Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ma odnosi se na ovo što je napisao WP: "pošto član kaže da je sve bilo voljno ali mu lice ne veruje da je bio pri čistoj svest". Član 179. valjda sankcioniše valjda upravo to što žrtva nije u stanju da pruži otpor, tako da se ne može govoriti o voljnoj radnji.

 

Ma hipotetišem da dečko nije tvrdio da ga je Jevtić prisilio, jer u slučaju da to jeste tvrdio, optužnica bi nadam se bila za silovanje. Pošto to ne tvrdi, onda on smatra da je voljno pristao... pa se tu tužilac elegantno snalazi i proglašava ga za nesposobnog da izrazi pristanak. Dakle nije dete ali jeste "nemoćno lice", iako je koliko znamo sasvim zdrav & prav.

 

Tom logikom bi sutra moja stara majka, ako joj sav ponosan ispričam da sam pijan nešto jebao, tuži sudu moju partnerku jer me je nemoćnog iskoristila. Ona to naravno ne bi uradila jer sam 20 godina stariji od ovog malog, ali ne vidim po kojoj zakonskoj osnovi razlilka u godinama dozvoljava da se mlad čovek efektivno izjednači sa nemoćnim starcem.

Link to comment

Ma hipotetišem da dečko nije tvrdio da ga je Jevtić prisilio, jer u slučaju da to jeste tvrdio, optužnica bi nadam se bila za silovanje. Pošto to ne tvrdi, onda on smatra da je voljno pristao... pa se tu tužilac elegantno snalazi i proglašava ga za nesposobnog da izrazi pristanak. Dakle nije dete ali jeste "nemoćno lice", iako je koliko znamo sasvim zdrav & prav.

 

Tom logikom bi sutra moja stara majka, ako joj sav ponosan ispričam da sam pijan nešto jebao, tuži sudu moju partnerku jer me je nemoćnog iskoristila. Ona to naravno ne bi uradila jer sam 20 godina stariji od ovog malog, ali ne vidim po kojoj zakonskoj osnovi razlilka u godinama dozvoljava da se mlad čovek efektivno izjednači sa nemoćnim starcem.

 

Aman, nisu jedine dvije opcije prinuda (silovanje) i dobrovoljni pristanak. Zakon upravo predviđa tim članom 179. situaciju kada nema direktne prinude, ali je žrtva u takvom psihofizičkom stanju da se uzima da nema pristanka(zaostala u razvoju, kontuzovana od gudrovine i alkohola, jebemligašta). Bez uvida u spis, može samo da se nagađa o čemu se u konkretnom lsučaju radi.

 

Drugi pasus je besmislenjo karikiranje. Ne može tvoja staramajka nikog da tuži sudi u tom slučaju, može da podnese krivičnu prijavu, koja bi naravno bila odbačena kao budalaština. S obzirom da je ovde potvrđena optužnica, ipak ima osnova da se ozbiljnije shvate optužbe u ovom slučaju, osim ako ne prihvatimo tumačenje prema kome je u pitanju velika konšpiracija đeteta, roditelja, tužioca i suda.

Link to comment

Po stoti put, alkoholisano stanje se nigde u citiranom članu ne pominje kao karakteristika nemoćnog lica.

 

Zašto bi moj hipotetički slučaj alkoholisane nemoći automatski bio budalaština a njegov nije? Zbog razlike u godinama?

Link to comment

Po stoti put, alkoholisano stanje se nigde u citiranom članu ne pominje kao karakteristika nemoćnog lica.

 

Zašto bi moj hipotetički slučaj alkoholisane nemoći automatski bio budalaština a njegov nije? Zbog razlike u godinama?

 

 Mislim da me zajebavaš al' ajde.

 

U članu se navodi "drugo stanje tog lica usled kojeg ono nije sposobno za otpor", a u praksi se naravno podrazumijeva i situacija u kojoj uslijed drogiranosti ili alkoholisanosti ne možeš da pružiš otpor.

 

Ako ne možeš da napraviš razliku između slučaja gdje se staramajci hvališ da si nešto pijan jebo(tvoj hipotetički primjer) i slučaja gdje je neko iskoristio nečiju nesposobnost da pruži otpor uslijed alkoholisanosti, onda ne znam šta da ti kažem.

Edited by Lyckety Splyt
Link to comment

zato sto tuzilac po iskazima okrivljenog i ostecenog izvesno ima dovoljno materijala da zna sta se tacno dogodilo, kada to uglavnom vise nije ni neka tajna. prilicno izvesno cenim da se te dve izjave podudaraju u najvaznijim stvarima i da sama optuznica tj konstrukt o obljubi navodno nemocnog lica jasno pokazuje da je dogadjaj  interpretiran na najtezi moguci nacin ne bi li se tako navukla krivica. ima i do tradicionalnog autoriteta majke u srpskom drustvu. podsecam da je otac bio povukao tuzbu i to se nije desilo slucajno. cinjenice.

 

svejedno, sumnjam da ce gondza biti oslobodjen posto ce gondzi presuditi politika, isto kao i ovde prisutnim forumasima u slucaju malokurski.

Edited by yolo
Link to comment

eto ja mislim da ce biti oslobadjajuce presude, ne znam zasto ali zaista mislim tako, valjda mi je za danas dosta deprimirajucih mislim pa moram da mislim i vedrije mada, pade mi na pamet citajuci ovaj sinopsis za ppp legal epizodu, i stavove tzv. pppodbrane i stavove tzv.ppptuzilastva, bice gadno kada pocne tuzilastvo i odbrana da iznose svoje argumente sve sa misljenjima vestaka, najidealnije bi bilo da, ako do suda to i dodje, ceo postupak bude zatvoren za javnost jer nece biti prijatno citati to ako tabloidi krenu sa izvestavanjem, sve u svemu lose i za tog klinca i za jevtica, dobro, jos uvek postoji mogucnost, kao sto je hamlet razjasnio pravni redosled, da sud odbaci prijavu tuzilastva te da do sudskog procesa nece ni doci. kakvi su nam sudovi to ce se dugo razvlaciti od rocista do rocista, moze godinama da traje, tabloidi su posle par dana prestali da pisu o tome, kao da im je neko zategao povodac, ispada da se samo na forumu ta afera razlaze na sitna creva

Link to comment

U članu se navodi "drugo stanje tog lica usled kojeg ono nije sposobno za otpor", a u praksi se naravno podrazumijeva i situacija u kojoj uslijed drogiranosti ili alkoholisanosti ne možeš da pružiš otpor.

Zašto bi se to ostavilo "praksi"? Zar je teško dodati stavku o alkoholu? (Droge da razumem pošto su raznolike i nelegalne, ali alkohol svi znaju i koriste.)

 

Ako ne možeš da napraviš razliku između slučaja gdje se staramajci hvališ da si nešto pijan jebo(tvoj hipotetički primjer) i slučaja gdje je neko iskoristio nečiju nesposobnost da pruži otpor uslijed alkoholisanosti, onda ne znam šta da ti kažem.

Ako ti ne možeš da vidiš sličnost, to je tvoj problem. Ali pokušaću sa prigodnijim primerom: Upoznaš ti u gradu osobu preferiranog pola, punoletnu i razumnu, popijete par pića, završite u krevetu. Ona se probudi kod tebe, pogleda te usnulog kako hrčeš, i sva uzrujana ode kući. Neko je vidi kako izlazi i dojavi njenom tati, koji toliko drži do čednosti svoga čeda da odluči da te zakonski goni zbog toga što si uradio. Ona kaže da je nisi ni na šta prisilio, ali priznaje da je bila pod gasom inače ko zna da li bi otišla s tobom kući. Da li misliš da bi se podigla optužnica protiv tebe zbog bludnih radnji nad nemoćnim licem, kao da si u stvari nagnao™ paralizovanu penzionerku u staračkom domu? Ako ne, zašto ne?

Link to comment

Ma nisam mislio na tebe, nego na navodno Gondzin politicki kapacitet da rusi Aleka

 

a to, vidis, to nisam primetio, valjda imam filter pa su mi totalno nerealne stvari potpuno nevidljive, ono cega se secam iz ovog topika na to o politickom kapacitetu™ je vise bio stav pppodbrane u cilju diskreditovanja optuznice, mislim, promenila su se vremena, to je nekada u doba hladnog rata kod politicki beznacajnih ljudi postojao politicki kapacitet™, nekoga stazi, kgb i kako se vec zvala cehoslovacka tajna policija, pusti na turneju u zapadni blok, umetnik pisac glumac itd izlupeta neke ideoloske fraze protiv diktature i komunizma, hop! politicki azil i pumpanje karijere u svrhu politickog marketinga prepucavanja izmedju blokova tokom hladnog rata, prosla su davno ta vremena, istina, zadnji odsjaj te prakse je bio 90ih kada su se kojekakvim bezvenjacima pumpale neke karijerice umetnika i mislilaca™ jer su kao bili protiv milosevicevog rezima, malo izlozba u becu, malo predstava u berlinu, malo knjiga u parizu, malo izdvastvo u zemlji itd ali i to je proslo, nema vise isntrumentalizacije politickih kapaciteta™ te vrste, za to je uvek potreban neko drugi iz neke druge zemlje, takva su pravila jos od posle drugog svetskog rata bila ali kao sto rekoh, proslo je to vreme

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...