Jump to content
IGNORED

PPP simulacija grčkog referenduma


Muwan

PPP pooll(tm)(tm) grčkog referenduma  

155 members have voted

  1. 1. Da li ste za usvajanje fiskalnih mera po predlogu Troike od prošlog vikenda?

    • DA / NAI
      43
    • NE / OXI
      97
    • Ne glasam/poništavam listić/ostajem da blejim kod kuće/guglam recept za molotov koktel
      15


Recommended Posts

Ма није то само твоје виђење, тако размишља велики део мојих другара из Грчке. Немци ће тек после тога да их стежу, јер они другачије не знају а успут мора да постоји показни пример онима који би помислили да је нека другачија финансијска политика могућа од оне коју исповеда Шојбле. Даљим стезањем каиша, распродајом Грка постаје све сиромашнија и неспособнија за било какву економску активност. За њу нема опоравка уколико се парадигма не промени у Јевропи а неће.

 

Apsolutno se slažem sa boldovanim. No - to će teško da počne od Grčke. Drugo, ne mislim da neće na kraju krajeva ta politika krahirati, pošto donekle već jeste sa QED. Ne moraju da se promene vlasti (baš odmah) da i se promenio pristup. Ja mislim nešto drugo, da su (a pomalo su dokaz i oni memoari ex-US ministra finansija Timothy Geithnera) Schaeuble i Merkel itekako svih ovih godina razmišljali kako da izbace Grčku iz EZ. 

 

Onaj program više ne postoji. Poenta je da se uradi sledeće - da se počnu novi pregovori bez ECB cap-a na 89bn. A to može samo sa NAI pobedom. I sad dolazimo do procene: ti misliš da ne postoji ta situacija u kojoj Merkel i Schaeuble mogu da popuste, ja mislim da postoji. I sad, jbg, ja malo imam i dodatnu agendu nevezanu baš skroz sa Grčkom, ali vezanu sa ostalom Evropom - želim da se dođe u situaciju u kojoj takvo nekakvo pokleknuće Merkel i Schaeublea postaje uopšte moguće. Grexit ne dovodi do takve situacije. To će biti haos, koji će tek onda biti zastrašujući primer ostalima, a EZ će se posle toga na neko vreme (mada ne na dugi rok, ali to je ovde manje bitno) konsolidovati.

Edited by MancMellow
Link to comment
  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    27

  • Braća Strugacki

    14

  • Budja

    13

  • vememah

    10

Top Posters In This Topic

 

Ti se zezaš, a decenije zidanja duga kroz , između ostalog i troškove za vojsku, nisu mogle nikako da pomognu Grčkoj, već prvenstveno njenim dobavljačima, kojima sada mora da vraća pare. Na posletku, oni nalaze način, da blokiraju smanjenje potrošnje po osnovu nabavki za vojsku i svima lepo, osim Grcima.

 

Klasika , kao kod formiranja zavisnika, a nai je upravo to - malo ćemo da te metadoniramo, malo ćemo da ti damo u venu, samo nemoj da prestaneš da budeš naša mušterija. E to mora da prestane, jedan oxi, pa lepo red govana, red povraćanja, red vrištanja, dok se ne očiste, ne postoji drugi put, ako ostanu na žutom, ništa od svega

Link to comment

nein

 

ovo sto rade zelenasi grcima je cist terorizam

 

nemci izgleda zaboravili da su i nijima isto uradili (ustvari 100 puta gore) posle prvog svetskog rata

Link to comment

Koliko ja vidim OXI je argumentovan uglavnom sa "ovo je ionako sve virtuelno pa neka se igramo ali ako bi se stvarno radilo o meni dobro bih razmislio". :D

Link to comment

NAI, gade mi se europske birokrate ali ovaj grcki politicki milje je jos 10 puta gori. Nema nade da ce bilo ko od njih uspeti da uradi sta treba da se uradi i kako treba da se uradi.

 

gadi mi se kapitalizam ali mi se socijalizam gadi još više :fantom:

Link to comment

 

Onaj program više ne postoji. Poenta je da se uradi sledeće - da se počnu novi pregovori bez ECB cap-a na 89bn. A to može samo sa NAI pobedom. I sad dolazimo do procene: ti misliš da ne postoji ta situacija u kojoj Merkel i Schaeuble mogu da popuste, ja mislim da postoji. I sad, jbg, ja malo imam i dodatnu agendu nevezanu baš skroz sa Grčkom, ali vezanu sa ostalom Evropom - želim da se dođe u situaciju u kojoj takvo nekakvo pokleknuće Merkel i Schaeublea postaje uopšte moguće. Grexit ne dovodi do takve situacije. To će biti haos, koji će tek onda biti zastrašujući primer ostalima, a EZ će se posle toga na neko vreme (mada ne na dugi rok, ali to je ovde manje bitno) konsolidovati.

 

Zezaš se, nadamo se. Već sama NAI pobeda je veliki trijumf CDU i potvrda ispravnosti njihovog puta.

Džaba ekonomska konsolidacija, CDU ne bi izdržao politički pritisak i posledice OXI-ja (naročito popizde li se Ameri što im kolevka demokratije izmiče iz zone uticaja)

Link to comment

Zezaš se, nadamo se. Već sama NAI pobeda je veliki trijumf CDU i potvrda ispravnosti njihovog puta.

Džaba ekonomska konsolidacija, CDU ne bi izdržao politički pritisak i posledice OXI-ja (naročito popizde li se Ameri što im kolevka demokratije izmiče iz zone uticaja)

 

Kako vidim po reakciji Tuska, promeni komentara Šojblea, IMF-u i još par stvari, Ameri su već na putu da popizde. Ali drže svoje namere i karte naslonjene sebi na grudi. Međutim, osim što pravljenje mega sranja sa nadom da će te spasti 1 USofA nije exactly neka socijalistička politika, ta opcija je veoma rizična. Ni Syriza, a ni Merkel, nemaju pojma da li će ovi konačno da dreknu na opciju izbacivanja iz Evrozone ili na mogućnost izlaska iz same EU, ili kad nastane oveća humanitarna katastrofa. Hoću da kažem, to može eeeeeventualno da upali, ali može vrlo lako da ne upali, a posebno može da ne upali onako kako bi Syriza volela da upali. 

 

A ovo CDU - oni su na onom nivou politike koji bi voleli da vode (dakle najvišem) već doživeli poraz. 

Link to comment

Kako vidim po reakciji Tuska, promeni komentara Šojblea, IMF-u i još par stvari, Ameri su već na putu da popizde. Ali drže svoje namere i karte naslonjene sebi na grudi. Međutim, osim što pravljenje mega sranja sa nadom da će te spasti 1 USofA nije exactly neka socijalistička politika, ta opcija je veoma rizična. Ni Syriza, a ni Merkel, nemaju pojma da li će ovi konačno da dreknu na opciju izbacivanja iz Evrozone ili na mogućnost izlaska iz same EU, ili kad nastane oveća humanitarna katastrofa. Hoću da kažem, to može eeeeeventualno da upali, ali može vrlo lako da ne upali, a posebno može da ne upali onako kako bi Syriza volela da upali. 

 

A ovo CDU - oni su na onom nivou politike koji bi voleli da vode (dakle najvišem) već doživeli poraz. 

А шта ако Америма одговара један хаос у Јевропи? -_-

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...