Jump to content
IGNORED

Ashley Madison


Muwan

PPP presuda za dotični sajt  

52 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ma kakav 'konsekvencijalisticki ugao' kad samo seres :fantom:

 

uzmi sad jedan arapski gej se oseti ugrozenim i otputuje u ameriku. jesu li hakeri krivi za to ili to ugrozavanje potice od SA vlade?

Link to comment
  • Replies 397
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    34

  • Caligula

    27

  • MancMellow

    26

  • ObiW

    26

uzmi sad jedan arapski gej se oseti ugrozenim i otputuje u ameriku. jesu li hakeri krivi za to ili to ugrozavanje potice od SA vlade?

 

ti o tom sklanjanju™ pričaš kao prelasku iz jednog kafića koji je prestao da ti se dopada, u drugi

Link to comment

Bilo je krivično delo i kad se Chelsea Manning zvala Bradley i kad Assange nije stavio kondom i kad je Snowden zapalio u Rusiju, ali to se sve ne računa jer su bili viši ciljevi, a ovde su u pitanju neki isfrustrirani klinci koji od nejebice divljaju i kradu :yawn2:

 

Pa ovo je zapravo tacno. Bilo je krivicno delo, ali kao i uvek, pitanje je prioriteta. Ja nemam problem s tim. Tj pojednostavljeno: sta mi je vaznije: puritanska osecanja ili guzenje? Otkrivanje masovne spijunaze i zataskanih zlocina ili postovanje drzavnih tajni? Svako neka se pozicionira kako hoce, ali bez veze je sakrivati se iza principa "ako je moglo a, onda moze i b!". I za jedno i za drugo postoji neki osnov.

Link to comment

Zna, fakat. No ,fudbal je jedan od bezbednijih izbora zanimacije  ^_^

To je kljuc srecnog braka: zena koja ne pije, zna da vozi, a i shvata sta RL i fantasy football znace muskarcu.

Link to comment

Pa ovo je zapravo tacno. Bilo je krivicno delo, ali kao i uvek, pitanje je prioriteta. Ja nemam problem s tim. Tj pojednostavljeno: sta mi je vaznije: puritanska osecanja ili guzenje? Otkrivanje masovne spijunaze i zataskanih zlocina ili postovanje drzavnih tajni? Svako neka se pozicionira kako hoce, ali bez veze je sakrivati se iza principa "ako je moglo a, onda moze i b!". I za jedno i za drugo postoji neki osnov.

Svako neka se pozicionira kako hoće, ali ako može bez guranja kategoričkih osuda tipa "to je prosto krivično delo", " krađa je krađa i tačka" jer to ne vodi ničemu. Ako je kontekstualna relativizacija prihvatljiv pristup kod odavanja državnih tajni, onda je i kod pokopavanja ozloglašenog dating sajta.
Link to comment

Plus sto je afera oko wikileaks bila u fazonu "vidi sta nam rade",a ovo je u fazonu "vidi sta komsija radi". U najboljem slucaju radio Mileva, u najgorem (vidi pod Pooh, Winnie) moralna policija. 

Link to comment

Ako je kontekstualna relativizacija prihvatljiv pristup kod odavanja državnih tajni, onda je i kod pokopavanja dating sajta.

To stoji. Razlika je upravo sto je kontekst potpuno drugaciji. Iznosenje drzavnog prljavog vesa je u principu bogougodan cin - mozda ne uvek, ali u principu da.

 

Ovo sto se desilo sa AM je zadiranje u privatnost hiljada ljudi. Hebo te hakere.

Edited by Gandalf
Link to comment

Ali, pazi molim te "ozloglašeni sajt". Svako ima milion razloga zašto bi se odlučio/odlučila na aferu - možda uopšte i nema - ali je suština da se to tiče samo te osobe i nikog više.

Link to comment

Ja nesto razmisljam... mogu da shvatim da je svet bolji zbog Asanza, wikileaksa i Snoudena...

 

ali nikako ne kapiram zasto je svet bolji jer znam je komsija ostavio email adresu na Ashley Madison sajtu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...