Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

 

Ako ti ne možeš da vidiš sličnost, to je tvoj problem. Ali pokušaću sa prigodnijim primerom: Upoznaš ti u gradu osobu preferiranog pola, punoletnu i razumnu, popijete par pića, završite u krevetu. Ona se probudi kod tebe, pogleda te usnulog kako hrčeš, i sva uzrujana ode kući. Neko je vidi kako izlazi i dojavi njenom tati, koji toliko drži do čednosti svoga čeda da odluči da te zakonski goni zbog toga što si uradio. Ona kaže da je nisi ni na šta prisilio, ali priznaje da je bila pod gasom inače ko zna da li bi otišla s tobom kući. Da li misliš da bi se podigla optužnica protiv tebe zbog bludnih radnji nad nemoćnim licem, kao da si u stvari nagnao™ paralizovanu penzionerku u staračkom domu? Ako ne, zašto ne?

Zavisi, od toga ko si ti, ko ti je otac, ko je ona, ko je njen otac, na koju nogu je ustao tog dana onaj koji ti uzima izjavu, šta kažeš u toj izjavi, na koju nogu je ustao tužilac, kako tu izjavu protumači tužilac...

 

Puno je nepoznanica...

 

I ne, nisam uopšte praviše duhovit™, to smo mogli već videti na jednom, forumu bliskom primeru...

Link to comment

Zašto bi se to ostavilo "praksi"? Zar je teško dodati stavku o alkoholu? (Droge da razumem pošto su raznolike i nelegalne, ali alkohol svi znaju i koriste.)

 

 

Ako ti ne možeš da vidiš sličnost, to je tvoj problem. Ali pokušaću sa prigodnijim primerom: Upoznaš ti u gradu osobu preferiranog pola, punoletnu i razumnu, popijete par pića, završite u krevetu. Ona se probudi kod tebe, pogleda te usnulog kako hrčeš, i sva uzrujana ode kući. Neko je vidi kako izlazi i dojavi njenom tati, koji toliko drži do čednosti svoga čeda da odluči da te zakonski goni zbog toga što si uradio. Ona kaže da je nisi ni na šta prisilio, ali priznaje da je bila pod gasom inače ko zna da li bi otišla s tobom kući. Da li misliš da bi se podigla optužnica protiv tebe zbog bludnih radnji nad nemoćnim licem, kao da si u stvari nagnao™ paralizovanu penzionerku u staračkom domu? Ako ne, zašto ne?

 

jel ti stvarno ne vidis razliku izmedju odrasle osobe koja nema zakonskog staratelja jer je punoletna i maloletne osobe koja ima zakonskog staratelja samom cinjenicom maloletnosti te da po zakonu roditelj zakonski staratelj maloletnika moze da podnese krivicnu prijavu i da se ona po zakonu ozbiljno uzima u razmatranje a u tvom slucaju se takva prijava odbacuje uz mrmljanje u bradu tuzioca u stilu mrs bre baba sta me boli qrac ko je jebao tvoju odraslu kcerku, nek je jebu kada pijana leze u krevet a nema pojma ni s kim ni sta je radila u krevetu, ako sama ne prijavi sta ti imas da se mesas

 

sutra cu opet da zapitkujem hamleta da mi daje pravnicka objasnjenja :lolol: jbt, smorili smo bre totalno sa ovom temom, na kraju kada nam forumski advokati i pravnici odvale tarifu za svaki post u kojem daju strucna razjasnjenja proci ce nas volja da pisemo epizode ppp legal 

Edited by Pontijak
Link to comment

Zašto bi se to ostavilo "praksi"? Zar je teško dodati stavku o alkoholu? (Droge da razumem pošto su raznolike i nelegalne, ali alkohol svi znaju i koriste.)

 

 

Ako ti ne možeš da vidiš sličnost, to je tvoj problem. Ali pokušaću sa prigodnijim primerom: Upoznaš ti u gradu osobu preferiranog pola, punoletnu i razumnu, popijete par pića, završite u krevetu. Ona se probudi kod tebe, pogleda te usnulog kako hrčeš, i sva uzrujana ode kući. Neko je vidi kako izlazi i dojavi njenom tati, koji toliko drži do čednosti svoga čeda da odluči da te zakonski goni zbog toga što si uradio. Ona kaže da je nisi ni na šta prisilio, ali priznaje da je bila pod gasom inače ko zna da li bi otišla s tobom kući. Da li misliš da bi se podigla optužnica protiv tebe zbog bludnih radnji nad nemoćnim licem, kao da si u stvari nagnao™ paralizovanu penzionerku u staračkom domu? Ako ne, zašto ne?

 

Ne znam zašto se ostavilo, ali se eto ostavilo. Takve uopštene formulacije se valjda koriste da se ne bi navodila svaka zamisliva i nezamisliva situacija. Ili  smatraš da treba da postoji zakonska rupa i da se oslobodi  neko ko pojebe nekog u kontuzovanom stanju, poto eto nije eksplicitno naveden alkohol u KZ.

 

Ne, zato što razumna osoba (a pretpostavimo da su tužilac i sudija iole razumni) umije da napravi razliku između bio sam pod gasom dok smo se kresali i jebali su me dok nisam znao/znala za sebe.

Link to comment

ne mogu da čitam ceo topik, mrzi me - jeste uspeli da napravite konsenzus oko razlike izmedju Pahomija (ili čak Kačavende) i Gondže™ ?

 

elem, evo ideje za obranu Gondže™

 

Odbrana vladike je išla dotle da se podvrgao lekarskom pregledu kojim je utvrđeno da Pahomije uopšte nema seksualni nagon i to je predočeno policiji.

 

 

:0.6:

Link to comment

 

 

elem, evo ideje za obranu Gondže™

 

 

pa ja se samo plasim da tuzilastvo ne pocne da prati ovu temu i iskoristi briljantne stavove pppbranilaca i iznese ih, najebao je onda gondza™ jer ce ga osuditi vec na prvom rocistu

Link to comment

Ili  smatraš da treba da postoji zakonska rupa i da se oslobodi  neko ko pojebe nekog u kontuzovanom stanju, poto eto nije eksplicitno naveden alkohol u KZ.

Naprotiv, smatram da pošto ne postoji eksplicitno naveden alkohol u KZ kao jedna od varijanti "nemoći", onda ne treba da se pravimo ludi i kvalifikujemo pijanu osobu kao "nemoćnu" onako po sluhu, kad nam se ne sviđa godište, pol, bračno stanje ili broj cipela njenog partnera.

 

Ne, zato što razumna osoba (a pretpostavimo da su tužilac i sudija iole razumni) umije da napravi razliku između bio sam pod gasom dok smo se kresali i jebali su me dok nisam znao/znala za sebe.

"Jebali su me dok nisam znao/znala za sebe" nema apsolutno nikakvog razloga da se ne tretira kao silovanje.

 

Bio je nedavno slučaj u Valjevu na Ubu sa nekom devojkom, valjda posle nekakvog rođendana, koju su pijanu na parkingu jebala dva pijana vršnjaka - silovanje je bilo u pitanju, nisu morali da je izjednače sa dementnom ili paralizovanom osobom da bi je zakonski zaštitili.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pa eto, Zakon i sudska praksa prave razliku između obljube uz prinudu i obljube kada ne postoji pristanak, ali ne postoji ni aktivni otpor. Niko se, naravno ne pravi lud, niti se šta kvalifikuje po sluhu, nego se u postupku utvrđuje činjenično stanje.

 

Ti imaš problem da napraviš razliku između pristanka (tvoji primjeri sa jebanjem pod gasom) i nedostatka aktivnog otpora, kod koga ne postoji pristanak, već samo nedostatak otpora uslijed psihičke nesposobnosti za isti, a koja može biti izazvana i uzimanjem alkohola.

 

Zakon pravi razliku između prinude(silovanje), obljube lica koje ne pruža otpor (čl.179) i pristanka (koji se narano ne sankcioniše.

Link to comment

"Obljubu lica koje ne pruža otpor" si upravo izmislio. Član 179. specifično navodi da je u pitanju lice koje ne može da pristane na seks, psihofizički je nesposobno da taj pristanak izrazi. Slično kao što se smatra da dete ispod 14 godina nije sposobno, tj. svaki pristanak se tu tretira kao irelevantan.

 

Da sud ulazi u stepen otpora koji je konkretna žrtva pružila ili nije pružila nema apsolutno nikakvog smisla. Silovana žena može, čak joj se savetuje, da ne pruži nikakav otpor - to ne menja kvalifikaciju zločina, nikako se silovatelju ne bi sudilo za obljubu nad nemoćnim licem. 

Link to comment

Trebalo je da stoji "nesposobno da pruži otpor". Uopšte više ne znam šta pokušavaš da dokažeš. Kažem ti lijepo da se nesposobnost za pružanje otpora uslijed alkoholisanosti podvodi pod član 179, sad što se to tebi ne sviđa, ja stavrno ne mogu da ti pomognem.

Link to comment

Podvodi se proizvoljno, samo u tome je poenta. Sam si rekao da je besmisleno u gornjim primerima insistirati na tome da je seks pod gasom automatski krivično delo - evidentno da ni javnost ni tužilaštvo to ne tretiraju tako u ogromnoj većini slučajeva inače bi jedno 75% stanovništva bilo u zatvoru. Ali ovde, pošto mali ima 15 godina, izgleda da se smatra da ga piće automatski pretvara u "nemoćno lice". To je zaobilazan način da se age of consent efektivno digne na 18 (kad pretpostavljam postaješ sam odgovoran ako se legalno napiješ), što ne bi smelo da bude u domenu sudske vlasti.

Link to comment

Pa eto, Zakon i sudska praksa prave razliku između obljube uz prinudu i obljube kada ne postoji pristanak, ali ne postoji ni aktivni otpor. Niko se, naravno ne pravi lud, niti se šta kvalifikuje po sluhu, nego se u postupku utvrđuje činjenično stanje.

 

Ti imaš problem da napraviš razliku između pristanka (tvoji primjeri sa jebanjem pod gasom) i nedostatka aktivnog otpora, kod koga ne postoji pristanak, već samo nedostatak otpora uslijed psihičke nesposobnosti za isti, a koja može biti izazvana i uzimanjem alkohola.

 

Zakon pravi razliku između prinude(silovanje), obljube lica koje ne pruža otpor (čl.179) i pristanka (koji se narano ne sankcioniše.

 

sta zakon kaze za slucaj da je klinac jurio aktivno gondzu danima za vreme festivala na kome se to desilo, a ne obrnuto

da je te noci gondza bio prekinut od alkohola, klinac daleko manje - nije bio neuracunljiv, nastavio da startuje ovog

da su potom otisli konsenzualno u klonjaru, bez prinude nisajedne strane

da su se tamo dovatili, uz element klincevog zadovoljstva sto je maznuo macana

da je gondza na licu mesta pljugsnuo klincu koji nije bio nesvestan i onemocao - ne znam kako mozes staviti kurac u erekciji nekome u usta u takvom stanju, pardon neznima

i koji se (klinac) shodno tom stanju postojanja kontrole u nekom trenutku sasrao, prekinuo to i izleteo napolje.

 

koje tacno krivicno delo, koja kazna?

Link to comment

Well. Мени се заиста чини сасвим очитим да се Јевтићу пакује оптужница, и да је то поприличан скандал. Који је утолико гори што у њему један добар део јавности налази вентил - неки хомофобији, неки малограђанштини опште праксе, а има и пуког гушта од развлачења celebrity-ја по блату.

 

Наравно, горња теза ће се убрзо оповргнути или доказати, на шта нико од нас не може да утиче. Видимо се на неким другим темама.

Link to comment

Well. Мени се заиста чини сасвим очитим да се Јевтићу пакује оптужница, и да је то поприличан скандал. Који је утолико гори што у њему један добар део јавности налази вентил - неки хомофобији, неки малограђанштини опште праксе, а има и пуког гушта од развлачења celebrity-ја по блату.

 

Наравно, горња теза ће се убрзо оповргнути или доказати, на шта нико од нас не може да утиче. Видимо се на неким другим темама.

Da li deklamujes, pred ogledalom, postove koje pises na forumu, glasom koji zahteva postovanje? Da li se osecas bitnim dok pises red za redom bednim neznaboscima u divljoj Srbiji?

[emoji4]

Link to comment
  • Redoran changed the title to Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...