Jump to content
IGNORED

PPP simulacija grčkog referenduma


Muwan

PPP pooll(tm)(tm) grčkog referenduma  

155 members have voted

  1. 1. Da li ste za usvajanje fiskalnih mera po predlogu Troike od prošlog vikenda?

    • DA / NAI
      43
    • NE / OXI
      97
    • Ne glasam/poništavam listić/ostajem da blejim kod kuće/guglam recept za molotov koktel
      15


Recommended Posts

da sam grk, glasao bih "ne", iako mislim da du cipras i njegovi pajaci najobicniji bedni populisti.

 

glasao bih "ne" jer je to minimalna sansa za grcku, mozda i za eu. sve ostalo je samo mrcvarenje do neizbezne smrti.

Link to comment
  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    27

  • Braća Strugacki

    14

  • Budja

    13

  • vememah

    10

Top Posters In This Topic

isto i ja.

 

kad se sve sabere svodi se upravo na hvatanje za tu minimalnu šansu i to je po meni sasvim legitimno i razumno.

 

sva nadogranja (koja stiže iz celog sveta) u vidu borbe protiv EU vetrenjača, osvete Nemcima, nuđenja Rusima i resto emotivna ideološko istorijska papazjanija predstavljaju tovarenje tereta koji Grci ne treba da nose.

Link to comment

Šansa za šta?

 

Jedina "šansa" da se vodi politika po meri grčke političke scene je izlazak iz EZ i kreiranje svoje valute. Sve ostalo uključuje nadzor Brisela i Frankfurta, na ovaj ili onaj način.

Link to comment

Pa ja bih rekao da oni nemaju neki ideološki problem sa nadzorom od strane pomenutih. Prihvatili bi oni taj nadzor kada im ne bi skidao golu kožu sa ledja.

 

Obaška što Brisel i Frankfurt treba malo da porazmisle kakav je to nadzor™ koji rezultira sa ovako nezamislivom toksičnom aktivom u pola zemalja EU.

Link to comment

Pa ja bih rekao da oni nemaju neki ideološki problem sa nadzorom od strane pomenutih. Prihvatili bi oni taj nadzor kada im ne bi skidao golu kožu sa ledja.

 

Obaška što Brisel i Frankfurt treba malo da porazmisle kakav je to nadzor™ koji rezultira sa ovako nezamislivom toksičnom aktivom u pola zemalja EU.

 

Ne ulazim da li je ideološki ili praktični, ali imaju problem, ne čak sa strogim nadzorom nego sa stručnom pomoći:

 

 

More than 160 German tax collectors have volunteered for possible assignments in Greece to help the struggling Mediterranean country gather tax more efficiently, the Finance Ministry in Berlin said on Saturday.

 

The offer risks fuelling resentment among Greeks who have already reacted angrily to earlier German calls for the appointment of a "budget commissioner" to monitor the Greek government's management of its finances.

 

 

Nova drahma, i rokaj, po želji, ovako je besmisleno.

Edited by Prospero
Link to comment

Зна Берлин одлично шта ради: немачки суфицит може да постоји само ако неко други има дефицит, је л' да? А немачки суфицит је тренутно 350% већи од онога што се прода у самој Немачкој. Дакле, док год други купују од Немаца, све је супер у Берлину. Када више немају пара, позајмиш им још и они наставе да купују од тебе. До јаја шема, баш се радујем што дајемо 25% територије у замену за хватање у то коло и Вучићеву диктатуру :wub:

Link to comment

Meni je Siriza je jedno golemo ništa. Taktika - idemo na "ZvezdaLe". Ali opet nije da su Grci imali bolje u ponudi. 

Link to comment

Meni je Siriza je jedno golemo ništa. Taktika - idemo na "κάτι μαγικό". Ali opet nije da su Grci imali bolje u ponudi.

 

^_^
Link to comment

Zapravo nisam vise ni za ni protiv posto sam uveren da je to sada moot point i da posle pizdarije sa Grckom vise nece biti nikakvih novih prosirenja EU.

 

Pa možda uđu još samo celovita Ukrajina i Moldavija sjedinjena sa Rumunijom  :fantom:

... i Vučić, sam!

 

Treba glasati protiv grčkih tajkuna, to će naposletku popraviti i medijsku sliku u Srbiji - kad ih grčka narodna vlast pohapsi na pravoslavnu novu godinu zbog utaje poreza, B92 će opet biti nezavisan i imati staaaru plajlistu  :naughty:

Link to comment

Зна Берлин одлично шта ради: немачки суфицит може да постоји само ако неко други има дефицит, је л' да? А немачки суфицит је тренутно 350% већи од онога што се прода у самој Немачкој. Дакле, док год други купују од Немаца, све је супер у Берлину. Када више немају пара, позајмиш им још и они наставе да купују од тебе. До јаја шема, баш се радујем што дајемо 25% територије у замену за хватање у то коло и Вучићеву диктатуру :wub:

 

kad je pre naraslo :D

Link to comment

Otpisao čovek i Vojvodinu i Sandžak. Možda ipak samo Sandžak, sa Vojvodinom bi bio veći procenat.

Edited by vememah
Link to comment

Pa možda uđu još samo celovita Ukrajina i Moldavija sjedinjena sa Rumunijom  :fantom:

... i Vučić, sam!

 

U, to je velika istina. Od svega okolo, gazde na Brisel, one koje nisu u Brislelu, bi mozda najvise i zelele Ukrajinu. Al ne moze  ^_^ Dok Balkan, objektivno, moze, al ga oni najradije ne bi. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa ovaj sulc je iznikao iz slobinog i milovog sinjela.svuda su govna ista.mogu misliti ako pobedi briselska opcija kako ce se dalje ponasati prema drugima.jos jace i bezobzirnije.dobili bi mandat.i poserem se i za ove nase realiste koji "mudro" promisljaju,hladne glave.seronje jedne

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...