August 30, 2025Aug 30 U mom kraju postoji verovanje da po ovakvim noćima poznog leta nikako se ne treba zadesiti napolju posle ponoći. Tada vile izlaze da igraju vilinsko kolo, a ako ikojeg smrtnika nahvataju, uvuku ga u kolo. Njihovo je kolo ma'nito, energično, praskavo iskričavo i nesretnik je primoran i protiv svoje volje da igra, skače, i igra i skače, i vrti se i igra sve dok se ne zarumeni obzorje od prvih zraka međugospojinskog sunca. Ili ne izdahne od iscrpljenosti. Retki su oni koji su ušli u vilinsko kolo i pretekli da o tome kazivaju. Edited August 30, 2025Aug 30 by Filozof manijak
Create an account or sign in to comment