje su obelezile rokenrol u ex-yu i te ploce i dan danas stoje u samom vrhu jugoslovenske produkcije, ma sta ti i tetrebi srali po ovom i bilo kojem drugom forumu. veze, ali VEZE BLAGE nemas, balavce, seronjo i biraj dalje uvrede, bolidu nijedan! ni na jedno pitanje o parametrima koji ti daju 'za pravo' da seres po pomenutima nisi odgovorio, samo prdis i laprdas fraze i iskenjavanja radi iskenjavanja. da, dzoni stulic je na prve 3 ploce dovoljno dao ex-yu rokenrolu da mu se digne spomenik veci od kurca mu kojeg je mp40 par puta izmerio (samo nam nije otkrio tajnu, je li ga sisao ili primao u bulju). da, precenjena ekatarina isto. partibrejkers sa svojim 1. albumom i elorg sa svojih nekoliko prvih su zasluzili da im se sise poput tebe, mp40, maloumne vinske i jos par tu retarda svaki put poklone i poljube jajca u znak postovanja - samokaznjavanjem do prociscenja - JASTA! koga, bre, zabole sta ti imas da kazes i obrazlosis svoj 'stav' argumentima koje su svi ovde pobili, saranili? ti ces, jado da tima yohannona, za kojeg niti si cuo, niti imas veze koji je to fanzin sto je taj maestro uredjivao, da nazivas "eminentnim strucnjakom"? smrdljiva mala pizdo, pa ti ne da nisi cuo niti jednu od ploca bendova koje prozivas (ok, mozda ekv poneki od 3. i stulica kad je krenuo da pici balkan sevdah sranje). mislim, pa koju kurcevu teoriju ovde branis? mejnstrim koji se obogacuje andergraundom? likove koji su obelezili istoriju yu-rokenrola, pa je skenjali? o cemu govoris? ha, hajdemo malo o tome sto napisa o uticajima midlovdkurac i tzv. 'avangarde' - vidi se da si ucio od najgore bagre srpske rnr kritike. nigde, ali nigde u svetu niko iz nezavisne produkcije ne jebe 3% da jednog dana postane midlovdkurac. pusti white stripes, pussti hives. to je boranija koja ima vise veze sa fashion tv nego sa rokenrolom. pusti nirvanu i sl. budalastine. jebo te grin dej. i tebe, i mp40 i ovog drugog tupana & glupana iz novog sada koji kajli tura ispred guitar wolf. svi ste vi ista boranija, trula, kurcevita, a muziku delite na politiku, serem vam se u krajnike i dalje niz grlo, misevi nijedni. reko ti lepo zzzz, rekli ti lepo jos par njih, osim neznalica koje popljuvase elorg i brejkerse, da - to je ono sa cim mozemo da izadjemo pred jebene amere, engleze, a serem se na pistolse koji su bili nista drugo nego najobicniji marketing jednog dupedavca (serem se i na pedere. da, ja nisam pc pizda, stavise, prezirem iste. pitaj ovog retarda obrisanog mozga. fukara svakako pamti stara napusavanja, pa mu ni ovo nece biti iznenadjujuce). i sta velis? malo ti je pominjanje yohannona? rekoh vec, samo reci, pa da ti bacim jos x imena koja nisu odavde, a njihov stav ima malo vecu tezinu od mojeg, a nekmoli od tvojeg i ovih pizduna sto bi da te podrze. glupost je blagodet. samo vozi dalje. ne slusaj nikoga, bori se za svoju ideju. sve je to lepo, samo u tvojim ocima. na kraju - rokenrol ovde ne moze da ocekuje nista bolje dok je takve boranije poput tebe. ti si sebi dovoljan. zapravo - VI. drvite vase kite, serite po cemu stignete. posle vas - potop. potopim vas sve. odjednom. p.s. nemoj da mi neko cenzurise ovo cool.gif
Prvo da pomenem stvari koje me zaista vredjaju:- Zasto kazes da ne znam jezik? Da li je problem u reci koju si italikovao (izvinuti se)?- Odakle ti ideja da ja gajim ista osim prezira za Nirvanu, Strajpse, Green Day...?- Kako mozes reci da ja protivljenje dozivljavam kao agresivni napad, kad sam svakome odgovorio pristojno a nikome agresivno?- Zasto me mesas u politiku, ja nikada nisam glasao, a kamoli sta drugo imao s politikom?- Koji su tvoji argumenti kojima je oboreno ono sto sam rekao?- Da li tvoj problem sa pederima potice od toga sto ti johannon nije zbicio u lajavu gubicu?Nisam ja unistio rnr, niti alternativu - vec sam dosao na unistenu situaciju. Cak cu se sloziti da ni jadni Gile nije mogao da ga unisti. Konacno unistenje mu je doslo od takvih kao sto si ti.Upoznao sam dosta takvih menadzera kao sto si i sam. Jajare na sitno koji kao dovode alternativne bendove jer samo njih i mogu dovesti. Ali kakve bendove... Onda se okupi pedesetak seljacica u malom klubu demije, pa jedni druge tapsete po ramenu kako ste pametni i urbani. Alternativa je postala upravo to - nacin da slepcine zarade stotinak evra jednom u dva meseca. Pa imamo prilike videti na flajerima da samo veceras u nasem gradu nastupa najveci genije danasnjice koji u svom rodnom selu negde u Engleskoj pripizdini jedva nadje dovoljno ljudi da napuni neki njihov "Kuglas". Naravno, cela prica o dovodjenju alternativnih zvezda ima mnogo manje sjaja kad pomenes da oni jednostavno naprave jednodnevno skretanje iz Peste i da tih 300 evra koliko im das nikada ne vratis kroz karte. Ovde dolazimo i do poente - kako se uopste moguce baviti tim poslom u Bgu? Pa tako sto neko finansira tvoje igranje tinejdzera. Samo nastavi, igraj se, ali moras biti svestan da ces postovanje za to dobiti samo od onih kojima brkovi jos nisu poceli da rastu.Najjadnija klasa na svetu i unistavaci kompletne umetnosti (ne samo rnr-a) su upravo ti buntovnici sa apanazom. Normalno da ti u bilo cemu iskrenom ne vidis pozitivnost, ti si iskrenost zaboravio od trenutka kad si prvi put odusevljeno pozdravio Caneta, osecajuci se velikim sto takva velicina uopste prica s tobom. Kad si shvatio da si i ti (cak i na tom nivou na kome si) njemu verovatno potrebniji nego on tebi - onda si poceo da lajes u fazonu "Caneta nisam napickao jer ga znam...".Dno, talog, mulj, beda, moralno i intelektualno siromastvo... samo su neke od reci koje mi padaju na pamet kada vidim takvu situaciju. Konacno resenje za ovaj grad ce se desiti - to je garantovano. Pitanje svih pitanja ce biti da li cemo biti mahala gde takvi kao ti kupe mrvice po asfaltu, lazuci se da je obrok bio ukusan ili ce nastati novi sistem vrednosti sa ljudima koji shvataju ponesto od posla kojim se bave. Jer, prestanimo se lagati, ta akcijasenja nisu posao. Kako je tuzno kada neko pricajuci o panku pominje autoritete. Pazi ti to, ne treba meni moje misljenje, ima ko je zaduzen za misljenja. Naravno, to se meri velicinom kolekcije i izdavanjem casopisa. Podsecate me na one sto kolju u ime Isusa, a ovaj im rekao da se vole. Kako se izvorna misao tako brzo degenerise, valjda je pitanje za neke vece umove od mog.Na kraju...Molim te, ali zaista te molim da me ne vredjas onako i da se izvines. Jasno je da si pijan, ja bar to razumem. Ali mene nikada niko nije onako iznapusavao, posebno niko koga mogu lako naci (na stranu sto mislim i da se poznajemo). Nemoj da radimo takve stvari, zaista nije moj nivo vec jako dugo... Opet ponavljam (i poslednji put) MOLIM TE da me ne vredjas i da se izvines.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...