Jump to content
IGNORED

PPP simulacija grčkog referenduma


Muwan

PPP pooll(tm)(tm) grčkog referenduma  

155 members have voted

  1. 1. Da li ste za usvajanje fiskalnih mera po predlogu Troike od prošlog vikenda?

    • DA / NAI
      43
    • NE / OXI
      97
    • Ne glasam/poništavam listić/ostajem da blejim kod kuće/guglam recept za molotov koktel
      15


Recommended Posts

+1, zato i pitam.

 

Bugari, interesantno, možda jedini na Balkanu imaju blagi rast u primanjima od 2008 do danas. Ostali ili stagniraju (Hrvatska, Rumunija), ili padaju (Grčka, Srbija)

Link to comment
  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    27

  • Braća Strugacki

    14

  • Budja

    13

  • vememah

    10

Top Posters In This Topic

Ne znam šta pokušavate sa Rumunijom i Bugarskom, radim tamo deo svog posla i poprilično dobro znam situaciju. Preobimno je da pišem detaljno šta je bolje šta je gore. 

Link to comment

 

Taman posla da za promenu napises nesto vise od trivijalnog uanlajnera, forum bi implodirao.

 

Da parafraziram samog sebe - Pitam lepo, koji deo je zanimljiv, a da nije u zvaničnim statistikama, pa da napišem.

 

Gde je bilo svrsishodno, napisao sam, što je mizeran procenat ukupnog broja postova. Ako ti smeta, lepo banuj, bar ti imaš alate.

Link to comment

Jebe se njima za Grčku pravo, sve što oni žele je da izvuku novac koji su uložili, ako ovi bankrotiraju neće izvući ništa, u obrnutom slučaju će izvući nešto.

ovo je ustvari najgore od svega. Ljudi misle da se ovde glasa o tome da li su krediti deo realnosti ili proizvod maste. Ako Grci glasaju NE krediti ostaju samo nema dodatne pomoci kada bude trebala. Ako Grcka bankrotira krediti ostaju samo je pitanje kada ce moci da ih vrate. Jedino ako ne planiraju da sledecih 100 godina budu u stanju bankrota da bi zajebali nemce.

Link to comment

ovo je ustvari najgore od svega. Ljudi misle da se ovde glasa o tome da li su krediti deo realnosti ili proizvod maste. Ako Grci glasaju NE krediti ostaju samo nema dodatne pomoci kada bude trebala. Ako Grcka bankrotira krediti ostaju samo je pitanje kada ce moci da ih vrate. Jedino ako ne planiraju da sledecih 100 godina budu u stanju bankrota da bi zajebali nemce.

OXI.

Link to comment

koja pomoć?

 

90% novca uplaćenog 2011. i 2012. otišao je na servisiranje kamata i rata.

glas za "Da" vodi do produžavanja stanja koje se u svakom slučaju ne može dobro završiti.

austerity program je propao i održava ga samo sprega kamatara, populista i neukih birokrata.

 

inače meni je skroz čudno da se ponašanje Ciprasa i Varufakisa ocenjuje kao populističko. koji populista poziva na referendum sa potpuno neizvesnim ishodom?

Link to comment

koja pomoć?
 
90% novca uplaćenog 2011. i 2012. otišao je na servisiranje kamata i rata.
glas za "Da" vodi do produžavanja stanja koje se u svakom slučaju ne može dobro završiti.
austerity program je propao i održava ga samo sprega kamatara, populista i neukih birokrata.
 
inače meni je skroz čudno da se ponašanje Ciprasa i Varufakisa ocenjuje kao populističko. koji populista poziva na referendum sa potpuno neizvesnim ishodom?

 

Zaboravljaš da je pored tih programa otpisano u potpunosti 100 milijardi privatnog duga:

 

At the start of 2012, Greece restructured its debt in a deal involving private creditors who took "haircuts" or wrote down parts of their holdings. This cut Greece's total debt burden by around 100 billion euros.

Read more: http://www.businessinsider.com/germany-is-done-writing-off-greeces-debt-2015-1#ixzz3f1aFKYQB

 

Edited by Prospero
Link to comment

koja pomoć?

 

90% novca uplaćenog 2011. i 2012. otišao je na servisiranje kamata i rata.

 

ko ih šiša kad su glupi u finansije

 

nego jel ti misliš da oni ikada treba da vrate te pare koje su ukrali od nemačkog pekara lekara i apotekara ili ne  :fantom:

Link to comment

 

 

nego jel ti misliš da oni ikada treba da vrate te pare koje su ukrali od nemačkog pekara lekara i apotekara ili ne  :fantom:

Pa, kad ti budeš vraćao pare koje su slobisti ukrali, onda.

Link to comment

Pa, kad ti budeš vraćao pare koje su slobisti ukrali, onda.

 

pa tadić i ja smo već vratili staru deviznu štednju nezahvalnom narodu ali posle belolistićarenja za sns teško da ćemo opet biti tako milostivi  :fantom:

 

verovatno ne. sad ce i on da organizuje referendum medju svojim mackama o tome dal treba da mi vrati pare sto mi duguje.

 

:thumbsup:

Edited by Hella
Link to comment

Ne znam šta pokušavate sa Rumunijom i Bugarskom, radim tamo deo svog posla i poprilično dobro znam situaciju. Preobimno je da pišem detaljno šta je bolje šta je gore. 

hajde ukratko, pliz. ja saradjujem dosta, obostrano besplatno, pa ne stizemo o finansijama.

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...